Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem játszanak egymással...

Miért nem játszanak egymással a kutyáim?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hónapja van két kutyám, a második felnőttként került hozzám. Apportíroz és csóvál de úgy morgós ugatósan még nem láttam játszani. Az első kutyussal én birkózni is szoktam és ő is játszik más kutyákkal. Hívja is játszani az új kutyust, de az az első morgások után max. csak lefekszik neki és inkább figyelembe sem veszi, csak az embereket maga körül, pedig mindig kutyával volt.


Még nem ismerkedtek eléggé össze, vagy nem nyílt ki? Vagy egyszerűen csak nem szeret játszani? Azért lett két kutya, hogy játszhassanak együtt. Persze nyilván nem fogom kirakni emiatt az új tündérkét, csak szeretném, ha jól érezné magát..


Létezik olyan, hogy sosem játszik? Amúgy elég félénk kutyus.



2012. jún. 5. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tanult meg játszani,mert valószínüleg soha nem volt Addig próbáld bevonni a ti játékotokba, de ne eröltesd.
2012. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hm.. 6 éves koráig az anyjával volt együtt, előtte többször voltak mellette kölykök, ezt még talán el tudom mondani. Lehetséges, hogy nem tanult meg játszani, de nem értem miért..:/
2012. jún. 5. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenbe problémát vizionálni, lehet, hogy ő egyszerűen ilyen típus. A legtöbb kutya amúgy nem ugatva meg morogva játszik, ez csak néhányuk stílusa. Lehet, hogy nem találkozott még morogva játszó kutyával, ezért a morgást úgy értelmezi, hogy álljon le, tehát leáll. Vagy csak nem akar vadulni, ezért a vadulás első jelére kiszáll. Az is lehet, hogy azért tartanak még távolságot, mert együtt élnek, más így a viszonyuk, mintha csak összetalálkoznának az utcán egy vadidegennel. Még csiszolódnak össze, majd kialakul, hogy milyen viszonyban lesznek egymással. Az is lehet, hogy soha nem fogják egymást igazán szeretni, ők is egyéniségek, és ha nem passzolnak, akkor nem lesz belőle nagy barátság, ez van. De lehet, hogy simán csak idő kell neki, és majd hatalmas haverok lesznek, ki kell várni :)
2012. jún. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt a helyzet, az új befogadott felnőtt kutya nem is tudta, hogyan kell játszani. Aztán lassan megtanulta, fokozatosan ő is elkezdett a másiknak pucsítani, ugatni, elrohanni egy-két lépésre. Most meg nagyokat hancúroznak. :)
2012. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor még van remény:D

2012. jún. 6. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!