Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vérzik a kutyám nemi...

Miért vérzik a kutyám nemi szerve, ha már ivartalanítva van?

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve ivartalanították már és azóta egyszer sem vérzett, ezért nem értem. Ilyen nyákos vér jön belőle, de nem folyamatosan, pl. legutoljára 5-6 napja vérzett, aztán semmmi, és ma ma megint vérzett. Amikor ivartalanították, akkor csak a petefészkét szedték ki, a méhét nem.


A válaszokat előre is köszönöm.


2012. jún. 12. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Irány vele az állatorvos.
2012. jún. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát részeleges ivartalanítása volt. Az egyik legnagyobb baki, amit állatorvos elkövethet. A részleges ivartalanításnak semmi értelme. Gennyes és "egyéb" méhgyulladása ugyanúgy lehet a kutyának, de hüvelygyulladása is lehet, ahhoz meg nem igen van köze az ivartalanításnak, teljes ivartalanításnál is előfordulhat hüvelygyulladás.

Vidd el állatorvoshoz, amilyen hamar csak tudod.

2012. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze az ivartalanításhoz, mert az ösztrogén nélkül nem képes regenerálódni a méh nyálkahártyája, így természetesen lelökődni sem tud. Vidd el az orvoshoz, komoly gondot is jelenthet ez.
2012. jún. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, van olyan, hogy a mellékvesék átveszik a hormontermelést. Ettől függetlenül ivarzani nem képes a kutya, és az ivartalanításnak max annyi köze van a dologhoz, hogy ha méhgyulladása van a kutyának, akkor jobb lett volna a teljes ivartalanítás. Pont ezért szokták teljesen "kipakolni" kutyát. Nincs értelme bent hagyni a méhet, csak a gond lehet vele később. Nem is értem ezt az állatorvost...
2012. jún. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Holnap elviszem az állatorvoshoz. Én sem értem,hogy miért nem vette ki a méhét.
2012. jún. 12. 20:48
 6/7 anonim ***** válasza:
A mellékvesék alap járaton hím nemi hormonokat termelnek a nőstény és hím egyedekben is. Persze ezeknek, a mellékvese normális működése mellett, nincs szerepük az elsődleges és másodlagos nemi jellegek kialakításában. Ösztrogént csak a üsző képes termelni, progeszteront pedig csak a sárga test, amik a petefészek eltávolításával már nem léteznek.
2012. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*tüsző
2012. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!