Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mivan?

Most akkor mivan?

Figyelt kérdés

Nemrég lefoglaltunk a párommal egy yorkit egy tenyésztőnél, törzskönyvvel.. erre most olvasgatok és csomó helyen azt látom hogy 5-6e között mozog egy törzskönyv, nekünk azt mondták yorki kislány törzskönyv 20e.. jól érzékelem hogy ez átverés veszélyes?? mert ha tényleg 5e egy törzskönyv akkor tőlünk miért 20at kérnek?? írtam már a meoe-nak, hogy ez a bizonyos tenyésztő tényleg bejegyzett tenyésztő-e és hogy mennyi egy yorki kislány törzskönyv, de ők úgyse most válaszolnak, úgyhogy gondoltam megkérdezem itt is, hátha ért valaki hozzá..


Ha kiderül hogy mégse bejegyzett tenyésztő, lemondjuk a foglalást és keresünk mást, de biztos akarok lenni benne hogy át akarnak verni. Köszi előre is!


2012. máj. 17. 20:51
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
jaaaa... arra az esetre ha ne adj isten mégse stimmel valami a kennellel, és másikat kell választanunk, tudna valaki jó, megbízható, IGAZ, BEJEGYZETT yorki vagy esetleg mopsz kennelt nógrád vagy heves megyében, jász-nagykun megye északi részén vagy pest megye északi/keleti részén? annyira messzire nem szeretnék menni, mert a kutyusnak se lenne jó amikor hazahozzuk hogy sokat kell utaznia.. még akkor is nagyon megviselné ha útközben megállnánk párszor, mégse tudomisén 40km-t utazik, hanem ezen a körzeten kívül nagyjából úgy 150et.. köszi!
2012. máj. 17. 21:00
 2/17 anonim ***** válasza:

a törzsköny nem 20 ezer.

aki ezt mondja általában azt csinálja, hogy lekéri a törzskönyvet, de eladja szaporítónak. huszasért.

Vagy ő is úgy veszi ennyiért

2012. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg pü-ben a tenyésztő nevét, és utána kérdezek. Van 2 ismerősöm, akik ismerik a legtöbb tenyésztőt.

Bár szerintem egy ismert, megbízható tenyésztő nem mond olyat, hogy ha kell törzskönyv, akkor + 20. Egy normális helyen legfeljebb olyan opció van, hogy "hobbi" célra veszed a kutyát, és akkor ún "hobbi törzskönyvet" ad. Ilyenkor szokott valamivel olcsóbb lenni, de természetesen ebben az esetben is kikérik a kölyök törzskönyvét, de általában csak az ivartalanítás után adják át az eredetit.


Egyébként ezt a tenyésztőt én biztosan elkerülném.

2012. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő nem úgy számol, hogy adom a kutyát pl 30 ezerért és , ha kérnek törzskönyvet, akkor 35 ezer lesz a vége. Egy valódi tenyésztőnél egy ár van.A különbség max abban lehet, hogy tenyésztésre, vagy hobbira vesznek kiskutyát.De nem a törzskönyv hivatalos ára lesz a különbözet.
2012. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát nekem ez nagyon gyanús... Nekünk azért lett volna 20 a papírozás, mert export pedigree és útlevél is kellett volna, de végül kiderült, hogy az EU-s országokban honosítható a kutya sima törzskönyvvel is. Szóval ez a huszas nagyon-nagyon gyanús... Szerintem arra épít, hogy ennyiért úgysem kellene, lehet, hogy ki sem tudna állíttatni. Én eleve nem vennék olyan helyről, ahol a törzskönyv opció, mert ott valami bibi van!
2012. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, kicsit félreérthetően fogalmaztam, szóval útlevél lett, de végül nem kellett export pedigree (amihez ki kell váltani a simát, majd visszaküldeni a MEOE-nek, és utána borsos összegért küldik az exportot), hanem csak sima TK+útlevél.
2012. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy egy törzskönyv nem 20.000 Ft!
2012. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hát.. mi kértük a törzskönyvet, de máig nekem fogalmam se volt róla hogy amúgy mennyi.. mikor olvastam nekem is feltűnt hogy valami nem oké, azért is írtam a meoe-nak.. mindegy, a választ azt megvárom, de akkor szerintem vissza fogom mondani, mert bizonytalan helyről nekem nem kell kutya. köszi a válaszokat. :)
2012. máj. 17. 21:48
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos a meoe jelenleg elég nehéz helyzetben van (hivatalosan azt hiszem nem is létezik per pill, de nem akarok hülyeséget mondani) nem vagyok benne biztos, hogy gyors válaszra számíthatsz.

Nem küldöd el pü-ben a nevet? (én kértem feljebb is)

2012. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv egészen pontosan 5500. Volt! Ha még nem adta be az illető az alom bejelentőt, akkor abból már nem is lesz törzskönyv. És most bizonytalan ideig egyik tenyésztőnél sem fogsz törzskönyvet kapni a kutyushoz, hacsak nem sikerül külföldön törzskönyveztetni az almot.

Ahol viszont választható a törzskönyv és nem az alap felszerelés része, azt én nem nevezném tenyésztőnek, az valamit sumákol! Az ilyet nagy ívben el kell kerülni! Inkább bukd a foglalót, de ne vegyél tőle kutyát!


A MEOE válaszát meg ne nagyon várd, mert áll a bál a MEOE háza tájékán:

"Tájékoztatom tagságunkat, hogy az egyesületünk körül kialakult jogi helyzet végleges tisztázásáig a mai nappal központi irodánkban felfüggesztettem a törzskönyvezési eljárást, illetve egyéb, ehhez kapcsolódó tevékenységet, mivel nem kívánom egyesületünket bírságolási veszélyhelyzetbe sodorni."

[link]

2012. máj. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!