Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó kutyát tartani?

Miért jó kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Idáig még soha nem volt kutyám, most eljött az a pillanat, hogy dönthetek :kutyát vagy cicát "vegyek".

Nem tudok dönteni melyiket válasszam?

Érveljetek légyszi a kutyák mellett!


Sürgős!!


2012. máj. 23. 21:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló, én a 7-es vagyok. Nem értek egyet veled, szerintem jó ha valaki tisztában van azzal miért is szeretne állatot tartani. Nekem nem jön be a "csak úgy" vagy "mert szeretem az állatokat" trendi szöveg. Pont emiatt van annyi labilis kutya az utcán, pontosabban az ő tudatlanságuk és céltalanságuk miatt. Ha én venni szeretnék egy kutyát, akkor tudom miért ő rá van szükségem, és nem azért, mert annyira "okos,aranyos,cuki" és belezúgtam az első látásra.
2012. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nagyon benéztem, elnézést érte.
2012. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

én voltam a 7-es, jöttem újabb lepontozásra. a 11-es nem én voltam :)

8-as: félreértettél. egyáltalán nem úgy értettem h a kutya játék lenne. ne magyarázz bele olyat abba, amit írtam, ami nincs benne :)

Összességében a kutya hűségesebb, "embercentrikusabb". Lehet, macskával is lehet jól bánni, de a macska inkább elmegy csavarogni, nem annyira érdekli a gazdi.

Van kutyás és macskás ismerősöm is. A kutyás ismerősöm sokat játszik a szemem előtt a kutyájával, persze kap jutalmat, de macskával ilyet még nem láttam és azokat a játékokat macskával el se tudnám képzelni. A macska inkább pofozza a cuccot ha odateszed elé, odagurítasz neki valamit, meg dorombol az öledben, az is nagyon jó, de más. A kutya egyénisége általában elég más, mint a macskáé, ezt nem lehet igazán leírni. De ha ezért le kell pontozni, hát pontozzatok.


Ja, és az nincs benne a szabályzatban, hogy csak doktorált szakértők szólhatnak hozzá a kérdésekhez és a többiek a "hülye" címet viselik. "FONTOS! A kérdésekre a választ a honlap látogatói adják meg, nem orvosok, egyéb szakemberek vagy az oldal készítői!" Bárkinek lehetnek kisebb tapasztalatai, véleménye, meglátása, amit ha leír, talán nem kéne lehurrogni, vagy ha annyira szimpatikus az a piros kezecske, emberi módon meg is lehet írni h miért (most nem a 8-as válaszolóra értettem ezt).

Amúgy a főoldalon legfelül jelenik meg az Állatok kategória, az ember elolvassa a kérdést ami kint van és ha szimpatikus neki, válaszolhat is rá. Bár többször tapasztaltam, hogy ebben a kategóriában szeretik az embert lehülyézni ahelyett, hogy kulturáltan nyilvánítsanak véleményt.

2012. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsó (13-as/7-es válaszoló) gondolom nekem írtad ezeket. Én a kilences vagyok, nem a nyolcas.

Én annyit mondtam, hogy nekem ez jött le, ha tévedtem, bocsánat.

Ismétlem, van a macskák közt is embercentrikusabb és függetlenebb egyedek, ahogy a kutyák között is. Azzal egyet értek, hogy általában a macskák függetlenebbek, de van sok kivétel.

Nekem volt cicám, kutyám még nem de nekem is van egy csomó ismerősöm, sőt, menhelyen vagyok önkéntes. Elég sok, különféle macskával és kutyával találkoztam. Volt egy másik cicám, az előző kommentemben említett testvére, az sokáig került, félt nem akart játszani. Idővel viszont "kitanulta" (mert azelőtt kóbor volt), megtapasztalta, milyen jó is a játék, és vidáman játszott. És találkoztam már olyan kutyával, amelyik nem szeret semmit se játszani. A te ismerősödnek játékos kutyája van, ennyi. Vannak kevésbé játékos kutyák is, ahogy macskák is. A macskával másképp kell játszani, a kutya se tud úgy játszani mint egy macska. Ebben nincs is semmi baj, ez így van jól.

Nem leszólni akartalak, hanem szimplán közölni, hogy miért tartom rossznak a válaszod. Egyébként szeretném ha megmondanád, mikor hülyéztelek le? Én akárhányszor olvasom el a kommentem, nem találok benne semmi sértőt.

2012. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
ssép OFFok........
2012. máj. 30. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!