Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a kutya intellig...

Igaz az, hogy a kutya intelligenciáját tükrözi, ha felismeri az arcmimikánkat?

Figyelt kérdés
Tehát gondolok itt arra, hogy ha rámosolygok, egyből oda jön hozzám farok csóválva.
2012. jún. 11. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor nekem nagyon intelligens kutyám van, mert ha csak egy picit is mosolyra húzom a számat, azonnal elkezdi csóválni a farkát, és rohan oda hozzám.
2012. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem így van! Lehet van benne valami és valaki ezt állítja de az én kuytám is ilyen h ahogy mosolygok vagy csak úgy nézek rá mert boldog:D
2012. jún. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az enyém is ilyen, és nagyon gyorsan tanul, de volt korábban egy, akire mosolyoghattam bárhogy, oda se bagózott, makacs természetű volt és nehezen tanítható. Vagy ha nem is feltétlenül okosabbak az ilyen kutyák, esetleg jobban figyelnek a gazdira?
2012. jún. 11. 09:26
 4/6 anonim ***** válasza:
és ha nem lát a kutya? pl öregség miatt?
2012. jún. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen az intelligencián múlik. Ez egy evoluciós előny a kutyánál, hogy képes megfigyelni az ember arcát, képes a szemébe nézni és értelmezni az ember aktuális lelki állapotát.
2012. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem igaz. Attól függ, mennyire lett jól szocializálva az emberekhez. Ha egy kutya a nap legnagyobb részét emberek között tölti, legalább az élete első fél-egy évében és kellően foglalkoznak vele, akkor ismerni fogja az emberi testbeszédet, az arcmimikát, még az apróbb hanghordozások jelentését is (ezért érdemes legalább kölyök korban a lakásban tartani a kutyákat). A mosolygásnál, mérges nézésnél azonban, megfelelő minőségű és mennyiségű foglalkozás mellett persze, sokkal mélyebb dolgokat is le tudnak olvasni az emberi arcról.
2012. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!