Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova az Istenbe vihetek ma...

Hova az Istenbe vihetek ma egy kutyát futtatni?

Figyelt kérdés

Parkban nem engedhetem el, mert sok a gyerek, közel van a játszótér. Nem akarom hogy megbéllyekezzenek amiatt mert megkapott valami alkoholistát vagy kikapta a gyerekek kezéből a kaját.

Lakott területen belül bárhol rámszólnak, ha nincs pórázon és sajnus igazuk van. Sportpálya, út melletti területek kizárva.

Határban nem engedhetem el, mert a földtulajdonsok megszólnak miatta, ráadásul rossz időben és mezőgazdaásgi szezonban kizárt lehetőség.

Erdőn szintén nem tudom szabadon engedni, a turisták félnek tőle, bicikliseket megkegeti, ha meg valami vadnak utána megy akkor rohan a saját feje után és nem jön vissza hamar. Rosszabb esetben kilövik.

Falun lakom, kutyafuttató nincsen.



2012. máj. 28. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Húh..hát nézzük csak. Tulajdonképpen sok lehetőséged van,iklletve lenne ha megnevelnéd a kutyádat. ha az ételt kiveszi más kezéből,az nagy tiszteletlenség veled szemben és a szőnyeg alá söprés helyett le kéne szoktatni róla.ugyan igy a harapásról is,se alkoholistát,se cigányt,se gyereket ,se snekit nem haraphat meg.Csak te döntheted el ki ellen lehet védekeznie.

Erdőben ,ha biciklisek és túristák járnak arra,kétlem hogy lövöldöznek a vadászok,elvégre sokan mennek túrázni kutyákkal is. Bicikliseket megkergeti,hát ne haragudj de ez pedig megengedhtetlen. Ha vissza sem lehet hívni,akkor meg el ne engedd,vegyél neki egy 8-10 méteres kötelet,aztán azzal tanitsd meg visszahívni,és szoktasd le a hülyeségeiről.Azután el lehet engedni.

2012. máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%
szájkosárral se lehet szabadon engedni? vegyél neki futógépet :)
2012. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is hasonló gonddal küszködök sajnos. Én a falu határba kiszoktam engedni a kutyámat mert ott sokan csinálják ezt és a föld tulajdonost sem zavarja a dolog mert lebeszéltem vele, annyit kért hogyha a lovakat vagy a birkákat kiviszik oda akkor menjek át a pusztára, ott meg ugye nincsenek már turisták meg senki más akit zavarna. Én ezt vagy korán reggel teszem vagy estefele olyan 7 óra után. Időnként ha nappal érek rá akkor beteszem kutyust az autóba és megyünk a tópartra a szomszéd városba, annak egy kihalt részére és ott szabadon elfutkározhat. Lakott területen én már nem is erőlködök, nem akarom hogy valaki fel hergelje vagy féljenek tőle a gyerekek esetleg felnyomjanak miatt stb... plusz az autósok miatt sem.
2012. máj. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Hát ne haragudj, de ilyen paraméterekkel ne is engedd el. Mi az, hogy megkerget embereket meg kiveszi a kezükből a kaját, meg kapkod bárkit is? Én nagyon kutyás vagyok, de nem tennéd zsebre, amit kapnál tőlem, ha velem pofátlankodna a kutyád. Neveld meg, hogy biztonságosan el tudd engedni, ez a megoldás, nem a felháborodás :)
2012. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Hát igen. én Budapesten élek és csomó helyen el tudom engedni a németjuhászomat és a labradoromat.Nevelni kell!
2012. máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, de szerintem ha egy kisgyerek ott zörög előtte mondjuk csipszeszacskóval akkor bármelyik kutyát el kezdi érdekelni a kaja, ez nem hiszem hogy jólneveltség kérdése lenne. Ha a kisgyerek meg megijed tőle az már csak a szülő fantáziájának kérdése, hogy miért perel be. Különben emberekkel barátságos, nem kapna meg ok nélkül senkit, csupán kiváncsi. Azt meg nem szeretném, hogy olyanokat ne bántson, akiktől tartania kell. Ő nem harapott meg senkit, de előző kutyámmal volt ilyen eset, hogy az alkoholistákat bokánfogta. Terrierről van szó, így az üldöző ösztönről elég nehéz lenne lenevelni. Sajnos azt nem tudom megtenni, hogy autóval máshova viszem, erre sem időm, sem kellő energiám nincsen.


"de nem tennéd zsebre, amit kapnál tőlem, ha velem pofátlankodna a kutyád."

Nem pofátlan, ha nem érted a kérdést, kérlek ne válaszolj. Ez a megoldás, nem a felháborodás.

2012. máj. 28. 21:25
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

Hát barátom pedig ki kell ábrándítsalak ,egy jólnevelt kutya nem szedi el a kaját mástól,főleg nem engedély nélkül. A terrierek meg okos,tanulékony kutyák,ennyit meg a kevésbé fogékonyak is megtanulnak. Ez nem egy cirkuszi mutatvány amit évekig kell gyakorolni.

És szerintem ne háborogjál,mert ha engem szedne le a bicikliről a kutyád,csak téged vágnlak pofán,de nem mindenki ilyen jófej és van aki a kutyádat üti agyon ott helyben.

Ez nem a terrier vér miatt van,hanem azért mert a kutyád nincsen más emberekhez és ingerekhez szoktatva,és meg sem próbálod megnevelni. Ez még nem is húzott volna fel,de az,hogy el sem ismered,hanem még te hőbörögsz na az már igen.

2012. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm, hogy semmit sem tudtál segíteni a problémám megoldásában, de legalább megmondtad hogy felképelnél, mert te nagylegény vagy, felsőbbrendűnek érzed magad és megteheted. Csodálod, hogy hőbörgök, ha ilyen hülye emberek vesznek körül? Én nem cirkuszi kutyát akarok nevelni, ami mindent utasításokra csinál, lehet, hogy valaki ráér napi 8 órában kutyát idomítani, de nekem max. napi 1,5-2 órám van rá és azt is aktívan szeretném eltölteni vele. Nem, nem egy neveletlen kutyám van - fajtársaival kimagaslóan szépen viselkedik és nem támad emberekre (bár ha néhány hozzád hasonló nagyképűt megtépne, lehet előrréb járna a világ) és nem is akarom hogy bekövetkezzen, de ahol emberek járnak, ott megfordulnak olyan emberek is, akik félnek a kutyától - mint írtam felénk nincsen kutyafuttató, kutyaiskola és társaik ahol csak kutyamániákusok lennének. Nem tudom feltűnt-e, de pont ez lenne a probléma, nem a kutya viselkedése, amivel semmi gond nincs, de ez valamiért egyeseknek elkerülte a figyelmét.
2012. máj. 28. 21:57
 9/18 anonim ***** válasza:

Nézd, ha látod, hogy a kutyát érdekli más kajája, rászólsz, hogy "nem" (vagy az általad használt tiltószóval, bármi is légyen az), amire egy jól nevelt kutya hallgat és odébbáll, ennyi a titok. Az üldözés meg az emberekhez odamászkálás szintén ilyen, leállítod, visszahívod és nincs gond. Tanuld meg kontrollálni a viselkedését, és elengedheted.


Az meg, hogy terrier, megnehezíti a dolgokat, de a terrierek is nevelhető kutyák, csak több energiát kell beléjük rakni. Játssz vele vadászósat, hogy kiélhesse az ösztöneit, de ne fogadd el, hogy ő dönti el, mint kezd üldözni és mit nem.

2012. máj. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Nincs gond a viselkedésével?Épp a viselkedése miatt nem tudod elengedni,nem tűnt fel? vagy az nem gond,hogy a bicikliseket kergeti,meg gyerekekrtől veszi el a kaját?És ha egyszer úgy dönt,hogy megharap valakit mert úgy tartja kedve? ......

Szerintem nem kell azon mérgelődni,ha valaki megmondja akutyádról,hogy neveletlen.


De akkor válaszolok a kérdésedre: sehol nem tudod futtatni,mert neveletlen,nem lehet visszahívni és főöknek képzeli magát. És ez nem is fog változni,amig megelégszel annyival,hogy terrier és ő ilyen. Addig azt fogja csinálni,amihez kedve lesz,és ez kiszámíthatatlan.

2012. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!