Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna tennem?

Mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

1 órája vittem le a kutyámat az esti sétára. Ő egy 7 hónapos havanese és éppen tüzel, szóval nem is engedem el pórázról. 10 perce lehettünk lent, amikor megjelent egy kan kutya és elkezdték szaglászni egymást, amivel nem is volt baj, mert gondoltam, ha meglátom a gazdáját, akkor szólok neki, hogy addig fogja meg a kutyust, amíg elmegyünk, mert ugye nem szeretnénk kiskutyákat.:) Igen ám, de a gazdája nem jelent meg, szóval próbáltam közel kerülni a kutyához, hogy megnézzem van-e bilétája, vagy valami a nyakörvén, ami jelzi, hogy kihez tartozik, de mindenáron az én kutyámhoz akart csak férkőzni. Mivel nem láttam rajta semmit és nem is tudtam, hogy kit kellene hívnom, ráadásul egyre nehezebb volt kettőjük közé állni, szóval úgy gondoltam, hogy elindulok szétnézni a környéken hátha megtalálom a gazdit. Nem találtam.:(


A kutya egyre jobban nyomult én meg nem vagyok egy nagy darab lány és egyre jobban megijedtem. A környéken senki sem volt, úgyhogy féltem, hogy nagy izgalmában nekem ugrik majd, hogy elérje a célját. Sajnos egyre jobban bepánikoltam, szóval próbáltam elkergetni a kutyát úgy, hogy hangosan rászóltam. Meg is torpant, de aztán megint jött. Próbáltam a lehető legnagyobbnak látszani, de erre elkezdett jelölgetni egy bokrot melletünk, aztán erőteljesen kaparni, amit én úgy értelmeztem, hogy nemhogy nem fél tőlem, de tudatni akarja, hogy ő a főnök. A párom pont ekkor érkezett haza a munkából és hívott, hogy hol vagyunk, szóval rohant oda és mikor ő rászólt, rögtön lehajtotta a fejét a kutya, szóval megadta magát és így haza tudtunk jönni, mert már csak tisztes távolságból követett.


Tudom, hogy nagyon rosszul tettem, hogy bepánikoltam, de sajnos nem tudtam befolyásolni, akárhogy próbáltam nyugtatni magam, hogy nincs baj.:( Aztán már az jutott eszembe, hogy biztosan a kutya is érzi, aztán még én is hallottam, hogy remegett a hangom, amikor rászóltam, hát még a kutya.:/ A szívem szakad meg érte és nagyon aggódom, hogy elütheti egy kocsi. Kit kell ilyenkor hívni? Budapest XI. kerben lakunk Gazdagréten. Hogyan kellett volna közelíteni a kutyához? Biztos nem használt a helyzetnek az sem, hogy a kutyám tüzel.:( Most eléggé elkeseredtem, hogy nem találtuk a gazdiját.


2012. máj. 17. 21:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nagyon izgulj a másik kutyus miatt, ha ennyire felelőtlen a gazdája.

Egyszer mi is találkoztunk egy kutyával (nyakörv+biléta) visszavittem a parkolóba ahonnan elszökött, (már amikor közeledtünk kérdezte pár kutyás, hogy hova viszem Őt pórázon) aztán a parkoló biztiőre csak annyit mondott, hogy engedjem be a kapun a kutyát és hagyjam békén...

Azóta többször találkoztunk vele (mindig egyedül sétálgat) , de most már nem viszem vissza.

2012. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!