Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 11 hónapos kutyánk mért...

A 11 hónapos kutyánk mért pisilt a dohányzó asztalra?

Figyelt kérdés

van a nappaliba egy kis asztal és tesóm amikor haza ért látta hogy egy tócsa van az asztalon..


miért pisilt oda??


de van olyan is amikor csak úgy be pisil vhova, hol ott egy helyre van szoktatva,de ez ritka..


2012. jún. 1. 18:53
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Amúgy írtam hogy amikor tesóm haza ért és nem éjszakáról reggelre!! Délután 2kor ért haza a suliból és akkor fogadta a baleset
2012. jún. 1. 20:50
 12/24 A kérdező kommentje:
Hogy ha hólyag hurut vagy egyéb ilyen betegség lenne akkor az szerintem ez a bepisilés minden nap lenne,de ez nála ritka utoljára is márciusba pisilt máshova..hát maradt a több séta majd ahogy meg kezdődik a nyáriszünet sokkal többet fogunk sétálni..de addig is próbálunk többet sétálni..
2012. jún. 1. 21:03
 13/24 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg kizárt.

Egyébként csak nekem fura, hogy alapból mit keresett a kutya az asztalon? Ebből is az jön le, hogy ő úgy érzi, neki oda is joga van felmenni.

2012. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Néha fel megy,de ha rajta kapom akkor rá verek a seggére ,de nem tudom mért megy fel,általában csak akkor megy fel amikor nem vagyunk itthon..
2012. jún. 1. 21:46
 15/24 A kérdező kommentje:
Mért érzi hogy joga van?? Mi minden falkvavezérségi dolgot betartunk..
2012. jún. 1. 21:51
 16/24 anonim ***** válasza:
A dominancia gyakorlatok önmagàban nem mindig elég.
2012. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezt a ráverek a hátsójára dolgot miért hiszin jónak az emberek, amikor egy marhaság.

Arra lenne szükség, hogy erős és domináns személyiség légy és a kutya tiszteljen téged. Akkor elég lenne ránézned vagy rászólnod, hogy "nem" vagy valami hangot kiadni, pl. "csiitt" és kész. Ha rácsapsz akkor azt vagy játéknak fogja fel vagy félni fog mert nem tudja miért bántod.

Pl. ő felugrik az asztalra, mert játszani akar vagy azt akarja, hogy rá figyelj vagy megsimogasd, erre te rácsapsz. Nem fogja tudni, hogy az asztalra ugrás volt a probléma...


Egyébként szerintem is kevés a séta. Ilyenkor még este 10 körül, lefekvés előtt is le lehetne vinni egy 10-15 percre. Persze tudom, nem kényelmes de akinek ez nem megy az vagy tartson kinti kutyát, vagy ne tartson egyáltalán.


Ébredés után muszáj vinni, illetve ha be van zárva akkor amikor hazaértem akkor is rögtön, az rendben van.

És valóban nem túl jó megoldás az újságpapírozás sem, mert ha nem úgy fogja fel, ahogy azt szeretnéd akkor egy ottfelejtett magazinra vagy egy szőnyegre is pisilni fog.

2012. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a suli után én olyan fáradt vagyok hogy a legtöbbször már fél 10 kor megyek aludni..amúgy a kölyök tesóm kutyája,de ö nem fogja levinni olyankor, panelban lakunk, akkor nem lenne gond ezzel ha kertesbe laknánk mert lefekvés elött elég lenne kiengedni és kész persze akkor is elvinénk sétálni,mert nem olyanok lennénk akik a kutyájukat csak kertbe tartanák, csak könnyebb lenne, a másik kutyával aki az enyém sose volt gond,nem tudtam hogy egy új kutya teljesen más ilyen téren..nyáron beiktatunk egy plusz sétát..
2012. jún. 2. 09:33
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

hidd el dolgozó embereknek rosszabb! Pont beszéltem egy emberrel ő 2 műszakban dolgozik,és csak azér kel fel hajnali fél5 kor hogy 1 órát tudjon játszani lent a kutyájával!

Kutya ezzel jár én is fáradt vagyok,párom mégjobban mert 6ra jár gyakorlatra mégis levisszük barátok közt után még fél-1 órára a kutyát! Tudtátok mit jelent egy kutya:) Reggel is ha levinnéd egy körre legalább akkor lehet nem lenne ez a probléma! Ezt már csak neked kell mérlegelned..Tesód is minek akart kutyát,ha "ő akkor már nem viszi le"? Ezzel jár gyerekek..

2012. jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

reggel is lent vannak!!!


volt egy kutyája és vele se volt ilyen probléma, de ő daganatos volt és el kellett altatnunk :(

3 év telt el és azt mondta tesóm nem bírja már hogy nincs kutyája,mondtam ott az enyém foglakozhat vele és sétáltathatja ,de azt mondta az nem ugyan az, 1 hónapig szinte minden nap mondtam,mindig fogsz vele foglalkozni,sétáltatni?? azt mondta igen, amikor meglett a kutya mintha tesómat kicserélték volna sokkal jobb kedve volt,sokáig sokat sétáltunk plusz séták is voltak, de valahogy pár hónapja már nem nagy kedvvel viszi le, nem tudom hogy győzhetném meg,nagyon makacs és amikor rá szólok hogy ne enged hogy a kutya menjen elől akkor begőzől és mondja hogy tudom,de mondom ha tudod akkor tartsd is be ilyenkor bevágja a durcát és más merre sétál mint én,mindig mondom neki hogy segíteni akarok neki ,de ő makacs.. az én kutyámmal sose volt gond,ha elvan engedve akkor még egy macskáról is vissza tudom hívni, azt is szoktam neki mondani hogy ha nem tudsz vele foglalkozni adjuk oda vkinek, nem nem adjuk senkinek oda..

meg mondtam már neki hogy ahhoz hogy olyan jól nevelt engedelmes legyen a kutyád mint az enyém tarts be néhány egyszerű szabályt, de ő nem, az ő kutyája jobban hallgat rám mint tesómra!! nem igazán tudom hogy mit tegyek..

2012. jún. 2. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!