Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyám lábával?

Mi lehet a kutyám lábával?

Figyelt kérdés
A lábujjai között bepirosodott neki és néha nyalogatja is. Már megnéztem de nincs benne toklász. Mitől lehet piros? És mivel gyógyithatom holnap délutánig?
2009. máj. 25. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd állatorvoshoz! Lehet, hogy valami vegyszerbe lépett bele. Mi lesz holnap délután?
2009. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! Nem lehet, hogy vízben volt a kutya, vagy fürdettétek? Mert akkor lehet hogy gomba.(ebben az esetben hámlás látszik a bőrön) Ha az, akkor kend be Canesten-nel. Kutyának is megfelel:)

De lehet hogy simán valami felsértette neki.

Amúgy holnap délutánra, akármi az, nem biztos hogy eltűnik... :S

2009. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Holnap délután rendelne az állatorvos.
2009. máj. 25. 18:29
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. Nyalta a lábát a kutya, tele volt toklásszal a lábujjai között. Kiszedegettem amit találtam, de továbbra is nyalta. Elvittem a dokihoz, és talált még egy befúródott toklászt, ami nem látszódott, de irritálta a kutyát. Benyúlt és kiszedte egy csipesszel. Kaptunk barna fertőtlenítő folyadékot, azzal kellett vattával törölgetni, és pár nap alatt rendbe jött.
2009. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Bocs, hogy ide írok, de mi a franc az a toklász? Életemben nem hallottam.


Én is gombára gondoltam először, vagy simán ki van száradva a bőre és kellemetlen neki. Esetleg lehet benne kullancs, szálka stb.


Szerintem ha nem múlik mindenképpen állatorvosnak kell megmutatni, lehet komoly.

Minden jót kívánok.

2009. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A toklász egy fű fajtának "termése" És ha ez a termés bele megy a kutyába akkor az fáj a kutyának.
2009. máj. 25. 18:59
 7/13 A kérdező kommentje:
Itrtam privit 2 válaszoló.
2009. máj. 25. 19:04
 8/13 A kérdező kommentje:
És lsz valami baja a kutyámnak ha lenyalja a canesten-t? Vagy rakjak a lábára valamit ilyenkor?
2009. máj. 25. 19:11
 9/13 anonim ***** válasza:

Értem, köszi. (toklász).


Szerintem először kamillás borogatást készíts, ne kend be semmivel majd az állatorvos ad rá megfelelő kenőcsöt. Biztos nem egészséges ha lenyalja, hiszen azt hiszen rajta is van, hogy külsőleg.

2009. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne kenegesd semmivel, amíg nem látja állatorvos! Ha valamilyen gombás vagy akármilyen fertőzés, akár még a kamillától is kaphat allergiás reakciót.
2009. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!