Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 eves fiunak melyik kutya...

15 eves fiunak melyik kutya lenne idealisabb?

Figyelt kérdés

Lassan betoltom a 16odik evemet is.Jelenleg egy kan rajzos nemetjuhaszom van.Egy nemetjuhaszt meg tudok nevelni(monjuk egyedfuggo,hogy milyen a jellemuk),mert a mostani kutyam is jol szocializalt,kedves,jatekos,de jo orzo-vedo kutya.

Ha pl. jon valaki akkor ugat egyet-kettot a kuttya es kesz.

Nem idegbeteg.Es ha egy idegen szemely szeretne bejonni,akkor kaputelefonon szol,en kiszolok a kutyusnak,es nem bantja,nyugodtan bejohet.Setanal nincs semmi gond.Nemfoglalkozik senkivel,nem tamad mas kutyara,inkabb baratkozik.Tudom poraz nelkul is setaltatni,ekkor jon mellettem.

Ezt nem bolcskodesbol irtam le,nem is nagy szam,csak hogy lassatok,hogy el tudok banni egy nagyobb kutyaval is,mivel az enyem 65-67cm marmagassagu es kb. 50kg.


Szomszedban van egy kaukazusi juhaszkutya.

Nagyon megtetszett,ezert sokat olvastam a fajtarol,neveleserol.Elvoltam kiallitasra is.


Szeretnenk venni a kozeljovoben egy kiskutyat,mert a mostani mar oreg.Persze ot is megtartanank a kolyok mellett.


Gondolkoztam hosszuszoru nemetjuhaszon pl Naplas Gyongye Kennelbol,ordas nj-n,vagy egy kaukazusin.

Fajtatiszta kiskutyat szeretnenk,kennelbol.


Mi a velemenyetek?

Szeretetben nevelnenk a kutyust,de hatarozottan.El lenne engedve szinte mindig az udvaron,persze lenne egy jo nagy kennelje,ha valami adodik.


Kaubol szukara gondoltam,mivel egyreszt kisebbek picit(vagy nem :D),masreszt meg nem olyan dominansak.


Melyik lenne idealisabb kutyafajta szamomra?



2012. jún. 12. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha neked tedszik a kau,akkor szerintem vehetsz,de keszulj fel,hogy sokkal erosebb es jobban kell fegyelmezni,szigorubb kell egy picit lenni vele,es fontos hogy Te legyel a FALKAVEZER!!

En egy nemet juhaszt szeretnek,de nekem nem engedik,13 eves vagyok es jelenleg csak egy 10 eves keverekem van.:)


Sok sikert a jovobeli kutyushoz es vigyazz,hogy dontessz!!!!

2012. jún. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Figyelj szerintem a kau még túl korai, nagyon nehéz őket kordában tartani. Ők nem olyanok mint a NJ-k sokkal önfejűbbek, függetlenek. Tehát nem ajánlom ilyen korban ezt a fajtát, mert nagyon rosszul sülhet el, akár balesettel is végződhet. Ha nagyon kutyát akarsz válassz valami könnyebb fajtát
2012. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ertem.Gondoltam,hogy egy szuka kau-t meg tudok nevelni.

Mondjuk igazad van,mert ismerek egy kb. velem egyidos sracot,akinek a kauja kezelhetetlenne valt,a rossz neveles miatt,raadasul megharapta az anyjat.Ot ismerem kozelebbrol es tudom,hogy szaporitotol vettek a kutyat,valami 15.000Ft korul.

De olyat is ismerek a mellettunk levo hazban,akinek a kauja egy nagyon jo kutyus,es szot fogad a gazdajanak,mondjuk a gazdaja 18 eves.

Tobb kau gazdit nm ismerek

2012. jún. 12. 16:25
 4/13 anonim ***** válasza:
A dominancia ne ivarfüggő egy szuka is lehet nagyon domináns és önfejű. Véleményem az hogy a kauhoz igazán határozott és következetes gazdának kell lenni. H kifogsz egy alfa szukát igen nehéz dolgod lesz, de ugyanez igaz a alfa hímre is. Ők feszegetik a határokat még akkor is ha te vagy a vezér.
2012. jún. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!Ugy gondolom,hogy az nj-nel maradok.


Es mi a velemenyetek arrol,hogy a szomszedban az 1eves szuka kau meg nekunk is,vagy mas idegennek is lefekszik,ha elkezdjuk simogatni,vagy ha csak egyszeruen ott allunk akkor kinyul a labaval es mikor odamegyunk viccesen probalja igenyelni a simogatast.Nyugodtan be lehet nyulni a keritesen?

Tudom h keson ernek,meg hogy meg kolyok,de akkor is.

Egy nj mar egy evesen komolyabb.

Ugy olvastam,hogy meg baratkozik,majd kesobb mar nem fogad el kb 2eves kora utan maj uj embereket.

Ez a kutyus is meg fog komolyodni?

2012. jún. 12. 17:09
 6/13 anonim ***** válasza:

Kaukázuisit ne, ha nem akarod, hogy megegyen. Nem mondom, hogy nem lehet megnevelni, de nem csak hogy nem könnyű, hanem NAGYON NEHÉZ!

[link]

Ugorjunk ehhez a részhez:

A veszélyes kutyafajtákat két csoportba osztották. Az elsőbe tartoznak a harci kutyák, a pitbull, a boerbull, a bandog és ezek keverékei, amelyek importja, forgalmazása, tartása és közterületeken való sétáltatása tilos. A második kategóriába tartozik a staffordshire, bullterrier, amerikai staffordshire terrier, tosa, rottweiler, argentin dog, mastino napolitano, fila brasiliero, mastiff, kaukázusi juhászkutya, cane corso és ezek keverékfajtái.


Abban az esetben, ha a fent említett kutyafajták egyikét szeretné valaki otthonában tartani, az 55/2002-es sürgősségi kormányrendelet értelmében meg kell felelni a következő feltételeknek:

a gazda be kell töltse 18. életévét,

gyakorlati képességekkel kell rendelkezzen a kutyatartásra,

nem lehet bűncselekmény miatt elítélt személy.

Az említett kutyafajták gazdáinak egyéb kötelességei is vannak. Ezek a következőek:

az eb kell szerepeljen a Kutyatartók Egyesületének nyilvántartásában, ehhez meg kell tenni a szükséges lépéseket,

lakhelyén jól látható helyen táblát kell elhelyezzen „harapós kutya” felirattal,

a rendőrségre (Gyergyószentmiklóson a rendőrség 2-es számú irodájába) el kell juttatni a kutyára vonatkozó dokumentumokat, vagyis a Kutyatartók Egyesületének igazolását a kutya fajtabesorolásáról, és saját felelősségre írt nyilatkozatot, amely tartalmazza a kutya azonosító számát, valamint, hogy megkapta a szükséges oltásokat,

köteles értesíteni a rendőrséget, ha változik lakhelye, vagy ha kutyája elveszik, esetleg elpusztul.

A németjuhásszal nincs különlegesebb baj eltekintve attól, hogy büdös, és hogy túl népszerű. Ajánlanám: boxer, német dog, bullmasztiff. Ezeket erősen kell "fogni" de nagyon emberszeretők. Leonberger, berni pásztor, óriás schnauzer, magyar vizsla, ír szetter, gordon szetter. Ezek is jó fejek.

2012. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ezeket a felteteleket mind teljesiteni tudjuk,kiveve,hogy meg nem vagyok 18,csak 16 mire megvesszuk a kutyat,

Nem tudom.Mindenestre elgondolkodunk

Igazabol pont ez az onfejuseg,nehezen kezelhetoseg tetszik benne.



KOSZONOM A VALASZOKAT,DE AZ,HOGY MEGESZ AZ EGY KICSIT DURVA,mert ha megvan nevelve,es szeret is minket,akkor akar az eletet is kepes felaldozni a csaladja vedelmeert.

Akkor miert is enne meg?

2012. jún. 13. 13:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a pit bullt tudom ajánlani. a világ legokosabb kutyája(ebben a mondatban felfedezhető némi elfogultság is). 2 hónaposan került hozzám. most 3 éves. 1 hónap alatt 17 trükköt tanítottam neki, napi 3x 4x sétáltatom és nemrég lettem 16. ja és a nők buknak a pibullra:DDD ha kicsi akkor jaj de aranyos, szép, ha nagy akkor meg de izmoos:O ahogy olvastam tudst bánni a kutyákkal, úgxyhogy ha sétáltatod eleget, akkor ő lesz a legjobb kutyus a világon:D
2012. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19.42. tudatlan vagy 2009ben a törvényt egy tollvonással kiiktatták. tarts lépést.
2012. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hoppá. a kutyám nem 3 éves most hanem 3 hónapos. bocs az elírásért.
2012. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!