Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis hol lehet kutyát venni?

Mégis hol lehet kutyát venni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
na most fogod azt kapni, hogy tenyésztőtől vegyél csak kutyát mert különben beteg lesz a kutyusod meg nagyon sokat kell rá költeni meg satöbbi:D ismerek vagy 40kutyást és egysem vette tenyésztőnél a kutyusát és mind egézséges szóval nyugodtan nézelődjél az expressz.hu oldalon pl. de googléba beírod, amilyen kutyust szeretnél. pl. labrador vásárlása debrecen vagy dalmata vásárlása budapest akármi és nézelődjél!:D
2012. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tenyésztőnél--> a tenyésztőtől (és nyilván egy háznál)
2012. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kutyát szerezni sok helyen lehet.

Lehet a neten, lehet tenyésztőtől, lehet örökbe fogadni.

Jó hogy mindenki tenyésztőtől ajánl, de tele van a világ keverékekkel és kidobott kutyákkal, talán őket is megilleti egy normális gazda.

2012. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vidd az enyémet ingyen! Annyit eszik mint egy ló, lusta mint egy pocok, ugatni csak akkor ugat mikor nem kapta meg a kajáját, ha betörő jönne azt nyalogatná.
2012. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tyler913 ***** válasza:
100%

Szerintem ne hallgass az első válaszolóra.Senki nem gondolja komolyan,hogy a nem tenyésztőtől vett kutya tuti beteg lesz.Csak nagyobb eséllyel,jóval nagyobbal.De az is előfordulhat,hogy egészséges lesz,csak épp köszönőviszonyban nem lesz azzal a fajtával,amelybe elvileg tartozna.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: két helyről érdemes kutyát venni: tenyésztőtől vagy menhelyről.Tenyésztőtől akkor vegyél,ha megvan a konkrét fajta,amilyet szeretnél,és nem sajnálsz alsó hangon 8O ezret kiadni a kutyára.Ez esetben vagy menj el egy kiállításra,és ismerkedj meg a fajta tenyésztőivel,vagy nézz körül az interneten,kérdezősködj fórumokban,kik az adott fajtával foglalkozó legjobb tenyésztők.Utána vedd fel a tenyésztőkkel a kapcsolatot,akár keresd is fel a kenneljüket,nézd meg a kutyákat,és ha tetszik egy párosítás,foglalózz le egy kölyköt.

A másik út,ha nem tudod,milyen kutya kell,akkor irány a menhely! Nézz szét,egy jó menhelyen biztos tudnak segíteni.Rengetegféle kutya van,felnőtt,kölyök,fajtajellegű és totál mix.Biztosan találsz kedvedre valót,aki ingyen a Tied lehet.

2012. jún. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézz szét a közeletekben lévő menhelyeken, de én nem ajánlom az expresszt és társait. Általában szaporítók hirdetnek ott.

[link]

2012. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő: ha egy bizonyos fajtát szeretnél, ha fontos, hogy egészséges legyen, fajtajellemzői stimmeljenek (mind külsőleg,mind pszichikailag)

menhely vagy fajtamentők:ha nincs százezred a kutyára. Akkor ott megkapod szinte ingyen.


Szaporítót nem érdemes támogatni, ha mindíg van akimegveszi a kutyáikat akkor tovább szaporítanak. És csinálják az idegbeteg, fajtajelleget nélkülüző kutyákat, hiperaktív vizslát víztől irtózó retrievert,agressziv goldent.....

2012. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokan tenyésztőtől vesznek kutyát,hogy biztos egészségnek örvendjen.

Az én tacskóm az expressz.hu-n pillantottam meg,azóta is egészséges,hű társam.Interneten több száz hirdetés van.

Aztán ott vannak a menhelyek.Nagyon hálás dolog örökbefogadni egy kutyust.Helyhiány miatt rengeteg állatot altatnak el...

2012. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak itt olyanok, akik szaporított kutyát vettek és semmi bajuk nincs és vannak itt olyanok is, akik "tenyésztőtől" vettek kutyát és betegek. Nem törvényszerű, hogy a szaporított kutya beteg lesz, de egy tenyésztő nem fog átvágni pl oltásokkal, féreghajtással stb... Én viszont az expresszen vettem kutyát. Átvágtak vele. A kutya fajtájában, amúgy szép, nem is ezzel volt gond. Hanem mint később kiderült az oltásai nem voltak meg, nem volt féreg-hajtózva, tele volt bolhákkal. Mire kifizettem mindent + a vételi ár, ott tartottam, hogy lett egy fajta jellegű keverékem, ami annyiba került, mint egy törzskönyves kutya. Én nem mondom neked, hogy ne vegyél szaporítótól, hisz a te döntésed, de én megjártam vele, eltelt jó pár év és tanultam a hibámból.
2012. jún. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!