Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát mindenképpen csak...

Kutyát mindenképpen csak törzskönyvvel és tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Szeretnék labradort vásárolni. Nincs pénzem a legjobb kennelből vásárolni, egyelőre mindenféle hirdetéseket nézegettem és egyre inkább elkeseredek...

Annyi felelőtlen kutyatartót látok (én, akinek még nem is volt kutyája). Felhívtam tegnap egyet és azt mondja, hogy akár ma is elhozhatom az ápr 28-án (!!!) született kiskutyát. Basszus, egy hónapja se született, már hogy hoznám el...:-S Mostmár azon vagyok, hogy inkább többet fizetek egy törzskönyves tenyésztőtől vett kutyáért, mint hogy megvegyek egy ilyen kutyát. Miért nem gondolkodnak az emberek???



2012. máj. 16. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem ragaszkodsz a kölyök kutyához, én őket ajánlom: [link]
2012. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A páromnak veszem, mindenképpen kölyköt szeretne...
2012. máj. 16. 18:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy keresd meg a labrador fajtamentők honlapját: google "labrador fajtamentők" speciális kereséssel. Hátha találsz náluk is megfelelő korú kutyát. Te olcsón megúszod, a kutya jól jár, mert lesz szerető gazdija, a menhely is jól jár, mert gazdihoz adott egy kutyát.
2012. máj. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp tenyésztőtől! Főleg labit! A szaporított labradoroknál található talán a legtöbb örökletes betegség, emellett általában idegrendszeri gondok is jelentkeznek náluk. És, ahogy te is írtad, a megélhetési szaporítók nem fordítanak nagy gondot a kölykök egészségére. Már láttam, hogy szaporítónál se az anya kutya, se a kiskutyák féreghajtót nem kaptak egyáltalán, komoly gondokat okoztak a bélférgek, megfelelő minőségű és mennyiségű táplálékot sem kaptak, felnőtt darlingot vagy chappit evett mind -a szaporító még büszkélkedett is, hogy milyen mindenevők a kutyái-, tönkre ment fél éves korukra a kicsiknek az emésztése. Ne kockáztass! Ne támogasd, hogy még több kiskutya szülessen ilyen helyekre és szenvedjen aztán egy életen keresztül.
2012. máj. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

és figyu ha hasonló lenne? mert ő benne nagyobbrészt labrador van:

[link]


ő is labrador kinézetű:

[link]


ő picit németjuhász beütésű de van benne labrador is:


[link]


ők mind pici kölykök:) és megmenthetnél egy életet és szerintem párod is elolvadna tőlük:)) gyönyörűek!!

2012. máj. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az utóbbiak főleg aranyosak. :) de mind szépek.


Viszont én is és a párom is ragaszkodunk a fajtatiszta kutyához.

2012. máj. 16. 19:08
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
mindenképpen tenyésztőtől vedd. ha a törzskönyv nem feltétlenül fontos, akkor is, vannak tenyésztők akik csak akkor kérik le a törzskönyvet ha az új gazdi kéri, mert manapság a törzskönyv drága.. mi a párommal pár napja foglaltunk le egy tenyésztőnél egy yorkit, az ő törzskönyve 20e, szóval drága.. ha nem kennelből veszed a blökit, akkor nagy az esélye hogy beleszaladsz egy szaporítóba. a szüleim egyszer vettek bordeaux-i dogot szaporítótól, 1 évet élt, ez alatt bőrgombája volt (mikor elhozták már rajta volt) hüvelyelőesése, bélelzáródása és hasnyálmirigy gyulladása, tehát szaporítótól semmiképp ne vegyél kutyust ha hosszútávra tervezel vele. Amúgy sok boldogságot a leendő kutyushoz, a labi nagyon okos fajta, énis szeretnék majd egyszer :)
2012. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

értem, igazából akkor csak az lenne a lényeg, hogy tenyésztőtől...

Az a baj, nincs tapasztalatom ebben és félek, hogy átvernek...:-S

2012. máj. 16. 20:41
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


itt van az összes kennel!

2012. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon szépen :)
2012. máj. 16. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!