Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy ne szökjön...

Mit csináljak hogy ne szökjön a kutyám?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mozgasd le napi szinten az igényeinek megfelelően, illetve szellemileg is le kell fárasztani ha olyan fajta.
2012. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Napi 1-2 séta és megfelelő foglalkozás
2012. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Vidd el sétálni minden nap minimum 1,5-2 órára, amikor pórázon láb mellett együtt bandukoltok, illetve amikor lehetősége is van póráz nélkül futni, más kutyákkal és veled játszani.

Taníts neki új trükköket, klikkerezzetek, játszatok.

És a kerítést csináljátok meg!

2012. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vidd kutyák közé, hogy tudjon velük kommunikálni, játszani. Ezen felül napi annyi sétát igényel inger gazdag területeken, amennyitől kifárad és eszébe sem jut elszökni, ez úgy napi min. 4-7 óra sétát jelent a kutyától függően, persze szabadon, mert a pórázos séták semmit nem érnek. Szintén napi rendszerességű szellemi lefárasztás kell, trükk tanítás, engedelmes munka, ügyességi feladatok, nyomkövetés, ÖV, agility, flyball, frisbee, stb. Járj vele suliba, ott tudnak neked segíteni ennek a problémának a megoldásában. Ha ezeket nem tudod neki biztosítani, akkor miért vettél magadhoz ilyen kutyát, amelyiknek látszólag ekkora mozgásigénye van?
2012. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem szaladgálni kell vele órákat,mert ha rákapott a szökésre már nem fog leszokni. Rendes kerítés kell ,futólánc vagy keneltartás.
2012. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Napi 4-7 óra séta,egy kerti kutyának? Ember ,nem mindenki munkanélküli meg nincs családja és egész nap ráér vakarózni ,meg a kutyájával a határban csavarogni!
2012. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetemre járok, mellette dolgozok, idén azt az egy napot kiéve, mikor 1-kor végeztem, mindig 4-5 órára értem haza. Reggel el szoktam menni a kutyámmal úgy egy órás sétára, délután még legalább 3-4 órára, közben gyakorolunk, edzünk, tanulunk. Hétvégenként persze még többet foglalkozok vele. Én bírom, ennyi séta nekem is kell, a kutyámnak még inkább. Általában a nagy mozgásigényű kutyák lesznek szökősek. Ilyen kutyákat pedig csak azok tartsanak, akik a kellő lemozgatásukat tudják vállalni. Ez a felelős kutyatartáshoz hozzá tartozik. Ha egy adott fajta igényeit nem tudom kielégíteni, nem tartok olyan kutyát. Ha nincs ideje a kérdezőnek, hogy kellően lefárassza a kutyát, akkor csak szenvedés mindenkinek az együtt élés. Én is egy nap 7-8-9 órát a suliban és a munka helyemen töltök, de beosztom az időmet úgy, hogy elég maradjon a kutyámra is. Nem lehetetlen.
2012. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!