Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hűtlen a kutyám? Többi lent!

Hűtlen a kutyám? Többi lent!

Figyelt kérdés

Fél éve van nálam egy felnőtt kutya,az előző gazdája a lelkét is kitette érte,rengeteget foglalkozott vele!

Abszolút nem érdekli senki és semmi,amivel nincs bajom,mert hát ilyen és kész,elfogadom!De jutifaliért bárkivel elmenne!

A napokban már előfordult,de ma amikor az egyik kutyás barátunk jutifalis zacskót elkezdte csörgetni megszűntem létezni!Konkrétan zokszó nélkül elment volna vele ha nincs pórázon és nem csak vele,bárkivel!:(

A kaján kívül semmi nem érdekli és az sem hogy ki adja neki a kaját!

Én a harmadik gazdi vagyok,de az előző gazdánál évekig volt!Előtte viszont biztos hogy bántalmazták,mert semmilyen ragaszkodás sincs ebben a kutyában!

Azért akartam egy kutyust hogy társam legyen,hűséges társam akit szeretek és ő viszont szeret....de nem a jutalom falatért!

Őt csak a kaja élteti,és tök mindegy hogy ki adja neki előtte a parancsot bármit megcsinál bárkinek,egy kis kaja reményében!

Akkora csalódás volt ezt látnom hogy most nem is tudom mit gondoljak...szeretem,imádom de nekem nagyon hiányzik az a híres kutyás ragaszkodás amit a többi kutyán látok!

Van egy ismerősöm aki most fogadott be egy évek óta kóborolt kutyát és az jobban ragaszkodik a gazdájához mint az enyém hozzám!

Mégis mit csináljak?Nem fogom jutifaliztatni,mert nem azt akarom hogy azért szeressen!Ráadásul ha az előző gazdáját sem tudta értékelni aki éveken át dolgozott vele,akkor engem sem fog!

Légyszi segítsetek!


2012. máj. 18. 14:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
47%

Nem olvastam el a többi választ, de:

Azt, hogy "nem akarom, hogy a jutalomfalat miatt szeressen", felejtsd el! A kutyádat fantasztikusan lehet motiválni kajával, és ezt maximálisan ki kellene használnod. Ha tőled kapja a kaját minden jóért, akkor rád fog koncentrálni, később már úgy is, hogy a jutalomfalat nincs is nálad.

Tükörsulis alapfokú tanfolyamokon is előfordul, hogy néhány foglalkozás után, amikor a gazdák rendesen foglalkoztatják a kutyát és folyamatosan dícsérik falattal, megtapasztalják, hogy "lett egy kutyájuk". Előtte csak hoztak egy kutyát, aki nem foglalkozott velük.

A kötődési tréning sem véletlen, hogy kaján (is) alapul.

Ha teheted, menj el egy alapfokú tanfolyamra, csodákat művel.

2012. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát a helyzet nem jobb!Tegnap és tegnap előtt jutifaliztattam!Ma már anélkül mentünk sétálni és láss csodát mikor össze jöttünk egy jó páran,az egyik gazdi mellett állt végig,ugyan mindegy volt ott vagyok-e vagy sem!Szóltam neki,de meg se mozdult!Reggel mikor felkelek nem annak örül hogy felkeltem hanem mert tudja hogy megyünk le!

Na hát ez csak "olaj volt a tűzre" bennem!:(

Annyira nem érzem a magaménak,és egyre jobban,pedig nagyon szeretem és nem sem fordul a fejemben hogy túladjak rajta,de ahogy látom hogy a többi kutya hogy ragaszkodik a gazdájához....

Egyre jobban gondolkozok azon hogy egy másik kutya is kellene!Ő ilyen és szerintem ezen már változtatni nem nagyon fogok tudni!:(

2012. máj. 22. 08:14
 23/25 anonim ***** válasza:
28%

Két nap alatt nem fogod megváltani a világot. Lehet, hogy az előélete miatt ilyen, de lehet, hogy nem. Ismerősöméknek van egy borderje, akiknek ők is már a 3. gazdikuj: az első nem tudta kielégíteni az igényeit, így túladott rajta, a második csak kiállításokra hordta, de azon kívűl csak kennelben tartották, ha rossz volt, akkor kapott, végül ő is túladott rajta, és most hogy náluk van suliba járnak, agility edzésre, családi kutya lett belőle. De akárhova mennek, a kutya el sem mozdul mellőlük, csalhatják bármivel, és játszani se hajlandó sajnos. Nekik meg ez a baj, hogy kutya nem tud feloldódni, nincs élete a gazdák nélkül.

Ezt csak úgy megírtam, hogy ez a kb ugyanolyan előéletű kutya, mint a tiéd folyton a gazdáikon lóg. (egyedüli kutya)

Viszont miből gondoltad, hogy hogyha az előző gazdihoz sem ragaszkodott, akkor majd hozzád fog? Ez nem biztos, hogy az előélete miatt van, (mint már írtam) hanem egyszerűen azért ezek szerint, mert ilyen független. Vehetsz másik kutyát, lehet segíteni fog, de lehet csak ront a helyzeten, mert elhanyagolod mellette a másikat anélkül, hogy észrevennéd, de ki ne foglalkozna többet egy olyan kutyával, aki imádja, bújik stb, egy ilyen kutya után? Én azt ajánlom, hogy vidd el suliba, jutifalizz vele, gyakorold a behívást minden körülmények között. ÉS: először ne nagy társaságba vidd, hanem menjetek el valahova egy másik kutyával és gazdával, akinél szintén van kaja. És ott gyakorold klikkerrel (ez nagyon sokat segíthet, vegyél egyet, és kezdj bele a klikkerezésbe) hogy behívod, tanulsz vele, amíg ott van a másik kutya, ha valamit jól csinál akkor klikk, kaja. Most ezt nem írom le, ha nem tudod mi a klikker, és hogy kell használni, nagyon sok helyen utánaolvashatsz. Először a figyelemelterelés miatt valami nagyon finycsit használj, majd mikor már belejöttetek, és több kutya mellett is rád figyel, akkor keverheted a jutit táppal. Ja igen, mikor másik kutyával lesztek, ne feladatokat csináljatok először, hanem klikkelj a fIgyelemre, arra, ha rád néz. Ez első alkalmakkor elég lesz, majd szépen lassan jöhetnek a feladatok először egy, majd kettő kutya mellett. Sőt, ha a másik gazdi is ugyanazt csinálná, ugyanazt a feladatot mint ti, az ő kutyájával, az is segítene. Sok sikert! Ne add fel!

2012. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
28%
És hiába írod, hogy elfogadod, de a szavaidból is az jön le, hogy ez nem így van. Dobd ki ezt a sajnálkozást, dühöt, szomorúságot! Ha folyton ezt nyomod a kutyádra, nem csoda, hogy nem érdekled, úgy érzi, hogy labilis vagy, egyszer szereted, egyszer nem, és folyton feszültnek érez. Fel a fejjel, tegyél úgy, mintha minden rendben lenne, és a végén úgy is fogod érezni. Ha a kutya is érzi rajtad a változást, javulni fog a helyzet, hidd el! Légy vidám, türelnes, magabiztos, és változni fog, hidd el! :) A behívás megtagadásáért pedig büntetés járna, persze nem olyan amatőr, megverős módon, hanem ahogy a suliban tanítják. A falkavezérséggel amugy minden oké, azon a nagy hibán kívűl, hogy társaságban nem begívható? Mint írtam, végy egy klikkert, egy klikkeres könyvet, és vágj bele, sokat fog javítani a kapcsolatotokon! :)
2012. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Ajjjjjjj!Na jó,aki értette a mondandómat értette aki nem nem!Nem írom le ötödjére is hogy mi a bajom!

Amúgy beszéltem egy szakértővel nagyon jó tanácsot adott aztán meglátjuk hogy alakulnak a dolgok!Remélem bejön amit mondott!

2012. máj. 23. 07:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!