Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlatok?...

Milyen fajtát ajánlatok? Legyen intelligens, szelíd és kedveskedő, könnyen kezelhető, nyugodt. Lehetőleg ne túl nagy, mert az sokat eszik. Harapós csivavák, dobbermannok kíméljenek!

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 20:35
1 2
 11/16 anonim válasza:
Szerintem Francia Bulldogot vegyél, nem harap, kedves, minden lépésed követi, aranyosan kaffog és horkol, nincs nagy mozgásigénye...a negatív oldala pedig, hogy: Néha önfejű, makacs, sok egészségügyi problémára lehet számítani, nem bírja a túlzott meleget/hideget.
2012. jún. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én a cavalier king charles spánielt javaslom.

Kisebb termetű, könnyen alkalmazkodó társasági kutya.

A szőre könnyen kezelhető, annak ellenére, hogy hosszabb, nem szabad nyírni, csak fésülni.

De valóban egyedfüggő, így ezek alapján én egy olyan cavalier szukát választanék, akit első tüzelés után ivartalaníttatok, vagy egy kant, akit már 4-5 hónaposan.

2012. jún. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az összes jellemző, amit felsoroltál tökéletesen illik a colliera(skót juhász). Rendkívül könnyen kezelhető, szelíd, bújós, végtelenül nyugodt kutyák. Nagyon gyorsan tanul, semmit nem kell kétszer mondani neki.
2012. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! :DD
2012. jún. 11. 15:09
 15/16 hazi78 ***** válasza:
collie mint benti kutya? Háát vállalkozó szellem kell hozzá az biztos (persze megfelelő mozgással nem lehetetlen). Nos ha megkérhetnélek rá leírnál pár fajta jelleget is mert amiket te írtál az szép és jó de egyedfüggő nm fajtafüggő. Már volt aki ajánlotta a menhelyi kutyákat én is azt javaslom. Nagyon hálásak és tündériek tudnak lenni.
2012. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 amazing-chinchillas válasza:

Nekem három csivavám, van de egyik se agresszív...jó helyről kell venni és szocializálni ennyi az egész.....ahol agresszív a csivava ott a gazdi nem érti a dolgát.

Nálam nyugottak ha én akarom, pörögnek ha én akarom.....akkor foglalkozom velük amikor én akarom.....egyszerüen én vagyok a falka vezér és az van amit én mondok :) ennyi.....nincs olyan hogy harapos, agresszív fajta...Jő tenyésztőhöz nyugottan be mész és mindenki oda szalad hozzád és csóválja a farkát:)


szaporítóknál van hogy nem foglalkoznak a kölykökkkel szülőkkel és nincsenek szocializálódva...ennyi sajnos....


Ha az én csivaváimat nézem pont rá illik az elvárásodnak:) annyi hogy lakásba kell tartani őket és vagy kutya WC-re szoktatod őket vagy napi minimum 3-4szer sétálni kell velük.


Én nem első sorban fajta szerint választok, persze az is fontos....de ha már meg van egy fajta akkor nem hozom el az alső kölyköt amit elém tesznek...olyat választok ami vérmérsékletre nekem a legmegfelelőbb(ezt ajánlom kezdőknek, és a jó tenyésztő fog is segíteni a megfelelő kölyök kiválasztásban, a szaporító meg rád beszél mindent....)


Én mint gyakorlott kutya tartó simán vállalok olyan kutyát amivel már nem bírna már kölyökként látszik rajta hogy ez sok kutya tartónak probléma lenne. Nos ha nálam van átveszi az én életstílusomat és nincs vele gond...


Voltam több tenyésztőnél mikor az első csivavámat vettem....mondok egy élő példát....kölyköt mentem megnézni hiába mutatott több almot a tenyésztő, mikor a kölykök apját mutatta én szerelmes lettem belé és mondtam hogy nekem más kutya nem kell az a kan kell és kész....hát természetesen azonnal nem hozhattam el de pár héttel késöbb már mentem is érte:)) félős kutya volt mindentől megilyed sétaközbe kuka, zacskó, lobogó zászló emberek, kisgyerekek stb....egy rém álom volt....nos 1 éve van nálam és már csak 1-2 dologtól fél, nagyon nyílt és érdeklődő lett minden felé. Agilityzni imád, kiállításokkra megyünk vele hogy szokja ott is a sok embert kutyát....ennyi a titok nyitja...


vehettem volna kölyköt is tőle de nem kellett...azt vettem meg amit tudtam hogy kezelni tudok...


Nem tudom szoktad e nézni Cesar Milán a kutya pszichológust? Nos Ő nála volt 2 ilyen kutya mint az enyém mikor elhoztam....azt mondta Cesar hogy ez a két kutya volt eddig a legnehéz eset, őket volt a legnehezebb helyre hozni, nekem ilyen kutyám van és úgy csináltam a dolgokat mint Cesat Milán és lassan de biztosan helyre jön a rend amit a tenyésztő elhanyagolt....

2012. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!