Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cerberos vagy tükörsuli?

Cerberos vagy tükörsuli?

Figyelt kérdés
Az imént láttam egy másik kérdésnél válaszokat, ahol többen is mondták, hogy a cerberossal csak rosszabb lett a helyzet, a tükörsuli viszont szuper. Miért? Milyen módszerek vannak egyiknél, másiknál? Azért kérdem, mert én vidéki vagyok, járunk kutyasuliba, Csak nekem nincs lehetőségem tükörsulizni. Kíváncsi lennék, a "mi" itthoni módszereink miben mások.

2012. máj. 29. 16:15
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kíváncsi lennék, hogy Ti sokan, akik véleményt alkottok hányszor jártatok egyik vagy másik suliban... Szerintem nem sokszor.


Én személyesen tapasztaltam mind a két suliból, éppen eleget.


Problémás, mentett, nagytestű német juhász keverékünkkel mi a Népszigeten kezdtünk. 3-szor voltunk ott és soha többet. Nagyon drága, és hogy ott ne lenne erőszak? Nem csak "varázspalackot" használnak (ami kanna, kicicomázott néven), de olyan kutyákat engedtek az enyémre, akik minden gondolkodás nélkül nekimentek és a reakció annyi volt, hogy majd ők megtanítják a jó viselkedésre. Emellett a szemem láttára RÚGTAK (igen, lábbal) egy kis bullterriert, mert beállt egy másik kutyának, majd közölték a gazdival, hogy ezzel a kutyával nem lehet mit kezdeni, buta és az is marad.


Ezután kerültünk (majdnem fél évre rá) a Cerberosba. Már ott indul, hogy az nagyon szimpatikus bennük, hogy a szoci kevesebb, mint felel annyiba kerül, mint a híres tüköriskolában és azt a pénzt, ami itt összegyűlik nem zsebre rakják, hanem az állatvédelemre fordítják. Az igaz, hogy lehet, a kiképzők nem bájolognak annyit, mint más iskolákban, de nem is ez a dolguk. Minden kérdésemre választ kaptam és hihetetlen szakértelemmel álltak a kutyákhoz (már amit én amatőr szemmel láttam). Alig egy hónap után elvégezhettük a kezdő tanfolyamot, ami szintén nem okozott csalódást. Minden óra előtt van egy fél órás testnevelésóra (hangsúlyozva a lemozgatás fontosságát), az órák pedig vidáman, sok játékkal és nagyon sok hasznos tanáccsal teltek. És a motivációról pedig annyit, hogy minden kutyánál már az első foglalkozásokkor megnézték, hogy mivel jutalmazható a legjobban és megmutatták hogyan használjuk. Mi falattal dolgoztunk (nem is akármivel, füstölt sajttal :-)), de volt aki labdáért, és volt olyan is, aki valami plüssjátékkal tanult a legszívesebben. A kannát a legelső órán használták, ÖSSZESEN egyszer, a többi szidás csak hanggal történt.


Alig több, mint 2 hónap alatt a félelemagresszív kutyámmal kezdő tanfolyamot végeztünk.


Szóval én személyesen ismerem a két sulit és nekem az a véleményem, hogy csak a Cerberos! én mindenkinek őket ajánlom, mert nagyon profik, nagyon odafigyelnek mindenkire és hihetetlen szakértelmük van a problémás kutyák terén!

2012. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim válasza:
48%

Annak aki annyit írt, hogy a cerberos tényleg rossz .... nagyon tudok gratulálni. Az értelem és a szókincs kijött belőle ...Na de mindegy.

És mit láttál mitől lett rosszabb mint volt? Milyen leírás magyarázat volt? És nem az érdekelne ahol egymást szidják az iskolák, és egymást járatják le (sajnos)

3 éve járok minden hétvégén a cerberosba. Lehet kicsit a stílus nyers de a gazdák itt nem azért vannak, hogy az ő kicsi lelküket ápolják. Akkor találkozzanak barátokkal... De ha kicsit is figyelsz és gondolkozol itt is megértő emberekre tudsz találni, akik segíteni akarnak a kutya-gazda kapcsolatban.

Amit én szoktam hallani amit évek óta mondanak és mivel mást nagyon nem tudnak felhozni (évek óta), hogy nem pozitív megerősítéssel dolgozunk... Akkor mivel? Akkor szerinted, hogyan lehet még dolgozni? Ugyanúgy dicsérünk és játszunk a kutyákkal csak nincs klikker és nincs jól hangzó "tükör" neve a sulinak. Ja és mennyivel jobb egy zörgős üveget varázspalacknak hívni mint nevén nevezni? (kanna). Nem ámítani kellene az embereket hanem a dolgokat nevén nevezni. Ja de valahol ez nehéz lenne ha már valaki használja.

Azért kíváncsi lennék, ha már ennyi hozzászólás kérdés merült fel itt a gyakori kérdésekben az elmúlt években miért kell fél évente újat feltenni mikor ott már minden le van írva. Gyakorlat nélkül senki nem tudhatja. Kinek ez jön be kinek az. Szánj rá egy kis időt nézz meg mindenhol egy két foglalkozást és ne elsőre ítélj. Ja és persze ne idegenek véleményére adj akik elfogultak tudnak lenni.

Szóval kedves érdeklődő akit persze a tükörmódszer érdekel vagy alkalmazod ne úgy tegyél fel egy kérdést h azt várd, hogy a másik suliról negatív legyen a válasz. Kicsit átlátszó a dolog. Emberek gondolkozzatok már egy kicsit!

2012. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Nincs közvetlen tapasztalatom a Népszigettel, de a videóikból az látszik, hogy nem problémás, nem tipikus munkakutyákat nagyon ügyesen tudnak képezni. De ha komolyabb problémás esettel találkoznak, ott sokszor megáll a tudomány, és bizony előfordult, amikor egy Cerberosi mércével "átlagos" problémás kutyát menthetetlennek és altatásra ítéltek.

Van, akinek nem jön be a fojtó, van, akinek meg nem jön be a klikker. De ettől pl. a Cerberosban nincs minden kutyán fojtó, és van, akivel klikkereznek. (Pl. szögest egyáltalán nem is használnak.) A helyes kutya-gazdi viszonyban nagy szerepe van a következetességnek, ez érvényesül az engedelmes munkában is, amikor nagyobb precizitást követelnek meg. De ettől még ugyanúgy a pozitív motiváción (kaja, játék, dicséret stb.) van a hangsúly, mint a tükörmódszernél, és nem egyféle sablont akarnak ráhúzni az összes fajtára. (Figyelemre méltó a munkásságuk a bull-típusú terrierek képzésével kapcsolatban, ami nagyon különbözik a megszokott, régi típusú katonás munkakutya-képzéstől, és ezt bizony senki nem csinálja utánuk...)

Igazából kár a két sulit összehasonlítani, kicsit más a célcsoportjuk. Aki akarja, próbálja ki mind a kettőt, aztán döntse el, neki melyik jön be jobban.

2012. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Cerberos!!! Én jártam mind a kettőben, ég és föld!
2012. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Egyed_embere ***** válasza:
55%

Eleve rossz a kérdés!

Helyesen így hangzik: Cerberos, vagy tükörtojás! Mert ha kutyaiskoláról van szó, akkor egyértelműen Cerberos, ha reggeliről, akkor pedig tükörtojás! Más aspektusban (ti.kutyaiskola) a tükör szóba sem jöhet nálam!

2012. jún. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
45%
Látom, a Cerberososok ugrasztották a tagságot, hogy megvédjék a mundér becsületét! :)
2012. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Egyed_embere ***** válasza:
50%
Látom a Népszigetisek ugrasztották a tagságot, hogy kezdjenek fikázni...
2012. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
68%
Bunyóóóóó!!
2012. jún. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 én8181 válasza:
100%
Remélem lesz aki idáig eljut és elolvassa. 3 iskolában voltam eddig, 1 munkavonalú, 2 tükörsuli, 3 Cerbi. Szerintem minden iskolának megvannak az előnyei és nem a képzést stb kell bírálni összehasonlítani illetve lehúzni magukat az iskolákat az oktatókat negatív hozzászólásokkal, hanem a gazdának el kell döntenie melyik képzésforma a szimpatikusabb, mely oktatótól tudja elfogadni az adott utasításokat,mert lehet a képzés szimpatikus,ha az oktatónak kb az ember szíve szerint bevágna egyet vagy fordítva és akkor már nem működik a képzés,már kidobott pénz és idő. Mindenkinek saját magának kell meghoznia a döntést, amiért csak és kizárólag saját maga felelős, egyszóval, ha valakinek valamelyik iskolával , oktatási módszerrel, oktatóval problémája van, mindig előtte van a lehetőség,hogy váltson,mert senki nem tart fegyvert a fejéhez,hogy "márpedig itt maradsz, ide fogsz járni,ha a fene fenét eszik". A ti döntésetek, szinte minden sulinak van már honlapja, ha érdekel keressetek rá a nevükre, olvassátok el és DÖNTSETEK! :D
2012. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam mindkét suliban, Népszigetre oviba jártunk, a Cerberosba pedig alap engedelmes tanfolyamra. Először is, mindkét esetben úgy kezdtem, hogy lementem egy foglalkozásra kutya nélkül, és megnéztem, hogyan is zajlik. Mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy neki és a kutyájának mi jön be jobban. Ami először a legszembetűnőbb különbség volt, hogy a Népszigeten az oviban "csak" játék volt a program, a Cerbiben pedig tanulgattak is a kicsik, persze játékosan, alap dolgokat. Szerintem ez jobban erősíti a kutya-gazda kapcsolatot, mintha a hancúrozás közben néha behívom, megjutalmazom és visszaengedem.

Szerintem akik itt a negatív véleményeket írták a Cerbiről, azok még életükben nem jártak ott... Nem hangsúlyozzák eléggé a lemozgatás fontosságát? Mikor minden foglalkozás félórás tesiórával kezdődik, és az első órán azzal kezdtünk, hogy tippeket kaptunk a hatékony lefárasztáshoz otthonra is? Na meg a kanna... Ugyanúgy használják a Népszigeten is, az oviban. Egyik kutya sem zuhant össze tőle lelkileg. Egyáltalán nem "munkakutyás" a kiképzés, kimondottan nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy minden kutyánál megtaláljuk a megfelelő motivációs eszközt. Pl. fektetésnél, amelyik kutya nem akart fekve maradni, amellett akár 10 percen keresztül térdelt egy oktató, és megnyugtatóan simogatta, hogy kellemes élmény legyen neki a fekvés. Ez lenne az a bizonyos erőszakos kiképzési módszer??

Teljes mértékben tisztában vannak a fajtákra jellemző tulajdonságokkal, az én bullterrieremből például véletlenül sem akartak németjuhászt faragni.

Lehet, hogy az oktatók nem mindig bűbájosak és tündibündik. De szerintem az ember nem azért megy kutyaiskolába, hogy az ő egóját fényezzék, és amikor egyik-másik gazdinak századjára kell ugyanazt elmondani, és csakazértse csinálja úgy, mert ő sokkal jobban tudja... nekem tizedennyi türelmem sem lenne, mint nekik. Viszont bármikor bármilyen kérdéssel fordulhattam és fordulhatok hozzájuk, nem csak a tanfolyamra járó, hanem az ideiglenes és az otthon maradt kutyáimmal kapcsolatban is.

Tulajdonképpen egy "véletlennek" köszönhető, hogy idekerültünk, de nem is mennék már máshová, mert nagyon jó társaságba csöppentünk. :)

2012. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!