Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát mindenképpen csak...

Kutyát mindenképpen csak törzskönyvvel és tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Szeretnék labradort vásárolni. Nincs pénzem a legjobb kennelből vásárolni, egyelőre mindenféle hirdetéseket nézegettem és egyre inkább elkeseredek...

Annyi felelőtlen kutyatartót látok (én, akinek még nem is volt kutyája). Felhívtam tegnap egyet és azt mondja, hogy akár ma is elhozhatom az ápr 28-án (!!!) született kiskutyát. Basszus, egy hónapja se született, már hogy hoznám el...:-S Mostmár azon vagyok, hogy inkább többet fizetek egy törzskönyves tenyésztőtől vett kutyáért, mint hogy megvegyek egy ilyen kutyát. Miért nem gondolkodnak az emberek???



2012. máj. 16. 18:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Arra ne hallgass, aki azt írta, hogy ne kérd ki a papírt! Az nem lehet 20ezer, legfeljebb csak ha az egész alom árát is veled fizettetik ki... De az ilyen általában gazember, nem is tudna papíroztatni, csak azért mond egy jó magas árat, hogy véletlenül se kérd ki.


Mindenképpen csak tenyésztőtől szabad venni, nagyon beteges a papír nélküli állomány, hála az ilyen olcsó kiskutyás szaporítóknak... Én ismerek (igaz, golden) egy olyan ebet, aki már két éves korára gyakorlatilag lebénult a diszpláziától.. Baromi drága volt a sok kezelés, gyógyszer, ugyan már egy órás sétákon is tud döcögni, de például labdázni soha életében nem szabad, mert az a mozdulat, ahogy futás után lefékez, akár egy hétre is tönkrevághatja megint. És később az ÖSSZES alomtestvérén kijött, de az a mocsok gazember csak gyártja tovább az olcsó kiskutyákat ettől a szülőpártól, amik lehet, hogy amúgy testvérek is...


Az idegrendszeri gondokat meg ne is említsük, amikor mindentől maga alá pisil, vagy indokolatlanul agresszív, akár ok nélkül támadhat is! Ilyet is ismerek... És mivel egy kutya 10-15 évig él, valószínűleg élni fog, mikor gyermeket vállaltok. Belegondolni is rossz, mi történhet, ha egy ideggyenge kutyával éltek együtt...


Olyan helyről ne vegyél, ahol a törzskönyv nem jár minden kölyöknek! Ott valami bibi van.

És nyugodtan kiemelheted, hogy hobbi minőségű kölyköt szeretnél, úgy olyat kapsz, amit lehet, hogy egy tenyésztő nem választana, mert lát rajta valami nagyon apró küllemi hibát (amit akár ki is nőhet), de családi kutyának még tökéletes. Az is gyönyörű (és főleg egészséges!) kutya lesz, de valószínű, hogy a szerződés szerint ivartalaníttatnotok kell (pont az ilyen mocsok szaporítók miatt). Egészségügyi garanciát vállalnak a kölyökre, és mivel szúrt szülőktől, átgondolt párosításból születtek a kicsik, valószínűleg sosem kell élnetek vele. És ha bármi kérdésetek van, nyugodtan felhívhatjátok, időnként küldhettek neki képeket, még meg is lehet látogatni, hatalmas örömmel fogad majd.


Erősen ajánlom ennek az oldalnak az átolvasását, nagyon hasznos:

olcsokutya.info

2012. máj. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát, most annyiból nehezebb lesz nektek megfelelő kennelt találni, hogy jelenleg nem lehet törzskönyveztetni.
2012. máj. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Attól még találni fog kölyköt legfeljebb később lesz meg a törzskönyve. Én úgy tudom ha nem lesz megállapodás annyi, hogy nem FCI ált elismert lesz, de lehet én hallottam rosszul.. Annyi, hogy kérd el a tenyésztőtől a szűrési eredményeket akár több generációra is. Olvasgass fórumokat hátha tud valaki ajánlani egy megbízhatót. 80-100e Ft körül van szerintem bár láttam már 120e és 150e-ért is. Sajnos ennyi az ára, de ha örökbefogadni nem akartok ez marad.
2012. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!