Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg labdázni,...

Hogyan tanítsam meg labdázni, játszani?

Figyelt kérdés
van egy 6 éves Pumi kutyám, nagyon barátságos, mindenkit szeret, de sajnos soha sem taítottam meg, hogy hozza vissza a botot stb, ha labdát dobok felé (persze nem erővel) , akkor megijed és arrébb ugrik, eszébe sincs a bot vagy a labda után rohanni, inkább odajön hozzám és várja, hogy simogassam. szerintetek még meg tudom erre tanítani? vagy akármi másra? szeretnék vele játszani, de sajnos ez a simogatásban kimerül.
2009. jún. 28. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy nem minden kutya igényli a játékot.

Nekem volt egy Puli keverékem, s vehettem neki bármit.

Néha elkapott egy botot, amit két mancs közé fogott és miszlikre rágott. Ez volt a nagy játék.

A Yorkim meg egy őrült! A legnagyobb játék, ha egy fenyőfa tobozt talál, és hajigálja meg várja, hogy eldobd neki.

Külön személyiségek, egyéniségek.

Lehet, nem fog akarni játszani.

Próbálj meg valami nem túl nagy apport figurát venni neki, hátha az elkezdi érdekelni.

Ha fél tőle szoktasd hozzá, had érdeklődjön ő.

Hagyd elöl, had szokja, hogy jelen van.

De ha nem kap rá szerintem ne erőltesd.

2009. jún. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mi mudink 1,5-2 éves koráig amig hozzánk nem került nem találkozott játékokkal, és ezért sajnos nem is érdekelte az ilyen típúsú szórakozás.

Aztán beköltözünk panelba és itt a "telepen" nagyon sok labda őrült van, tölük látta, hogy lehet játszani és milyen jó is az. Most már Ő is "játszogat" bár nem úgy mint a többiek. Lent nem nagyon érdekli de már elveszi a kezemből és arrébb viszi pár méterrel :-). Fent a lakásban viszont ha el dobom akkor megnézi, hogy hova gurul és utána kocog :D , néha Ő hozza a játékait, hogy dobáljam, néha pedig csipogtatja is... :D .

Próbáld meg hogy ne felé dobd a labdát hanem melletted van a kutya és eldobod hátha utána megy (csak közelre gurítsd inkább 1-2 méterre), vagy csak add a szájába hátha elveszi, és ha lehetséges olyankor "játszatok" ha kevés dolog tudja elvonni a figyelmét...

Sok Sikert!

2009. jún. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted föl a kérdést, ezt tanítani kell. Gondolom szoktatok úgy játszani, hogy a kezed a játék, tehát az után kapkod. Ekkor vedd a kezedbe a labdát, és própáld meg 'hergelni vele'. Viselkedj izgatottan, érezze a kutya, hogy eset van. Tegyél úgy, mintha eldobnád a labdát(de nem), és hitetlenkedve mondd a kutyának, hogy 'hova dobdatm? keresd meg, hol a labda'?. Ha a kutya látja a gazdin, hogy őt érdekli a labda, hogy a gazdi akar labdázni, ő is akarni fog. Ha már nézi, hogy mégis hova ment a labda, csak gurísd el egy picit, és ha elinul felé, vagy utánaugrik, nagyon-nagyon dicsérd meg, mintha csak feltalálta volna az antigravitációt... ez a lényeg, a dicséret. Később rá fog jönni, hogy labdázni jó! Sok sikert!
2009. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen, ezeket mind ki fogom próbálni :D:D
2009. jún. 29. 18:06
 5/5 anonim ***** válasza:

hát én így tanitottam: eldoptam a labdát és négykézlábén mentem érte..és nagyon sokszor ezt csináltam ő meg vagy jött utánam és ösze nyaldosott közbe vagy nem is figyelt.

utána kb 1 hét eltelt porázrsa tettem és eldobtam a labdát elmentünk a labdáig és beletettem a labdát a szájába és mikor visszaértünk kapott egy jutalom falatot...de én nem ajánlom senkinek a játékost kutyát csak annak aki tud is vele foglalkozni az enyém hiberaktív..imád focizni meg labdázni..ami néha az agyamra is megy Sok sikert!

2010. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!