Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyáltalán nem lehet betonon...

Torgils kérdése:

Egyáltalán nem lehet betonon kutyát futtatni?

Figyelt kérdés

A kutyám most 8 hónapos és nekiálltam vele futni, persze csak földes úton! Nagyon szeret futni!

Mindenhol hallom, hogy betonon egyáltalán nem lehet futtatni, mert ugye tönkremennek az ízületei, a csontozatának sem rossz stb..

Na de fiatalon nem szabad a kutyának vagy egyáltalán, szóval felnőttkorban sem szabad a betonon futás???????

Amúgy nem nagy futásokat szoktunk csinálni, kb max 1 km, csak bemelegítés, finoman! Majd 1 illetve 1,5 év után tervezek hosszabb távot.

Szóval!!!!!

Beton Vs Föld út!!!!


2012. máj. 31. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Te futnál mezítláb betonon? Még futócipőben felnőttként sem ajánlott, mert az embert is kinyírja a betonon futás, nem ám egy kutyát. Szóval inkább földes út.
2012. máj. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem szabad, de rendszeresen nem tesz jót, ahogy az embernek sem! A Margitszigeten láttad már a futóutat? :) Puha, mint a föld kb.


Szóval: FÖLDÚT!

2012. máj. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

1 km betonon már soknak számít. Inkább földúton fussatok, vagy erdős részen.

Persze fontos a kutyát lekezelni valamivel, hogy ne menjen bele pl. kullancs! Illetve azért a "természetes utak" között is van különbség, érdemes olyat választani, ami nem annyira göröngyös, legalább egyikőtöknek sem fog kimenni a bokája...

2012. máj. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Lehet futtatni persze, csak szétmegy a lába. Próbáld ki.
2012. jún. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet 1 héten egyszer bár én még azt is sokallom már mint beton úton. Egyszer én is elvittem futtatni szegényemet csak sajna itt nem nagyon van fold út. Így nagy részt betonon mentünk szegények a talppárnái úgy kirepedeztek.De egy kis kezeléssel minden a régi volt. Marad a föld út mellet sokkal jobb a kutyának.
2012. jún. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andy29 válasza:

Szia!


Inkább a földes utat ajánlom. Abból a szempontból is, hogy a betonos, aszfaltos úton a kutyák mancsa kisebesedik. Nagyon fájdalmas számukra.

2012. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dottorre ***** válasza:
Nekem 13évig volt anno egy németjuhászom, rendszeresen volt betonon futtatva, mert azt mondták a kutyasuliban, és az orvosnál is, hogy kell, mert az jót tesz a körmeinek... mondanom sem kell, már 7évesen izületi gondjai voltak, nem biztos, hogy ettől, de végül el is kellett altatni 13évesen, mert már nem tudott a hátsó lábain megállni. A mostani kutyámnál figyelek, hogy ne futkározzon sokat betonon, vettem neki körömvágó felszerelést inkább.
2012. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Betonon tényleg ne futtasd, ahogy már előttem írták, tönkreteszi az ízületeit!

Én is Duna-parton, füves-földes, apró köves úton futtatom...bár gyakran van, hogy boltba megyünk bringával, vagy hazafele a betonon jövünk, de ilyenkor szigorúan ügetésben, az nem úgy terheli, mintha vágtázna...

2012. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár az üvegporc a legerősebb porcfelszín az ízületben, a betonon futás mind az embernél és mind az állatoknál rossz hatással van rá. A beton nem ruganyos, túlságosan kemény, és a betonon futás úgy elkoptatja az üvegporcot, hogy csak na.

Legszívesebben minden betonon futtató és futó embertől megkérdezném, hogy mikortól kívánja porcerősítők szedésével és pokoli fájdalommal tölteni az életét...

2012. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3 éve futtatom a kutyám, sőt sok ismerősöm is, és valahogy ki kell keveredni a városból !

ráadásul bicaj mellet.

aki azt mondja ,hogy nem lehet, az gondolom kiviszi kocsival a kutyáját az erdőszélre, és ott fut vele 3-5 ,vagy akárhány km-t.ez is megoldás, de mire való a bicaj ?

:)

símán lehet, de !! hogyan !

saját tapasztalatom szerint a friss aszfaltozott út ( friss azaz pár hónapos és még nincs lekopva)valóban lekoptatja a talppárnákat.

de ,minden út mellett ott a padka,amin a legtöbb esetben fű nő!

símán kifuttathatod az ebet a városból, a lényege ,hogy ne legyen forró aszfalt,legyen nálad elég víz !és fusson eleget fűvön,kavicson utánna.

de ,ha arra kérdezel rá,hogy csak aszfalton futtatni ??? rövid távon 3-4 km semmi gond. persze hozzá kell hogy szokjon a talpa.de ennél többet nem javaslok.talpsérülés esetén ,pihentetés, kutyazoknik használata ,persze jót tesz a vazelin, vagy a körömvirágos kézkrém, DE CSAK ,HA MÁR MEGGYÓGYULT A TALPA. ami 1 hét.

nem szabad állandóan kenni, mert akkor leáll a talppárnák faggyúműködése !

szóval : kifuttatod a városból,és irány a természet !

lényeg nem a talaj, hanem a behívhatóság ( ultrahangsíp remek !) ,a megfelelő vízutánpótlás, és csak lassan fokozatosan a távokkal !

a kutyák néha képesek túlfutni magukat !

( bár ,most láttam, hogy egy kis keverék kutya elkísért egy csapat futót, 1000 km-en keresztül, és napi 40-60 km-t futott velük )

2012. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!