Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 eves fiunak melyik kutya...

15 eves fiunak melyik kutya lenne idealisabb?

Figyelt kérdés

Lassan betoltom a 16odik evemet is.Jelenleg egy kan rajzos nemetjuhaszom van.Egy nemetjuhaszt meg tudok nevelni(monjuk egyedfuggo,hogy milyen a jellemuk),mert a mostani kutyam is jol szocializalt,kedves,jatekos,de jo orzo-vedo kutya.

Ha pl. jon valaki akkor ugat egyet-kettot a kuttya es kesz.

Nem idegbeteg.Es ha egy idegen szemely szeretne bejonni,akkor kaputelefonon szol,en kiszolok a kutyusnak,es nem bantja,nyugodtan bejohet.Setanal nincs semmi gond.Nemfoglalkozik senkivel,nem tamad mas kutyara,inkabb baratkozik.Tudom poraz nelkul is setaltatni,ekkor jon mellettem.

Ezt nem bolcskodesbol irtam le,nem is nagy szam,csak hogy lassatok,hogy el tudok banni egy nagyobb kutyaval is,mivel az enyem 65-67cm marmagassagu es kb. 50kg.


Szomszedban van egy kaukazusi juhaszkutya.

Nagyon megtetszett,ezert sokat olvastam a fajtarol,neveleserol.Elvoltam kiallitasra is.


Szeretnenk venni a kozeljovoben egy kiskutyat,mert a mostani mar oreg.Persze ot is megtartanank a kolyok mellett.


Gondolkoztam hosszuszoru nemetjuhaszon pl Naplas Gyongye Kennelbol,ordas nj-n,vagy egy kaukazusin.

Fajtatiszta kiskutyat szeretnenk,kennelbol.


Mi a velemenyetek?

Szeretetben nevelnenk a kutyust,de hatarozottan.El lenne engedve szinte mindig az udvaron,persze lenne egy jo nagy kennelje,ha valami adodik.


Kaubol szukara gondoltam,mivel egyreszt kisebbek picit(vagy nem :D),masreszt meg nem olyan dominansak.


Melyik lenne idealisabb kutyafajta szamomra?



2012. jún. 12. 15:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
nem tetszenek a pitek annyira,mert a nagyobb kutyusokat szeretem.Amugy tenyleg jo kutyak.
2012. jún. 18. 08:22
 12/13 anonim ***** válasza:
a pitet is ki tudod gyúrni akkorára mint a sz.r:DD
2012. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szerintem neked tökéletes a kaukázusi csak nevelés kérdése kis korától kezdve szocializálni kell

Nem szabad bedölni a két szép szem párnak

Sok ember és más kutyák közé kell vinni

és kérhetnél a szomszédtól segitséget


Én 13 vagyok lány és mégis argentin dogot szeretnék

2014. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!