Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlatok?...

Milyen fajtát ajánlatok? Legyen intelligens, szelíd és kedveskedő, könnyen kezelhető, nyugodt. Lehetőleg ne túl nagy, mert az sokat eszik. Harapós csivavák, dobbermannok kíméljenek!

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 20:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az általad felsorolt tulajdonságok leginkább egyedfüggők, nem fajtajellegek. És egyik sem lesz harapós, ha jól neveled.
2012. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Egyetlen kutya sem "könnyen kezelhető". Élőlények, nem egy játékkonzol.A kölykök pedig még akkor sem mondhatók nyugodtnak, ha éppen olyan fajtájúak, amelyeknek nem a rohanás az életük.

Robotkutya...

Intelligens, ha kikapcsolod, nyugodt. Egészen könnyen kezelhető, nem sok gomb van rajta.És ami a fontos, pont az általad várt méret.

2012. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És lehetőleg bírja ki néha, ha nem vele foglalkozom, vagyis ne legyen olyan mint pl. a Havanese.

Illetve a könnyen kezelhetőt úgy értettem, hogy ne legyen akaratos, makacs. Mit kell itt ilyen hülye robotkutyákkal jönni???

2012. jún. 10. 20:54
 4/16 anonim ***** válasza:

uszkár ami beugrott hirtelen:)

nekem 14 évig élt az uszim,és pont amiket leírtál igaz rá!

4 méretben van,persze kölyökként ahogy írták előttem ők is igazi rosszcsontok,izgágák mint bármelyik kölyök,de felnőtt korban mindig alkalmazkodott ahhoz amit épp csináltunk. Ha mi feküdtünk ő is aludt,ha sétáltunk imádta de nem volt nagy mozgásigénye,de kirándulásért is oda volt ha mentünk:) Szóval nagyon jó kutya volt,és rettentő gyorsan tanulnak! És törpém volt!

Mostani kutyámat is ajánlanám mert még pont ma is megdícsérték hogy tudtam ilyen okossá nevelni,mondtam elejétől az volt,5 perc alatt tanult meg mindent kölyökként:) Csak keverék kutyám van most így nem tudom milyen fajta:)

2012. jún. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kinti/benti kutyus lenne? Mozgásigénye mekkora legyen, mennyit időt szánnál sétára, fárasztásra naponta?
2012. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Inkább szertném benti kutyának asszem, de hát minden fajta kinti kutya szoktatható benti életre is, nem? Nah mind1, hát persze mindennap megmozgatnám, hétvégéken hosszabb kirándulás, de hét közben szeretek lustizni. Am szoktam menni futni, jöjjön ő is, ez csak természetes.
2012. jún. 10. 21:02
 7/16 A kérdező kommentje:
kvittagirl válaszát köszönöm de az uszkár sohasem jöhet szóba, nem tetszik a fajta külleme
2012. jún. 10. 21:03
 8/16 anonim ***** válasza:

Agarak? Ha bent vannak a házban, igazi kanapé kutyák, nyugodtak. A hiedelemmel ellentétben nem óriási a mozgásigényük, imádná a futást is, száguldozna melletted, aztán órákig pihenne :)

Nekem régen nem tetszettek, mert nekem túl vékonyak voltak, viszont mostanra a whippettek nagyon bejönnek :)


[link]


[link]


[link]

2012. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az uszkárra mondják azt, hogy nagyon tud alkalmazkodni a gazdi életmódjához, szinte bárkinek megfelel. Menhelyi keverék nem lenne jó? Ott tudnak segíteni neked a jellemében és olyat választasz, amilyen tetszik is.
2012. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

főleg ha nem kiállításra akarod nem kell ilyen oroszlán fazon ami az amcsi filmekbe leró a poodlekról:

[link]


Mi mindig kölyökfazonra kértük,vagy sima nyírással ilyesmire:

[link]


és van fekete,fehér,barna színben is úgyhogy változatos:)

dehát te tudod csak mondtam hogy összhangba lennétek az biztos:)

2012. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!