Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy itt a...

Miért van az, hogy itt a labradoron meg a goldenen kívül semmilyen kutyát nem ajánlanak első kutyának?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy valaki nem egy szerencsétlen,utánaolvas a kutya igényeinek,ismerkedik és beszélget tenyésztőkkel,tapasztalatokat gyűjt.Itt bármilyen kutyával kapcsolatban kérdeznek a labradoron kívül egyiket sem ajánlják annak ,akinek még nem volt kutyája.

Na most a kérdésem az,hogyha valaki évek óta egy fajta szerelmese,de az "nem való első kutyának" ,akkor mégis mit kellene tennie? Ez úgy működik,hogy kezdésnek mindenki tartson 15 évig goldent,utána pedig automatice alkalmas lesz egy makacsabb fajta tartására?

Az indokok különbözőek szoktak lenni: ezt ne,ennek nagy a mozgásigénye ,ezt ne mert ez munkabolond,ezt azért ne mert kacs,ezt rengeteget kell nevelni .. Szerintem meg minden kutyát nevelni kell keményen és a tanulásra foékonyabb vagy szolgalelkűbb kutyákat is fogni kell vagy az ember fejére nőnek.

ha valaki nem tud mozgást,tanulást biztosítani egy kutyának az tartson halakat.


2012. máj. 20. 17:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
45%

Na látod, pont ez a baj.

A kutyasulin természetesen egész máshogy kell mindezt elmondanunk.

Röviden, tömören, úgy, hogy a gazdák odafigyeljenek.

(Mert hogy felnőtt emberek odajönnek, és 5 percig képtelenek egy dologra koncentrálni...)

Ráadásul persze alap, hogy el kell nyernünk a bizalmukat.



Ez itt viszont nem a kutyaiskola, és nem hiszem, hogy lett volna olyan az írásomban, amit kétszer írtam.


Senkinek sem kötelező elolvasni.

Csak halkan jegyzem meg ismét, hogy mások ezért több 10.000 forintot fizetnek.

Én meg ingyen megosztok veletek pár lényeges dolgot.


Ha valaki ennyire sem veszi a fáradtságot, akkor mit csináljak?

A hülyeség nem gyógyítható.


Amúgy meg csak azért vagyok feszült, mert van egy kutyus a gyepin, akit napokon belül elaltatnak. Mivel tigriscsíkos pitt keverék, senkinek sem kell.

Pedig egy tündér.

Nekem nyakamon a vizsgák, és a jelenlegi ideiglenesemre már jóval 10.000 felett költöttem saját zsebből, ráadásul ivaros, de mivel nem alapítvány szárnyai alatt van, azt is nekem kellene fizetni. + az egyéb orvosi költségek, stb...

És most úgy néz ki, én vagyok az egyetlen, aki fogadná.

Csak van egy pont, ami felett túlvállalja magát az ember.

De pont most húzzam meg a határt, és emiatt haljon meg a kutyus???


Hidd el nekem, ebbe sokkal inkább bele lehet fásulni.


(Megjegyzem a kutyasulin nagyon figyelünk arra, hogy a gazdáknak könnyű, gyors sikerélményeik is legyenek, ez alap.)



De az meg, hogy többen lepontozzátok a válaszomat,...hát a kiábrándító elég enyhe kifejezés.


És egy szóval sem mondtam, hogy nem létezhet ennél jobb módszer!

De hogy a Cesar által is képviselt módszernél jobb, az nem hogy magánvélemény, hanem tény.



Az már inkább szomorú, hogy sok gazda még ennek ellenére is a régi poroszos rendszert nyomja orrba-szájba.


Mint mondtam, működhet.

A eredmény lehet az, hogy a kutyád engedelmeskedik.


Csak sz.rból van a vár, már bocsánat.


A Cesaros módszer 10-ből 6 kutyánál működik olyan szinten, hogy a kutya engedelmeskedik.

De a gazdát nem fogja tisztelni.

A tükörmódszer 10-ből 10 kutyánál működik, és alap a tisztelet kialakítása.

Na most egy bibi van, hogy 10-ből 10 kutyánál akkor működik, ha a gazda tényleg odafigyel az instrukciókra, és tényleg eljut hozzá a lényeg, amit be is tud építeni a mindennapjaiba...

Különben ezt is megette a fene.

Szerencsére ilyen emberekkel nagyon ritkán találkozunk.

És eddig egyetlen egy nő volt, aki elégedetlenül távozott.

Na most ő szó szerint kicsit fogyatékos volt, nyáron bundában hozta a collie-ját...

A kutya azt sem tudta, kihez tartozik, 0 kapcsolat volt köztük. Tiszta stressz volt szegény.

Aztán valaki kicsit megtolta, és a kutya hőgutát kapott.

Annyira kivolt idegileg, hogy z már sok volt neki.

A "gazdája" meg elkezdett ordibálni, és nem engedte, hogy lelocsolják vízzel!!!

Aztán csak lelocsolták, és rendbe jött a kutya, de soha többet nem jöttek vissza.

Ez van. Az élet nem fekete és fehér.

De szerintem látszik, hogy ez elég szélsőséges eset volt.


A különbséget módszer és módszer között addig nem fogod megérteni, amíg ki nem próbálod a másikat.

Pedig marha nagy szívességet tennél vele a kutyádnak.

Meg szerintem Neked is jobb érzés lenne.


(És még mielőtt elfogultnak ítélnél meg, én is próbáltam a poroszos iskolát. Nem véletlen, hogy otthagytam.)

2012. máj. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Már elnézést de te miről vagy kiról beszélsz? Én egy szót sem mondtam arról milyen kutyáim vannak, milyen módszerrel nevelem őket vagy mi a véleményem. Én csak azt mondtam, hogy kicsit sokat beszélsz, ideges vagy és egy leheletnyit túl erőszakos. A dolog visszafelé is működik, te is elfogadhatod néha más véleményét. Sajnálom az említett kutyát de azért nem másokon kell kitölteni a haragod. Amúgy pedig ha nem olvastad volna, még írtam is, hogy örülök, végre valaki nem isteníti Millant. Mert én sem. Mondjuk én semmit sem istenítek.

Amúgy tényleg nem ismerem behatóan egyik módszert sem, ugyanis sosem jutottam el odáig, hogy szükségem legyen rájuk. Sosem volt gondom a kutyáimmal, már azelőtt megfelelően meg voltak nevelve, hogy bármilyen módszert ismertem volna. Etológiás munkatársaid (ha jól emlékszem azt tanulod vagy ehhez hasonló) is felettébb elégedettek voltak velük a teszjeiken, hogy csak egyet említsek. Persze később szórakozásképp utánanéztem mindegyik módszernek. Az én nővérem már 20 éve munkamániás, bolgan dolgozó kutyát nevelt egy lusta maci típusú fajtából Millan, Fennel meg tükörmódszer nélkül, és kezesbárányt egy kidobott vadász-őrző-védő keverékből (mondanom sem kell, mindkettőnek a legerőseb tulajdonságait örökölte). Buta dolog személyeskedni, főleg információ nélkül.

2012. máj. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Sőt valójában pont hogy támogatni akartalak azzal az írásommal amire reagáltál, de ugye túl ideges voltál ahhoz, hogy rendesen értsd. Sosem fogsz messzire jutni ha másokra erőszakolod makacsan az igazad ahelyett, hogy hozzájuk is alkalmazkodnál egy kicsit. Pedig hasznos amit mondani akarsz.
2012. máj. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Igazad van, és nem is személyeskedni akartam, csak rengeteg mostanában az "összejött" dolog, és ez itt tetőzött.

(nem, nem is itt, mert ez csak a földrengés volt a vulkánkitörés előtt:D...)

Na de szóval a lényeg, hogy tulajdonképpen egyetértünk.:)


Bár kicsit elfogult vagyok a tükörmódszerrel, de azért nem bólogatok mindenre gondolkodás nélkül én sem.:)

Csupán ez áll legközelebb ahhoz, amit én - Hozzád hasonlóan - magamtól gondolok.

2012. máj. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!