Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatással kapcsolatban...

Sétáltatással kapcsolatban adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Elég sok értelmes hozzászólást szoktam itt látni, így gondoltam, megkérdezem a véleményeteket. Felnőtt kan kutyám van, kertben tartjuk és területen belül a dominancia legkisebb jeleit sem mutatja, mindent első szóra megcsinál, megvárja amíg engedélyt adok neki, ajtónál is megáll, előreenged, tényleg szinte elég ránéznem és tudja mit akarok tőle, egy pisszenés, egy intés elég neki.

Viszont amikor sétálni megyünk...odafelé mindig húz, hiába állítom meg, fordulunk meg,maradok nyugodt, utána ugyanúgy csinálja. Sajnos mindig ugyanazon az útvonalon megyünk, így tudja hova fogunk menni, de ezt más okok miatt nem lehet kiküszöbölni.

Ha elengedem városon kívül, visszajön hozzám, sőt, ha lát más sétálókat megáll és rámnéz, mintegy kérdőn, hogy "most ugye oda kell mennem" vagy egyszerűen elmegy az útjukból és leül, megvár.

Mégis, amikor póráz van rajta, úgy érzem, nem figyel rám,nem veszi fel a kontaktust, csak megy a saját feje után. Kíváncsi lennék, mit ronthattam el. Sajnos az ő egészségi állapota már nem engedi a mindennapi sétát, így azt hiszem rajta már nem nagyon fogok változtatni (8 éves), de ha a jövőben lesz kutyám, nem szeretném ugyanezt a hibát elkövetni vele is.



2012. máj. 17. 16:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
49%

Hát szerintem ott cseszted el, hogy engedted húzni anno valamikor az első alkalommal, amikor megpróbálta, ennél többet nemigen tudok mondani :) Meg hogy nem szoktattad rá már az elejétől, hogy odafigyeljen rád. Szóval úgy általában ott, hogy elfogadtál más lehetőséget is, mint amit te elképzeltél. Ha kompromisszumokat kötsz, annak ez az eredménye, ha viszont esélyt sem adsz a kutyának hibázni akkor nem kell majd javítgatni :)

Amúgy meg sosem késő változtatni, az idősebb kutyáknak is jól esik a változatosság azon a kevés sétán is ;)

2012. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem néhányan nagyon túlzásba viszik a falkavezér mániát. Ha a kutyának félreáll a bajsza, akkor már irányít és nem tisztel és azonnal domináljuk le a sárga földig...
2012. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Kedves 20! Ez is egy vélemény, de én nem érzem túlzott igénynek, hogy laza pórázon jöjjön. És ezt akkor sem tette, amikor eleget mozgott. Legalább 3-4 órát mentünk minden nap, séta, futás, sprint, kocogás vegyesen, emellett hetente egyszer-kétszer más kutyákkal is játszott, ráadásul bent is volt vele foglalkozva. Nem kell sajnálni, hogy szegény be van zárva kis helyre aztán egy hónapban egyszer jut mozgáshoz. Nem kontrollálok mindent, de alapvetően igényli a szellemi és fizikai feladatokat. És tényleg boldogan teljesíti is őket és várja a következőt. Csodálatos kutya és imádom! ezért is sajnálom borzasztóan, amikor azt látom, hogy 10-15 perc séta után összeesik.szó szerint. saját érdekében fognám vissza a tempót és ha ezt fiatalon meg tudtam volna tanítani neki, most tehetnénk "öreges" sétákat. emiatt nem érzem magam rossz embernek és kontrollmániásnak.

Akumi! szerintem is valahol a kezdeteknél lehetett a probléma, első saját kutyám... Csak fura, hogy már kicsit több tapasztalattal sem tudtam/tudom átnevelni. Így arra gondoltam, lehet ezzel is gond volt. Nem csak arról van szó, hogy idős, hanem nagyon rossz állapotban van fizikailag. Sérülés miatt lebénult, ebből sántán épült fel, aztán kapott vagy két agyvérzést...Szerencsére életvidám, bent sokat játszunk,de kint tényleg összeesik kis séta után, így inkább már nem is viszem. nem akarok én is birkózni vele és sajnos nem fogja fel magától, hogy ez így nem jó neki. Nem akar "nyugdíjba vonulni" most is igényli, hogy "dolgozhasson". Persze mostmár inkább szellemi megpróbáltatások elé állítom.

2012. máj. 18. 13:04
 24/27 A kérdező kommentje:
Nem érzem, hogy rosszat tettem volna neki azzal, hogy van egy biztos rangsor. Magabiztos, nyugodt, kiegyensúlyozott, boldog kutyus, egyáltalán nincs megfélemlítve. Soha nem alkalmaztam fizikai erőszakot, még leszidni is csak fél évente egyszer kell kb. Gyakorlatilag rajongással szeret, megbízik bennem és boldog, ha együtt "dolgozhatunk" még akkor is, ha ez csak annyiból áll, hogy pl. betereljük a csirkéket. Teljesen maga alatt van, ha nem kell utasításokat végrehajtania. De persze Ő ilyen típus. Ha ő nem akarta volna, nem tudtunk volna ennyi mindent együtt csinálni és enniy "hülyeségre" megtanítani. (mint pl. hogy szedje össze a játékait az előkertből és vigye be a helyére. szerinted biztos ez is túlzás, de én látom rajta, hogy örül, hogy feladatot teljesíthet)
2012. máj. 18. 13:12
 25/27 anonim ***** válasza:
Szerintem te teljesen félreértesz. Én kutyások között nőttem fel, nem az a fajta vagyok aki szerint a kutyának a kertben a helye és nevelni hülyeség. Már akkor is falkavezérként viselkedtem a kutyáimmal, amikor még sehol sem hallottak az országban róla. Ettől függetlenül kicsit túlzásnak tartom. Egyik kutya sem tökéletes. Ettől még nem kell mindenbe dominanciát képzelni.
2012. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ja és én sokkal keményebben és több dologra nevelem a kutyáim. Mivel versenycéjaink vannak. Ennyit arról, hogy mennyire olvastál félre. :))
2012. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem miért tartod túlzásnak a laza pórázt. Nekem itt volt a problémám, ezért érthettelek félre. Ha úgy értetted, hogy neki ez a "hibája", természetesen elfogadom a véleményed, sőt, nekem ez lenne a legkényelmesebb/legmegnyugtatóbb válasz. A dominanciát azért hangsúlyoztam annyira, mert tudom, hogy mindenki kapásból ezt vágná rá. Azért írtam le többször, hogy szerintem nem itt van a probléma.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, számomra mindegyik hasznos volt, mindegyik egy-egy más látószög, más vélemény, én mindenkit felpontoztam, már azért is, mert hajlandó volt végigolvasni és megosztani a saját elképzelését. Természetesen ha még valakinek van valami, szívesen olvasom.

2012. máj. 18. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!