Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát válasszak?

Milyen kutyafajtát válasszak?

Figyelt kérdés

Sportos, mozgékony, eleven kutyust szeretnék. Olyan fajtát, amely alkalmas a kutyás sportokra, szívesen benne van hosszú kirándulásokban, biciklis edzésekben. Legyen közepes, vagy nagytermetű, hosszúszőrű (nem zsinóros). Nem baj, ha sokat kell ápolni, azt szívesen vállalom! Legyen kedves, megbízható, kiszámítható fajta. Az se baj, ha nem alkalmas házőrzésre, de legyen jó jelzőkutya, és jó lenne, ha szükség esetén számíthatnék a védelmére, egyszóval legyen alkalmas személyvédelemre!

Már utánanéztem interneten is, és találtam pár fajtát, de a leírásaik ellentmondóak. Ezért kérdezem itt, remélvén, hogy van valaki, aki iylen típusú kutyát tart, és az személyes tapasztalataival majd tud segítséget nyújtani. Csakis fajtatiszta kutyát szeretnék. A költségek nem jelentenek problémát, sem az időigényesség. Lehetőleg azért ne legyen a fajta túltenyésztett, azokkal általában sok gond van, legalábbis én ezt hallottam.


2009. júl. 1. 13:24
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A belga juhász nagyon szép, a border collie is. A gordon szetterről is sok jót hallottam, meg a rottweilerről is, csak már volt rossz élményem a gordon szetterrel (egy kiállításon megtámadott egy példány). A közelünkben is lakik rottweiler. Nagyon bátor, kiválóan őrzi a házat, engem max. az utcájuk sarkáig enged be, utána ugatni kezd. De róla azt hallottam hogy nem túl sportos kutya, amúgy aranyos, főleg kölyökként cuki, de utána is, olyan mint 1 medve:D

Én ezekről a fajtákról hallottam még, de az olvasottak nem egyeznek egy fajtán belül: bobtail, bearded collie, lengyel-alföldi pásztorkutya, schapendoes...ezekről mi a véleményetek?

2009. júl. 1. 15:12
 12/43 anonim ***** válasza:
64%
A rotival 10 km-t simán lebicikliztünk. Nem szabad túletetni és akkor nem lesz medve. A mienk minőségi száraztápot kapott, semmi házi koszt. Nem nagyon ismerem az általad felsorolt kutyák tulajdonságait. Viszont belga juhász kutyás ismerősöm volt, aki rendszeresen kirándult, futott a kutyájával, nagyon okos, fegyelmezett kutya volt.
2009. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
74%
Boxer? Energikus, sportos, személyvédelemre alkalmas. Csak a szőre nem hosszú.... Leonbergi, berni pásztor, újfunlandi nem sportolásra való kutyák , és nem kifejezetten személyvédelemre.Természetesen a németjuhász remek munkakutya, őrző-védőben is nagyszerű, a szőre is hosszabb, ám nem mondanám, hogy nincs túltenyésztve. Border collie pedig mindenre megtanítható, remek munkakutya iszonyat mozgás és foglalkozás igénnyel, de természeténél fogva nem személyvédelemre tenyésztették ki.
2009. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem Beagle lenne neked a megfelelő.Bár nem hosszú szőrű,mégis energikus,sportos,örökmozgó,vidám,mély hangja van(jó jelző kutya).Vagy ha fontos a hoszű szőrű,akkor a Berger de Brie(másik nevén Briard).Energikus,okos,könnyen tanul.Védi a gazdád.Nagy termetű.Nagyon szeretetreméltó állat.
2009. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
49%
Én is a border collie-ra szavazok, kiállításon meg versenyeken láttam pár példányt, és gyönyörűek, de én sajnos nem tarthatok kutyát.
2009. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
43%

bobtail OK , bearded collie OK, lengyel-alföldi pásztorkutya kicsi ( mind egy törpe bobtail ), schapendoes NEM javaslom. ?

a szőrüket ápolni kell sokat !

mivel pásztor kutyák ,így alapból is védenek,DE NEM ÖRZŐ-VÉDŐK .

nekem bernim van ,és naponta egy border collival játszik .

egy -két órát birja a border tempóját, de aztán kivan teljesen .

bernivel biciglizni 1,5 éves kora előtt nem nagyon javasolt.

a leírásból neked a border colli ,a tökélete,kimondottan energikus,sosem fárad és mindenben benne van .

te fogsz előbb elfáradni !

2009. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Tegnap abban a szerencsében részesültem, hogy élőben is láthattam a felsorolt kutyák egy részét (láttam border collie-t, berni pásztort, rottweilert). A briard télleg aranyos, nagyon szép kutya, azt hallottam hogy sportos is, csak állítólag idegenekkel szemben agresszív...ezt hallottam valahol. A boxer is jófej kutya, csak azzal is van egy bajom:nyáladzik, akárcsak az újfundlandi, de amúgy min1ik kutyus aranyos amelyeket felsoroltatok, beagle is lakik a környéken az egyik olyan cuki, hogy az nem igaz. A németjuhászt is látok (azt a leggyakrabban), de az nem tom miért, de valahogy kicsit távol áll tőlem...de köszi mindenkinek!

A lengyel alföldi amúgy állítólag közepes termetű, és az még nekem elfogadható, viszont róla azt a keveset amit hallottam, nagyon szimpatikus volt...bobtailt ritkán látok (csak kiállításon) de nagyon szép, a bearded is jó, hasonlít egy kicsit a bobtailre, az utcánkban lakik egy, nagyon eleven, gyönyörűszép. A belga juhász..háát azt is láttam tegnap, egy nagyon öreg, termetes malionist (már alig bírt járni szegény, de megismertem, hogy belga).

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2009. júl. 2. 12:04
 18/43 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem magyar vizsla.

Van kicsit hosszabb (drótszőrű) és rövidszőrű is. Ha neked hosszabb szőrű kell, akkor a drótszőrű magyar vizsla lenne -szerintem- az ideális választás: [link]


Nekem rövidszőrű van, de a drótszőrű is hasonló vérmérsékletű. Hűséges, mozgékony, családcentrikus, könnyen tanítható, de (legalábbis az enyém) jó házőrző is, ezenkívül akár az élete árán is megvédi a gazdáját (már ebben is volt saját tapasztalatom a vizslámmal) Tehát igazi hűséges társ, bátran ajánlom!

2009. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Bocsi, de milyen tapasztalatod volt azzal akpcsolatban, hogy védi a gazdit, nem baj ha megkérdezem?
2009. júl. 2. 15:51
 20/43 anonim ***** válasza:
64%

Hello!

Én boxert ajánlanék, abból is a kislányt. Nem lesz túl nagy(53-59 cm), nem nyáladzik, örökké kölyök marad=), a gazdájához pedig nagyon hű és ha arról van szó, meg is védi. Mondjuk negatívumot esetleg annyit tudok mondani ezzel a fajtával kapcsolatban h hajlamosak szívbetegségre és bőrbetegségekre. Nekem sajnos nem ilyen fajta kutyusom van, hanem shih-tzu-m, de a következő kutyám tuti h boxer lesz!!! Sok sikert a keresgélésben, remélem megtalálod a társad! :)

Üdv: Nadett

2009. júl. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!