Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos vagy tükörsuli?

Cerberos vagy tükörsuli?

Figyelt kérdés
Az imént láttam egy másik kérdésnél válaszokat, ahol többen is mondták, hogy a cerberossal csak rosszabb lett a helyzet, a tükörsuli viszont szuper. Miért? Milyen módszerek vannak egyiknél, másiknál? Azért kérdem, mert én vidéki vagyok, járunk kutyasuliba, Csak nekem nincs lehetőségem tükörsulizni. Kíváncsi lennék, a "mi" itthoni módszereink miben mások.

2012. máj. 29. 16:15
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
A mi sulinkban is van kannázás. Ha nagyon eldurvul a helyzet, pl két nagy kutya összeverejszik, kannázás és megtolás van. Viszont egyéb esetekben hiányolom a pozitív megerősítés fontosságát, meg szerintem nem hangoztatják eleget a sok mozgás lényegét.
2012. máj. 29. 20:49
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy kinek mi az erőszakos azt a gazda érzékenységétől függ. Van akinek a fojtónyakörv az elfogathatatlan és van aki azt nem tekinti erőszaknak, de a kutyára való rákiabálást vagy orron legyintést igen.

A jó kiképző onnan ismerszik meg, hogy nem próbál sablonokat ráhúzni a kutyára hanem kreatív, az oktatás stílusát és módszerét a kutya egyéniségéhez próbálja alakítani. Éppen ezért egyik sulira sem mondanám, hogy jobb mint a másik, mert az egyik kutyának az egyik jön be jobban a másiknak a másik.

Én konkrétan azért szeretem a Népszigetet mert nagyon nagy hangsúlyt fektetnek az oktatóik folyamatos fejlesztésére, továbbképzésére.

2012. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó: szerintem a kutya dönti el hogy mi az erőszakos. Nekem hiába van véleményem, ha a kutyám teljesen mást bír.

Amúgy meg pont az ilyen híres és kifejlesztett módszerrel rendelkező iskolák azok akik inkább rá akarják húzni mindenkire ugyanazt a módszert. Ami persze logikus is, hiszen abból élnek, attól lettek híresek. De attól még nem csodaszer.

2012. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
szia én is Nyíregyi vagyok melyik suliba jártok? Szeretnék mi is járni valahova. Mert eddig csak itthon tanítgattam a kutyusom de szeretnék közösségekbe járni vele.
2012. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom neked, hogy egyik sem rossz. Mindkettőből tömegével kerülnek ki a boldog, elégedett kutya-gazda párosok. Viszont annyira más szellemiségű a két iskola, hogy egész egyszerűen megosztja az embereket; akinek az egyik módszer tökéletes, az falra mászik a másiktól, és viszont. Ezért szidják egymást, mint a bokrot, pedig mindkettő a kutyák és a gazdák javára van.
2012. máj. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Nos, míg itthon vagyok, nem fogom megtudni a különbséget, de nemsokára Pestre költözöm. Ha ott leszek, benézek a sulikba :)
2012. máj. 30. 21:39
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét különbségeket nehéz mondani (tudnék, de most megpróbálok objektív maradni :)). A tükörsuliban leginkább klikkerrel dolgoznak és póráz nélkül, a cerbi sokkal eszközhasználóbb iskola. A tükörsuli alapvetően az átlag kutyáknak van, a cerbisek meg a problémásakra álltak rá inkább. Mindkettő azon alapszik végső soron, hogy legyél hiteles vezető a kutyád szemében, csak más úton jutnak el odáig. Szóval megtanítanak kutyázni, HA fogékony vagy arra a módra, ahogyan ők ezt csinálják. Még amúgy nagyrészt ugyanazokat az alapelveket is vallják szerintem, de valahogy mégis nagyon más a hangulata a kettőnek, kihez ez passzol, kinek az :)
2012. máj. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó kutyaiskola, ahol a kutya-gazdi párosra szabottan dolgoznak. A Cerberos pedig ilyen... bármikor lehet segítséget kérni az oktatóktól, mindig segítőkészek! Bármiben!

Arra visszatérve, hogy nem hangsúlyozzák a mozgás fontosságát... láttad a bemutatójukat? Van benne olyan rész, ahol bemutatják, hogyan tudod úgy lemozgatni a kutyádat ahogy neki megfelel.

Kannázás: a kutyák egy idő után megtanulják, mikor szól nekik a kanna és mikor nem. Nem értem, hogy miért lenne kegyetlen az, ha esetleg két kutya összeugrik, közéjük dobsz egy kannát??? A Cerbi problémás kutyákra szakosodott és nagyon jó ebben! ezt el kell fogadni.

Egyébként a tükörsulikban is van ilyen csak "varázspalacknak" hívják, ennyit erről, hogy a kannázás rossz. Ugyanaz a módszer más néven tálalva!

2012. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
65%

A népsziget kutyaiskolát nem ismerem, azt viszont tudom, hogy a Cerberosba olyan szakemberek foglalkoznak a gazdival és kutyájával, akik már néhány perc után látják, hol is van a probléma. Ez csak úgy lehetséges, ha értenek ahhoz, amivel foglalkoznak. Az én kutyám egy mentett, kisméretű, lelkileg és testileg megtört, félős és ebből kifolyólag agresszív állatka. Mikor mi elkezdtünk a Cerberosba járni,1 alkalom után tudták, hogy mi a baj velem és a kutyámmal és azt is elmondták, hogy milyen irányba kell elindulnunk. 5 hónap alatt megváltoztunk mindketten. A kutyám levizsgázott és azóta is boldog és már nem agresszív. Az hogy milyen módszerrel és eszközökkel oktatnak, az nem is olyan fontos( hisz nem brutális eszközökről van szó), de hogy milyen eredményt tudnak elérni, az nagyon!!! Általában azt mondják, hogy problémás kutyákkal foglalkozik inkább,de ez nem igaz, mert bármilyen kutyás nagyon jól érezheti magát. Amúgy meg a módszereik nem durvák, hanem hatásosak. Tudják melyik kutyánál milyen módszer válhat be. És igen, van olyan kutya, aki a szépszóra és a kutyuli-mutyulira semmit sem csinál és ösztönzésnek kell a fojtónyakörv, de nem azért, hogy rángassuk őket, hanem mert a kutya ilyenkor érzi, hogy munka van, nem csak sima séta. Van az a kutya, akit aztán hiába klikkereznél vagy éheztetnél, mert a népszigeteseknek ez a módszere,nem csinálna semmit, mert nem érdekli, nem ösztönzi. Én még soha se hallottam olyat a Cerbibe, hogy éheztesd a kutyát napokig, mert akkor a foglalkozásra annyira éhes lesz, hogy bármit megcsinál, csak kapjon kaját. Népszigetes gazditól viszont többtől is ezt hallom. Szerintem ez azért elég furi. Én több mint 1 évig jártam ebbe a kutyasuliba minden hétvégén és ha tehetem most is kimegyek, mert egyszerűen jól érezzük magunkat.

Segítőkész, jól felkészült és összetartó csapat,akik bármit megtennének egy állatért.

2012. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 TestamentDNR válasza:

Mi most végeztük el a Cerberosban az alap szintet.

Maximálisan elégedett és boldog gazdi vagyok, a kutyánk szintén, imádja az oktatókat is.

Az oktatók nem általánosítanak, ismerik a fajtajellemzőket, türelmesek, kitartóak, segítőkészek, jó fejek.


Én úgy vettem észre, hogy a leggyengébb láncszem a gazdi, mert vannak, akik nem fogadják meg a tanácsokat, nem értik és nem is akarják megérteni, hogy mi miért van. Ezért születnek a negatív tapasztalatok is.


Én nagyon sok POZITÍV élménnyel távoztam a Cerberosból, és sajnáltam is, hogy vége lett a tanfolyamnak.

Láttam ott csodákat, mert egy totál antiszoc kutyát is ki tudnak húzni a gödörből, egyáltalán nem ismernek lehetetlent.


A Tükörsulit nem ismerem, így arról nem tudok nyilatkozni.

2012. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!