Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát válasszak?

Milyen kutyafajtát válasszak?

Figyelt kérdés

Sportos, mozgékony, eleven kutyust szeretnék. Olyan fajtát, amely alkalmas a kutyás sportokra, szívesen benne van hosszú kirándulásokban, biciklis edzésekben. Legyen közepes, vagy nagytermetű, hosszúszőrű (nem zsinóros). Nem baj, ha sokat kell ápolni, azt szívesen vállalom! Legyen kedves, megbízható, kiszámítható fajta. Az se baj, ha nem alkalmas házőrzésre, de legyen jó jelzőkutya, és jó lenne, ha szükség esetén számíthatnék a védelmére, egyszóval legyen alkalmas személyvédelemre!

Már utánanéztem interneten is, és találtam pár fajtát, de a leírásaik ellentmondóak. Ezért kérdezem itt, remélvén, hogy van valaki, aki iylen típusú kutyát tart, és az személyes tapasztalataival majd tud segítséget nyújtani. Csakis fajtatiszta kutyát szeretnék. A költségek nem jelentenek problémát, sem az időigényesség. Lehetőleg azért ne legyen a fajta túltenyésztett, azokkal általában sok gond van, legalábbis én ezt hallottam.


2009. júl. 1. 13:24
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Köszi!

Aranyos a boxer, ebben én sem kételkedem, nagyon humoros kutyus:-)Eddig azt hittem hogy nyáladzik, de ezek szerint nem:-) Nagyon sok jót hallottam róla. Sok szerencsét a következő kutyusodhoz!!!

2009. júl. 2. 16:57
 22/43 anonim ***** válasza:
64%

Szia! A vizslás vagyok. :) Pl. Még régebben, amíg fiatal, kis kutya volt, séta közben nekünk jött egy igen nagytestű német juhász, rendkívül agresszíven viselkedett, támadott, megharapott volna, ha nincs velem a vizslám, aki nem bújt a hátam mögé, pedig próbáltam oda terelni, megvédeni őt, mégis bátran odaállt a kétszer akkora német juhásszal szembe, pedig az meg is harapta a kutyámat. Végül ketten elzavartuk, komolyabb sérülés nélkül.


A másik, amikor haverommal hülyéskedtünk (a kutyám még nem nagyon ismerte őt) Le akartam fényképezni, miközben egy fegyver tusával rámront, mintha le akarna ütni. A vizslám azonnal köztünk termett, ugatott, de szerencsére első szóra vissza tudtam hívni, a haverom meg utána még meg is simogatta, játszott vele, miután látta a kutyám, hogy nem történt baj és valójában nem akar rosszat.


Na, én ezek után bátran állítom, hogy egy igazi hűséges társ, és ha kell, kiáll a gazdájáért, a rossz szándékú emberek meg kétszer is meggondolják, hogy kezdjenek-e egy vizslával, vagy az általa őrzött területre megpróbáljanak-e bemenni.

Egyébként nagyon szeretetéhes kutya, aki imád játszani, szereti a gazdáját, a családot, és ezt viszont el is várja. Nem utolsósorban pedig kiváló vadászkutya!

2009. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
64%
Ja, és a félreértések elkerülése végett: nem vagyok vadász, a haveromnál egy airsoft fegyver volt. :) Tehát nem baj, ha nem viszed a vizslát vadászni, csak elegendő mozgásteret kell neki adni.
2009. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Jó köszi...nem is gondoltam hogy esetleg vadász lennél...amúgy a mi utcánkban is lakik két vizsla jól ismerem őket. Az egyik 10, a másik 5 éves asszem...nagyon szépek,aranyosak, mindig a macskáinkat kergetik:) Testőrnek egyértelműen kiválóak: amikor még nem ismertek és mentem feléjük sétáltatás közben (futottam pontosabban), mind a 2 ugatva elindult felém, de nem haraptak, csak jelezték: álljak meg!

Amúgy pedig gyakran megyünk velük sétálni...van még egy westie és egy cairn terrier is akik az övék...mindegyik nagyon aranyos.

Mégegyszer köszi!

2009. júl. 3. 12:44
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért majd írd meg, hogy milyen kutyát választottál ;)
2009. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Oké, meglesz:-)
2009. júl. 3. 17:25
 27/43 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Háát...végül nem ilyen típusú kutyus lett. A kertünk ugyanis túl kicsinek bizonyult ahhoz, hogy ilyen nagytermetű, sportos, nagy mozgásigényű kutyust tartsunk. Végül egy szobakutyánál maradtunk, a bolognese-t vettünk, ami ugyan nem sportos, nem testőr, és nem is futóbolond, de nagyon eleven, barátságos, szeretetre méltó...legalább kitanulom vele a kutyatartás alapjait, hogy utána nagyobb tapasztalattal induljak neki annak, hogy sportkutyát tartsak:-)

De mégegyszer mindenkinek köszönöm, hogy segített, nagyon sokat megtuttam a leírásokból, olyanokat, amit soha nem tapasztaltam, és új fajtákat ismertem meg...mégegyszer köszi.

Végülis a bobtail lett az a fajta, amelyiket vásárolnék ha arra kerülne a sor...de egy bolognese melett és ilyen kertben (ami igazábol nem olyan kicsi, két kert van összterületük 100 négyzetméter) nem valószínű...egyenlőre:-(

De nagyon köszönöm hogy ennyi fajtát felsoroltatok, amúgy mindegyiknek elolvastam egy könyvben az ismertetőjét, ezt a könyvet most nemrég vettem:-)

Szép napot és további sok sikert mindenkinek a kutyatartáshoz!!!

2009. júl. 11. 17:16
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

belga juhász!!

tapasztalatom van vele. sportos, mozgékony, csak jó kell etetni ne hízzon el, elven, aamit ismerek országos agility-n 3. lett :) szóval nagyon jó kutyus, megbízható és jól véd. és amit én ismerek az őrző kutya is, megvéd bármitől, nem ijed meg,

volt egy eset, hogy országos agility verseny volt és szólították kereszttesómat és a kutyát, hogy álljanak be a helyükre - sajnos már reggel 3-kor (!) el kellett indulni a versenyre bemelegíteni - és amikor a versenyre került a sor, a kutya elaludt a kocsiban így 3. helyezett lett és otthon kikapott a gázdájától :(

tudta a kutya hogy jobban kellett volna teljesítenie, szégyellte is magát, látszott rajta.

Na mindegy, ez csak egy történet, nagyon jó kutya, csakis jó élményeim vannak velük.

2009. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

belga juhászkutya , border collie , collie ,berni pásztor , Svájci Fehér Juhászkutya Ausztrál juhászkutya Bearded Collie Holland pásztorkutya, hosszú szőrű

Hovawart

de legjobban : Hovawart ,belga juhászkutya (Tervueren

Groenandael)

de ha nem fontos a személy védelem akkor egy vizsla

2009. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim válasza:
51%
szerintem berni pásztor , vagy bernáthegyi
2009. aug. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!