Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szól hozzá a tenyésztő?

Mit szól hozzá a tenyésztő?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy fajtatiszta kan hovawartot venni,azonban nem szeretném tenyészteni,stb... Nem fog a tenyésztő visszaállni a vásárlási szándékomtól,ha elmondom neki,hogy ivartalanítatni akarom?

2012. máj. 27. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fog! Sőt, egy tenyésztő a hobbi célra eladott kutyáinál belefoglalja az ivartalanítási kötelezettséget is! Valahol addig ki sem adják a kutya eredeti törzskönyvét (csak másolatot kap), amíg nincs bemutatva az ivartalanításról az orvosi igazolás.
2012. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztők hobbi célra és kiállításra is adnak el kutyát szóval nem fog haragudni,hogy ivartalanítod sőt még örülni is fog hiszen egy csomó betegséget megelőzöl vele és nem szaporítasz feleslegesen.És nagyon sok tenyésztő hobbi célra kutyát csak ivartalanítási kötelezettséggel ad el.
2012. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én anno venni akartam egy kölyköt, amit azért nem adott oda a tenyésztő. mert én ivartalanítani akartam, ő meg tenyésztésre szánta. Lett másik kutyám, viszont az a kutyát sajnos azóta elütötte az autó :(
2012. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Ha ivartalaanitani akarod, akkor miért nem mindegy milyen kutyát veszel? A fiatalkori ivartalanitáskor gyakorlatilag eltünnek azok a viselkedési formák, amit egy adott fajtára jellemzőek. Az, hogy egy kiskutyát a tenyésztő odaad olcsón, és ivartalanitási kötelezettséggel, megint egy más dolog, valószinűleg nem annyira felel meg a standardnak. De ha hobby célra kell a kutya, akkor még választani sem enged.

Ha csak hobby kutya kell, és ivartalanitva, akkor fogadj inkább örökbe.

2012. máj. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy tűnnének el a fajtára jellemző viselkedési formák? Max. a dominancia mérséklődik a fiatalkori ivartalanításnál, már ha egyáltalán domináns az egyed. Nem agymosáson megy át a kutya, csak a hormonok nem fognak tombolni benne.

Én hobby célra vettem kutyát, ivartalaníttattam is, 1 kutyára rábökött a tenyésztő, hogy őt tenyésztésre szánja, őt nem választhatjuk, volt egy másik színhibás, mondta, hogy őt pedig a rokona viszi majd el, a többi kiskutya közül válogathattunk.

2012. máj. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta a tenyésztő,hogy nem adja el,ha kiivartalanítatjuk,azonban azt is mondta,hogy a hovinál nem kell mert ő tudja kontrollálni,és lehet kapni vágycsillapító gyógyszereket is.
2012. máj. 29. 15:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Keress másikat, ez az én szememben nem tenyésztő, még ha van is kennelneve.

Ki ez?

2012. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vöröshegyi Hovawart kennel, Dr.Matúz György
2012. máj. 29. 16:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Köszi!

Egyébként a vágycsillapító gyógyszerek szerintem (de csak szerintem, mert nem ismerek ilyet) hormontartalmúak, ezért nem adnám neki.

Őszintén szólva nem értem mi kifogása van az ellen, ha nem tenyésztésre szán az ember kutyát, miért ne ivartalaníttathatná ki? Kanoknál sokan azt állítják, hogy nincs akkora egészségügyi kockázata, mint a szukáknál, ha ivaros marad, de én azért akkor sem kockáztatnék.

Egyébként nem tudod, a szukák kapcsán is így vélekedik a pasi, vagy csak a kanoknál?

2012. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát,azt nem tudom,de azt mondta,hogy azért is ne ivartalanítatassuk ki,mert akár fizetnek is érte,ha esetleg valakinek kell egy kan.
2012. máj. 29. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!