Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mit csináljak a kutyám...

SOS! Mit csináljak a kutyám lábával?

Figyelt kérdés
5 napja belelépett valamibe (kertesházban lakunk) és a 2 lábujja között vérzett neki meg sebes lett, aztán mára már nagyjából meggyógyult, rá tudott már lépni. Erre ma, belelépett egy nagy rózsatüskébe(ugyanazzal a lábával) és az annyira felsértette a talpát (az ujját, mert a fekete részből hiányzik neki egy darab..nemtudom hogy hívják azt a részét) hogy ömlött belőle a vér, és most megint egyáltalán nem tud rálépni. Bekötni nem lehet neki, mert nem engedi, egy rossz zoknit ráraktam akkor tudott lépni, de leszedte és megint 3 lábon ugrál. Mit tudnék vele csinálni? Hagyjam hogy nyalogassa aztán majd meggyógyítja magának? Úgy sajnálom szegényt :(

2012. máj. 23. 16:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

Jó akkor a hyperolt felejtsd is el. Aki ajánlotta annak üzenem, hogy a saját nyílt sebét kenegesse vele, meglátja milyen fincsi lesz.


Tisztítsd ki betadine-nal,és ha egy két napon belül nem lesz jobb akkor vidd orvoshoz. Mivel a lábán van, nagyon könnyen elfertőződhet.

2012. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

7/11 vagyok: Nem kell bevinni, besántikál a saját lábán. Tegyél le neki valamit, amire lefekszik, nem fogja felforgatni a lakásotok rendjét és abból, hogy bemehetett, érzi, hogy törődtök vele. Nem is tudod elképzelni, hogy a kutya probléma esetén milyen hálás a legkisebb törődésért is.

Valamelyik válaszoló a Hyperollal kapcsolatos javaslatomat kritizálta. Ezt - ahogy írtam, csak akkor használd, ha behegesedés után gennyesedik. Nem az én ötletem, nekem is állatorvos javasolta és bevált.

Off: azt kritizáljon, aki figyelmesen végig olvasta a javaslatot.

2012. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hova lett vajon az amúgy szabályzatot egyáltalán nem sértő válaszom? Moderátorok (remélem, erre a szóra van valami script, amitől látjátok), fel tudtok világosítani?
2012. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
utolsó előtti: az a baj, hogy 2kutya van és ha őt behozom a másik nagyon féltékeny lesz. Most ahogy ettek, majdnem összeverekedtek, szóval nem hozom be a házba, de ha hétvégén nem lesz jobb, megyünk az állatorvoshoz! utolsó: nem szabályzatot sértettél, csak eléggé provokatív volt a válaszod.
2012. máj. 23. 21:23
 15/19 A kérdező kommentje:
amúgy nem hiszem, hogy el fog fertőződni, mert nem teszi egyáltalán le a földre, csak amíg lefekszik de akkor is egyből nyalogatja.
2012. máj. 23. 21:24
 16/19 anonim ***** válasza:
Provokatív? Konkrétan miért? Gondoltam, felvázolom, hogyan működik ez egy átlag kutyásnál, és miért fontos, hogy tényleg úgy működjön. Téged ez provokált, ahelyett, hogy leszűrted volna belőle a hasznos információt és elraktároztad volna?
2012. máj. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A hasznos infót leszűrtem, és köszönöm is, de a stílus nem volt valami megfelelő, szerintem. De most ezen nem kell kiakadni, hogy kitöröltek egy választ :)
2012. máj. 23. 23:44
 18/19 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy neked csak az a hasznos infó, mikor írták, hogy jaj nem kell állatorvoshoz vinni.

Végülis ömlött belőle a vér, nem olyan nagy baj, amiért ügyeletes állatorvoshoz kéne vinni.

Amúgy betadin, és lehet rátenni tölcsért, hogy ne nyalogassa, mert szerintem nem tesz jót neki.

2012. máj. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Azóta már voltunk az állatorvosnál, másnap elvittük. Hyperolt adott neki, meg valami kék löttyöt kent rá utána, tiszta kék volt a lába szegénykémnek. Azóta már meggyógyult majdnem teljesen,már rá is tud lépni nagyjából. :)
2012. máj. 30. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!