Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viselitek a dörgést...

Hogy viselitek a dörgést félős kutyikkal?

Figyelt kérdés
Mi meditációs zen buddhista zenét hallgatunk, és évek óta először nem remeg meg sír ha dörög, hanem alszik :)
2012. máj. 28. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Beengedjük a házba. Igazából nem tudom, ez mennyit segít. Szerintem csak annyit, hogy legalább nem a kutyaházában kell gubbasztania egyedül. De még így is remeg mint a nyárfalevél és se lát se hall. Megkeresi a legkisebb, legsötétebb sarkot, és addig nem jön elő, amíg dörög.
2012. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát akkor az enyém az egy igazi "szikla" kint van egyszer épp jött ki a házából majd egy akkorát dörrent hogy hirtelen megrebbent egyet majd spuri vissza a kutyaházába mert ott tudja hogy nem ér baj (eső,villám,és jó idő van). mikor ezt mind láttam jót "nevetem" a dolgon azóta nagyon jól bírja a dörgést mintha nem is lenne semmi.
2012. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még fiatalabb korában az enyém rettegett a viharoktól, dörgéstől. Amolyan igazi szoba kutya. Mindig megpróbált bemászni az ágy alá, ami egy 35 kg-os ebnél nagy teljesítmény. Úgy másfél éves volt, mikor elegem lett abból, hogy rettegésében majd kiesik a szeme. Kimentünk a kertbe, fogtam egy könyvet és lefeküdtem egy pokrócra olvasni. Délután volt, nem esett az eső csak messzebb dörgött és villámlott. Persze az ebem mint valami őrült rohangált egyik bokortól a másikig, míg én végig nyugodtan feküdtem és olvastam. Úgy két órát voltunk kint, mire a kutyám lefeküdt a fűbe és elaludt. Az, hogy én végig nyugodt és közömbös voltam kint, neki elég volt, hogy rájöjjön, nem vészes az egész. Azóta sem zavartatja magát már ezen. Viszont a petárdáktól és lövésektől még mindig fél. Bár ahogy észrevettem nem is a robbanástól, hanem attól a süvítő hangtól retteg, amit a petárda kiad a repülése közben. Szerencsére ez a félelem nem olyan vészes, nem pánikol, leginkább csak ideges és nyugtalan tőle.
2012. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én befogadtam egy 10 éves kutyát, aki iszonyatosan félt a vihartól. Ilyenkor beengedtem, leültem mellé a helyére, odafeküdt mellém. Nem törődtem vele, csak nyugodtan ültem, olvasgattam, ilyesmi. Ha látszott rajta, hogy kevésbé fél, megdicsértem. Idővel eljutottunk oda, hogy most 12 éves és már egyáltalán nem fél a vihartól, olyankor sem, ha nem vagyunk otthon és a kertben kell átvészelje a házában. :)
2012. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De édesek :) Nálunk ez a nyugodtan ülünk a viharban nem jött be :) Véresre kaparta a vállam, aztán már kínomban kutyáknak való nyugi zenét kerestem a jutubon, és bejött, de bármilyen nyugi zene hatására lecsillapodik :)


Még sok sok boldogságot mindenkinek a kutyujához, főleg a 12 évesnek :)

2012. máj. 29. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!