Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha egy 4 hónapos...

Meloka91 kérdése:

Mit csináljak ha egy 4 hónapos kutya nem képes lent pisilni a fűben, csak fent a lakásban a pelenkára?

Figyelt kérdés
Nővérem kutyája de nem foglalkozik vele azt veszem észre.. én viszem le, lent körözök vele másfél órát de tartja...azt várja hogy jöjjünk már fel pisilni, minek vagyunk lent eddig...mintha azt hinné az a jó.. nem normális az egész. vki segítsen!!
2012. jún. 4. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szintén 4 hónapos a kiskutyám. Hasonló gondokkal küzdünk de nem a pisivel hanem a kakival.

Eleinte szintén ezt csinálta,hogy alig várta hogy felhozzam hogy elvégezhesse a dolgát. Mindig megszidtam vagy nem engedtem hogy bent végezze el a dolgát és újra levittem. Most már kezdi érteni,hogy lent kell végeznie a dolgát de még 50-50% az arány. Nagyon sok türelem és foglalkozás kell vele! Vidd sétálni ha látja más kutyáktól,hogy kint végzik a dolgukat az is segít. De akkor is a legjobb,hogy leviszed de akkor,hogy ha látod hogy el akarja végezni a dolgát...felkapod leszaladsz vele és mindig dícséret ha sikerül kint végeznie. Ismerősöm azt ajánlotta,hogy eleinte ha sikerül neki kint adj neki valami jutalomfalatot így hamarabb megtanulja

2012. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az én kutyámmal szoktam őt levinni, az enyém szinte az orrára pisil...ennél jobban nem tudjuk megmutatni neki hogy oda kell a fűbe, sajnos tesom nem itt lakik velünk, ha igy lenne akkor sztem már rég szobatiszta lenne... én ráérek foglalkozni vele, de ő inkább netezik helyette vagy alszik :(
2012. jún. 4. 18:31
 3/10 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy hazajött tesom 10napra, az alatt nem hiszem hogy megtudnám nevelni...utána megy vissza a kutyaval külföldre
2012. jún. 4. 18:32
 4/10 anonim ***** válasza:

mi nálunk is így volt amikor 4-5 hónapos volt a kutyánk, mi addig maradtunk lent amíg egy pisit vagy egy kakit nem eresztett, nálunk a 2 óra volt a max ez is csak 2x volt hogy ennyit kellett vele lent körözni mire pisilt,utána már csökkent az idő és szerintem érzékelte hogy neki lent kell elvégeznie a dolgát ,meg volt hogy egy kicsit megfuttattam és izgalomba hoztam hátha így hamarabb elvégzi a dolgát,de ez nem jött össze..

sok-sok türelem!!

2012. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
8%
Terhes vagy
2012. jún. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
te meg egy **** :)
2012. jún. 4. 18:42
 7/10 anonim ***** válasza:

ha a tesód elviszi magával akkor majd Ő megtanítja őt szobatisztaságra..amíg nálad van addig próbáld te ha szeretsz vele foglalkozni,bár mi tesómmal megbeszéltük,hogy a kölyköt mikor ki vigye le (nekem is van egy idős kutyám,a kölyök a tesómé vagyis már nem kölyök hanem már egy éves :) )


a lényeg ,hogy alapból 3x voltunk lent..

de még plusz 3 sétát beiktattunk,rögtön evés és ébredés után ezért úgy adtunk neki enni,hogy lent biztosan elvégezze a dolgát,azt is kifigyeltük hogy a kajálás és az ébredés után mennyi idő telik el mire vmit csinál,kajálás után mindig 20-30 perc volt így amikor evett utána 15 perccel már lent voltunk, ébredés után meg rögtön rohantunk le vele, mert akkor kb 5 perc vagy annyi se már végezte a dolgát..így elég hamar sikerült a lenti wc-zésre szoktatni..

2012. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismertem egy gazdit, akinek pontosan ez volt a problémája a kiskutyájával. Amíg a kutya kicsi volt, addig az előszobában elhelyezett pelenkára végezte a dolgát. Aztán amikor már le lehetett vinni a többi kutya közé, akkor ugyanez a szitu volt, mint amit írtok. Egyszerűen csak annyit kellett tennie a gazdinak, hogy a pelenkát, amiben már volt "cucc", azt levitte az utcára, lerakta a fűbe. Ezt csinálta pár napig és a kutya felfogta, hogy onnantól kezdve csak az utcára végezheti a dolgát. Persze még az elején előfordultak "balesetek" de rá 1 hónapra már nem volt ilyen gond a kutyussal.
2012. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Neki az a norma hogy pelenka. Alapból ha ezt nem engedtétek volna neki akkor másképp gondolkozna a kutya! De még nem késő egyáltalán! Pelenkát fel alapos takarítás,és mint ahogy elején is kellett volna evés,ivás,játék,alvás után le séta és addig fel nem jönni míg nem pisil! Próbálj intenzívebb mozgást és több kitartást sikerülni fog! Utána sok dícséret,jutalomfalat hogy ez a viselkedés rögzüljön belé ne a lakás ahogy eddigis!
2012. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
jojo, probalom raszoktatni, csak ertsetek meg igy eleg nehez hogy nem az enyem es nem lesz itt sokaig. koszi a sok tanacsot :)
2012. jún. 4. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!