Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mivan?

Most akkor mivan?

Figyelt kérdés

Nemrég lefoglaltunk a párommal egy yorkit egy tenyésztőnél, törzskönyvvel.. erre most olvasgatok és csomó helyen azt látom hogy 5-6e között mozog egy törzskönyv, nekünk azt mondták yorki kislány törzskönyv 20e.. jól érzékelem hogy ez átverés veszélyes?? mert ha tényleg 5e egy törzskönyv akkor tőlünk miért 20at kérnek?? írtam már a meoe-nak, hogy ez a bizonyos tenyésztő tényleg bejegyzett tenyésztő-e és hogy mennyi egy yorki kislány törzskönyv, de ők úgyse most válaszolnak, úgyhogy gondoltam megkérdezem itt is, hátha ért valaki hozzá..


Ha kiderül hogy mégse bejegyzett tenyésztő, lemondjuk a foglalást és keresünk mást, de biztos akarok lenni benne hogy át akarnak verni. Köszi előre is!


2012. máj. 17. 20:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Viszont máj. 14-ig extra felárral gyorsított törzskönyvezést is csináltak. Na, az valóban sokszorosa az eredeti árnak.
2012. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
az oké hogy csinálnak, de nekünk a júliusban érkező alomból kellene kutyus, és ezekszerint akkor nem is tudnák őket jelenleg törzskönyvezni.. akkor viszont valami tényleg nem stimmel mert egy tenyésztőnek tudnia kéne erről a helyzetről a meoe-nél.. nem?? foglalót még nem kellett fizetni, csak akkor kell majd ha kiválasztjuk a blökit (legalábbis ennél.. de akkor lehet ez se így van..) de nekem összevissza gyártott kutya nem kell, egyszer volt.. 1 évig.. aztán el lehetett altatni.. úgyhogy kössz nem! sztem lemondom a francba.. köszi a segítséget.
2012. máj. 18. 07:11
 13/17 anonim ***** válasza:
szerintem felejtsd el. aki opcionak adja a torzskonyvet, az sumakol. Ha nem tudja, hogy all a bal a MEOE-nel akkor nem is tenyeszto, hiszen minden tenyeszto kapott ertsitest tobbszor is a helyzetrol
2012. máj. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

" Van mini és normál méretű kutyánk is.2 oltással chippel 70.000.-Ft-tól...a kislány,tk.20.000.-Ft. "


ezt írta kondkrétan, másoltam.. törzskönyvvel kapcsolatosan csak ennyit írt, meg hogy

"Törzskönyvet lehet kérni nekik/plusz költség/,minden szülő törzskönyves,tenyészszemlés,de mivel már elég sokba kerül utólag kérjük le,ha valaki szeretné."


Tehát szerintem ezek szerint akkor fogalma sincs a meoe helyzetéről, mert se itt se a többi üzenetben nem említette hogy jelenleg nem lehet törzskönyvezni.. :S nézek másik tenyésztőt.. tud valaki ajánlani? yorki tenyésztőt.. mondjuk páromnak mikor mondtam hogy lehet nem onnan lesz kutyus ahol lefoglaltuk, azt mondta érdeklődjek akkor már mopsz kenneleknél is, úgyhogy ha valaki tud ajánlani aztis (megbízhatót) azt megköszönném..

és köszi az eddigi válaszokat.

2012. máj. 18. 09:12
 15/17 anonim ***** válasza:
mini yorki nincs....az FCI szerint csak egy fajta van
2012. máj. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem TENYÉSZTŐ.
2012. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Aki meg "minizik", azt pláne nagy ívben el kell kerülni!
2012. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!