Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány perces a kutyák memóriája?

Hány perces a kutyák memóriája?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A 4 éves kutyám felismerte a tenyésztője másik kutyáját, aki állandóan vele volt 8 hetes koráig. Azóta nem is látta és mégis tökéletesen felismerte.


Ha a kutyával valami baleset történik, arra az élete végéig emlékezni fog. Emellett én nemrég kértem egy olyan trükköt a kutyámtól, amit már sok sok éve nem is vettünk elő és gyönyörűen megcsinálta. A kutyák memóriája hatalmas, nem lehet percekben mérni, de még hónapokban sem.

2012. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Percekben nem lehet mérni. Ha így lenne, talán reggelre elfelejtené ki is a gazdi :) Rég nem látott rokonokat/ismerősöket megismer. Kölyökkorban megtanult dolgokra/parancsokra emlékszik 10-15évesen is.
2012. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Akár évekkel korábban történt helyzetekre, évek óta nem látott emberekre, helyekre is emlékezhetnek.

Még gyerekkoromban vidéken Keresztanyáméknál volt egy bozontos 3-4 hónapos kiskutya, Tökmagnak becéztük :) Kocsival átvittük Nagymamámékhoz...mondták is, hogy a pesti gyerek mennyire törődik a kutyával, játszottunk, tanítgattam, vittük sétálni...aztán haza kellett jönnöm...1 év múlva mentünk le ismét családostól...vidéki szokáshoz híven a bozontos, koszos, neveletlen kutya láncon volt, mindenkire őrjöngött...addig, amíg én be nem léptem a kapun, akkor elhallgatott, és ahogy közeledtem az ajtó felé, nyüszíteni, vakkantani kezdett...ekkor esett le, hogy Ő az a kutya...emlékezett rám :((( szegény élete végéig láncon volt...és ÉN vittem oda...Keresztanyámnál legalább szabadon volt


Szóval hihetetlen dolgokra emlékeznek...

De az fontos, hogy tanításnál a jutalmazás, büntetés maximum 2-3 másodperccel történjen a kutya cselekedete után, mert utána már nem tudja összekötni a kettőt!

2012. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szupr memóriájuk van pl. szagokra nagyon jól tudnak emlékezni-ez nem percekben hanem akár években is mérhető-az már más tészta, hogy acselekménytársítás 1-2 másodpercen belül történik, de kitünő a memóriájuk!

ennek ellenére elsődlegesen arra figyelnek, hogy mi történik most, mint a legtöbb ragadozó állat-nekik is ez számít, ez kell a túléléshez, hogy a mozgó zsákmányt észlelni tudják

2012. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!