Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hűtlen a kutyám? Többi lent!

Hűtlen a kutyám? Többi lent!

Figyelt kérdés

Fél éve van nálam egy felnőtt kutya,az előző gazdája a lelkét is kitette érte,rengeteget foglalkozott vele!

Abszolút nem érdekli senki és semmi,amivel nincs bajom,mert hát ilyen és kész,elfogadom!De jutifaliért bárkivel elmenne!

A napokban már előfordult,de ma amikor az egyik kutyás barátunk jutifalis zacskót elkezdte csörgetni megszűntem létezni!Konkrétan zokszó nélkül elment volna vele ha nincs pórázon és nem csak vele,bárkivel!:(

A kaján kívül semmi nem érdekli és az sem hogy ki adja neki a kaját!

Én a harmadik gazdi vagyok,de az előző gazdánál évekig volt!Előtte viszont biztos hogy bántalmazták,mert semmilyen ragaszkodás sincs ebben a kutyában!

Azért akartam egy kutyust hogy társam legyen,hűséges társam akit szeretek és ő viszont szeret....de nem a jutalom falatért!

Őt csak a kaja élteti,és tök mindegy hogy ki adja neki előtte a parancsot bármit megcsinál bárkinek,egy kis kaja reményében!

Akkora csalódás volt ezt látnom hogy most nem is tudom mit gondoljak...szeretem,imádom de nekem nagyon hiányzik az a híres kutyás ragaszkodás amit a többi kutyán látok!

Van egy ismerősöm aki most fogadott be egy évek óta kóborolt kutyát és az jobban ragaszkodik a gazdájához mint az enyém hozzám!

Mégis mit csináljak?Nem fogom jutifaliztatni,mert nem azt akarom hogy azért szeressen!Ráadásul ha az előző gazdáját sem tudta értékelni aki éveken át dolgozott vele,akkor engem sem fog!

Légyszi segítsetek!


2012. máj. 18. 14:09
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Hát most nem azért de ne hogy már azért ne menjen el a kutyám mással mert nálam van a kaja?!


Én vagyok a harmadik gazda,az első tuti hogy bántotta,és kölyök korában kirakta,így került a második gazdihoz,aki suliztatta,agilityztette,stb stb,rengeteget foglalkozott vele mégsem alakult ki nála a ragaszkodás az előző gazdi felé sem!

Itthon az enyém a kutya,én viszem sétálni legtöbbet,én simogatom,és etetem!Lent póráz nélkül is sétálunk,vissza jön,minden parancsot szépen teljesít de mint írtam marhára nem érdekli ki mondja neki!Lehet a szomszéd néni,vagy a postás,teljesen mindegy!Az sem viselte meg hogy új helyre került,pedig nagyon féltem,de semmi(engem szerintem jobban megviselt mint őt)!A lényeg az ha szót fogad akkor megsimizem,megdicsérem!

De egy felnőtt kutyával aki jól szocializált és okos,én nem látom értelmét jutifaliztatni és nem is fogom,mert nem a kaja miatt akarom hogy ragaszkodjon hozzám és szeressen!

Nagyon csalódott vagyok,mert akárhány olyan kutyást ismerek aki felnőtten vette magához a kutyát,mindegyik jobban ragaszkodik mint az enyém!Egy macska de még egy szúnyog is ragaszkodóbb komolyan mondom és ez nekem nagyon rossz érzés!:( Nem tudom mit csináljak...

2012. máj. 19. 07:18
 12/25 anonim ***** válasza:
Legközelebb előrelátóan válassz kutyát. Ezt csak így lehet megelőzni. El kell fogadni, hogy vannak ilyen kutyák is. Azért van ennyi fajta hogy minden feladatot ellássanak és minden igényt kielégítsenek. Ha nem tudod elviselni ezt a helyzetet (én megértem, én biztos nem tudnám), akkor inkább keress neki olyan gazdát aki így is el tudja fogadni.
2012. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
34%

A kutyának a kaja a legfontosabb! Azon múlik a vezéség nagy része is, hogy hogyan eteted.

Hogy értsd, most nagyokat fogol túlozni: nálad éhezik a kutya, bármit csinál csak vállbaveregeted, erre jön egy ember, akinél van valami nagyon finom, amit te nem adsz neki. Már hogy ne menne oda, mikor ilyet tőled nem kap? Nem a jutalom miatt fog szeretni, hanem azért, megy te vagy a vezér azáltal, hogy ellátod élelemmel.

2012. máj. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, ismerek pár kutyát akit rendesen etet a gazdája, mégsem tiszteli. Ennek ehhez semmi köze. Egyszer 1 hétig nem evett a kutyám mert beteg volt, mások meg etetni próbálták tudatlanságból, érdekes módon ugyanúgy csak hozzám ragaszkodik, és boldogan szótfogadott még betegen is...
2012. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
34%

Ne forgasd ki a szavaimat. Nem az etetés mértékétől függ, hanem a minőségétől! Nem mindegy, hogy csak elélököd, rögtön ráront, el se lehet venni tőle, ugrál rád,

vagy leteszed, ha elmész, akkor se ront rá, megvárja, amíg kiadod a parancsot stb. Érted?

2012. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%
Szóval tudja, hogy az a kaja a tiéd, ő csak kap belőle. (értem ezt arra, hogy úgy teszel, mintha beleennél.)
2012. máj. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Remélem még olvassátok a kérdésemet!

Szerintetek egy másik kutya nem segítene rajta?

Mármint ha hoznék még egyet?Ugye a kutya attól mert felnőtt még tud tanulni!És lehet hogy el kezdene ragaszkodni nem?

Csak ezen rágódom,más ötletem nincs!Így talán mindenki nyer ha lehet így mondani!Én kapok egy olyan kutyust ami ragaszkodóbb,ő meg talán jobban érezné itt magát és ezáltal talán ragaszkodna is!

Vissza térve a kajára,jutifalira!

Azt értsétek meg hogy jutifaliztatom szeretgetem,ez rendben van,csinálom ezt mondjuk egy hónapig,de higgyétek el hogy ha megkérnék valakit hogy ugyan ezt csinálja meg vele,ugyan úgy elmenne!

Szóval relatíve neki mindegy hogy ki adja ezeket a dolgokat a lényeg hogy "kielégítsék" az már mellékes hogy ki és hol!:(

2012. máj. 20. 09:05
 18/25 anonim ***** válasza:
34%
Akik lepontoztak, azoknak ajánlok egy jó kis kutyasulit. És elegem van belőle, hogy itt mindenki név alapján pontoz. Engem továbbá nem érdekel. :)
2012. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
62%
Németjuhász kiskutyát ajánlok neked! nekünk kettő kis kölök is van. nagyon ragaszkodóak az első perctől, ahogy elhoztuk őket az alomból.de velük tényleg szigorú előírás a napi min1-1,5 óra foglalkozás és a táplásásuk is nagyon fontos, hogy az első évben (legalább) jóminőségű tápot kapjanak, hogy megfelelően fejlődhessenek. De fajtamentők és menhelyek is tudnak fajtatiszta (fajtajellegű tudom...)németjuhászokat ajánlani. akik nagyon hálásak lesznek!!!!és igazad van, mégegy kutya jó ötlet!!!de fontold meg, hogy anyagi oldalról is tudod e vállalni a dolgot.DRUKKOLOK
2012. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
45%

Ha akarsz másik kutyát, akkor vegyél. De ez nem fog segíteni a mostanin ragaszkodás szempontjából. Sőt ha több kutyája van az embernek, akkor még jobban figyelni kell, ugyanis ha nem megfelelően foglalkoznak velük, akkor hajlamosak egymáshoz jobban ragaszkodni mint a gazdához. Főleg ha sok kutya van, akkor az gazdától a rangsorban távolabb lévő kutyák hajlamosak az előttük lévőkhöz jobban ragaszkodni. Emellett az sokkal több pénz, idő. Nem fogják egymást elszórakoztatni, lefoglalni. Ellenben a rossz dolgokat boldgan eltanulják egymástól. Szóval erre nem megoldás. Egyszerűen fogadd el, hogy ilyen kutyád van, nem fogod tudni megváltoztatni.

Coelia, nem a neved miatt vagy lepontozva, hanem azért mert hülyeséget mondasz. Van ilyen. Heverd ki. És köszi, a kutyasuli már megvolt.:) De persze csak miután önállóan megszereztük az engedelmes vizsgákat. :) Azért mert olvastál valamit falkavezérségről, még nem leszel rögtön profi. Kicsit le kéne akadni a kajatémáról. Vannak más dolgok is a világon. Pl kutyafajták és jellemek. Ez a kutya ilyen és semmi baj a nevelésével (legalábbis a mostani nevelésével). A felsőfokon képzett versenykutyák között is van ilyen fajta. Aki bárkivel elmegy egy kis játékért vagy munkáért. Van amikor nem is a gazdájuk vezeti őket a versenyeken mert annyira elfogadnak másokat is. Erről ennyit.

2012. máj. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!