Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyám...

Hogyan tanítsam meg a kutyám labdázni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 20. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogy visszahozza?
2012. máj. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
aha. vagy először az is elég ha utána megy :D
2012. máj. 20. 18:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy eldobok egy labdát akkor nekem se megy utána. Először kicsit bolondozni kell vele, pl. feldobod aztán elkapod, vagy odagyújtod neki, de nem engeded, hogy megszaglássza hanem gyorsan elveszed előle a kezed, leajted magad mellé, de gyorsan felkapod. Ja és persze ugrálsz össze-vissza és beleéled magad. Ezek után biztos, hogy megakarja szerezni, és ha eldobod érte megy.
2012. máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*leejted
2012. máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha érte ment, akkor meg vissza hívod magadhoz. Ha tökéletesen megy a behívás akkor nem lehet azzal gond, hogy vissza jön-e, csak max. kiejti útközben a labdát a szájából. Ha ez történik akkor bocsi, de ebben nem tudok segíteni mert nálam is ez van, pedig 10 méteres nyomkövető pórázom is van, de azon meg érte se megy :S.


18:14-es voltam.

2012. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekünk a visszahozásnál az a gond, hogy érdekli és elfut érte, de útközben megáll és rágcsálni kezdi. namármost, mi ezt klikkerrel úgy orvosoltuk, hogy egy kis herlyiségbe mentünk be, ahol nem tudott messzire elfutni vagy kikerülni. ha elindult vissza felém, klikk, majd jutalom. lehet,hogy út közben kiejti, de az még nem baj, később majd csak akkor klikkelsz ha már csak pár lépésre van tőled. ha ez jól megy, kimehetsz egy kicsit tágasabb helyre, majd még tágasabbra. és mindig akkor hagyd abba, amikor még csinálná, és nagyon ügyesen megy neki! elrakod, pihentek, és majd később folytatjátok.
2012. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Minden nap olyan helyre teszed a kutyát, hogy ne tudjon elmenni onnan. Akár ki lehet kötni. Közvetlen előtte Te játszadozol egy labdával. Pattintgatod, dobálgatod, gurítgatod magadnak. Kb 10 pecig. Akkor labda eltesz ,kutya elenged. Ezt csinálod minden nap. Semmi labdaféle nem lehet a kutyánál ebben az időszakban.Amikor már úgy látod, ugat, akarna ő is beszállni, a következő alkalommal már nem kötöd ki, hanem 1x eldobod a labdát nem túl messzire. Aztán hívod magadhoz. Ha odamegy és netán nála a labda, ne vedd el tőle egy ideig. Ha kiköpné, azonnal mondod--ereszd! és ellopod a lasztit. Ha nem köpi ki, akkor egy kis idő után ereszteted vele és elrakod a lasztit.

Ha idáig eljutottál, folyt. köv.

2012. máj. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Tegnap mielőtt kiírtam a kérdést probálkoztam vele ilyen 15 perc után érte ment kétszer ellökte a labdát meg ugrált közbe, ezek után eldobtam neki megint, de semmit nem csinált már. Ma dobálgattam magamnak ahogy írtátok..háát lefeküdt meg még ásított is :DD
2012. máj. 21. 18:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sem volt oda a labdáért. Vettem azt a négyszögletes, lyukas labdaszerűt véletlenül. Nagyon megtetszett neki, sokat rágcsálta. Azt kezdtem el dobálni neki. Később tettem rá madzagot, mert azzal lehetett huzakodni is. Aztán ebből a játékból lett mára egy igazi labdabolond kutyám, amelyiknek mára már teljesen mindegy, milyen fajta, csak laszti legyen, eldobva legyen és lehessen érte rohanni és visszahozni, amiért cserébe repül a másik labda.
2012. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

tegnap 18:31

Egy alkalomtól várod a változást? Ha eldobtad és utána ment, nem kellett volna ismét eldobni.

2012. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!