Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát válasszak?

Milyen kutyafajtát válasszak?

Figyelt kérdés

Sportos, mozgékony, eleven kutyust szeretnék. Olyan fajtát, amely alkalmas a kutyás sportokra, szívesen benne van hosszú kirándulásokban, biciklis edzésekben. Legyen közepes, vagy nagytermetű, hosszúszőrű (nem zsinóros). Nem baj, ha sokat kell ápolni, azt szívesen vállalom! Legyen kedves, megbízható, kiszámítható fajta. Az se baj, ha nem alkalmas házőrzésre, de legyen jó jelzőkutya, és jó lenne, ha szükség esetén számíthatnék a védelmére, egyszóval legyen alkalmas személyvédelemre!

Már utánanéztem interneten is, és találtam pár fajtát, de a leírásaik ellentmondóak. Ezért kérdezem itt, remélvén, hogy van valaki, aki iylen típusú kutyát tart, és az személyes tapasztalataival majd tud segítséget nyújtani. Csakis fajtatiszta kutyát szeretnék. A költségek nem jelentenek problémát, sem az időigényesség. Lehetőleg azért ne legyen a fajta túltenyésztett, azokkal általában sok gond van, legalábbis én ezt hallottam.


2009. júl. 1. 13:24
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok a shih-tzu-s, aki a boxert ajánlotta :)

Gratulálok a kiskutyádhoz! Egy fajta csoportba (IX.) tratozik az én kutyuskámmal úh tudom milyen eleven is tud lenni. :D Leld sok örömöd a kis ugri-bugriban :D Amúgy velük is lehet sportolni. pl: agility vagy flyball. Van kistestűeknek is. Sajnos itt a mi környékünkön nincs lehetőség ilyen sportokra :( Remélem szép hosszú kapcsolatotok lesz a kutyussal!

Üdv: Nadett

2009. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! a shit-zu is nagyon aranyos szerintem hasonlít a havanese-re. Kellemes kutyázást!

Üdv: Roland

2009. aug. 30. 15:46
 43/43 anonim válasza:
Golden redriver lánykutyát
2010. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!