Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet-e nevelni egy kutyábó...

Ki lehet-e nevelni egy kutyából a félelmet?

Figyelt kérdés
A kiskutyám most hat hónapos. Állatotthonból hoztuk el mikor kb 3 hónapos volt. Nagyon aranyos, szófogadó kutyus,viszont mindentől nagyon fél. Valószínű, hogy bánthatták, mert eleinte, mindig maga alá vizelt. Ha idegen jön hozzánk, ez mai napig is előfordul. Ha ismeretlen van nálunk, és mégis odajön, akkor is csak kúszva. Szeretném, ha rendes házörzőt tudnék belőle nevelni, de ha ennyire fél nem vagyok benne biztos, hogy engem vagy a családomat meg tudná védeni! Mit tudok tenni?
2012. jún. 14. 19:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
Sok szeretetre,és időre van szüksége a kutyusnak :)
2012. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

persze alakítható ha végre megfelelő időt szántok a szocializációjára...bár ez 3 hónaposan könnyebben kivitelezhető lett volna

érdemes lenne szakemberhez fordulni!

2012. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jaj aranyos vagy, de sajnos ez kevés. A hatalmas kertben nagyon jól elvan és én is minden nap foglalkozok vele, játékos és nyugodt. De ha jön valaki, akkor elkullog, fél! Abban reménykedek, hogy van mellette egy öreg kutyusunk is, ő kistermetű, de harcias, tanítja verekedni, ugatni, támadni...már bátrabb mint volt, de szeretnék neki segíteni, hogy mégbátrabb legyen :)
2012. jún. 14. 20:04
 4/19 A kérdező kommentje:
Második: hogy érted, hogy fordítsak, több időt a szocializációjára? Légyszi, fejtsd ki bővebben!
2012. jún. 14. 20:07
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Ha anyagilag teheted,akkor valóban Kutyapszichiáter kellene... :)
2012. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
kutya ovi pl jó lenne ott sokat tanulna a többi kölyök viselkedéséből is
2012. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem tudom, megoldani, 30km-re van a legközelebbi város, ahol esetleg foglalkoznak ilyennel. Én nem tudok vezetni, + a kutyus se bírja jól az autózást. Buszra pedig nem fogom felkínozni.
2012. jún. 14. 20:17
 8/19 anonim ***** válasza:

Sajnos, a kutyádból teljesen sosem tudod ezt a fajta viselkedést kiszedni.

Örülj neki, ha annyit javul, hogy vidám, nem rettegő lesz. Házőrzésre annyiban tudod majd nevelni, hogy megtanítod ugatni, ha jön valaki. De arra, hogy a családodat megvédje, nem biztos. Egyáltalán, tudható, mi fajta?

2012. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Keverék, valószínű, hogy van benne roti, elvileg középtermetű lesz!
2012. jún. 14. 20:51
 10/19 anonim válasza:
Szerintem vegyél jutalomfalatokat neki, és ha idegen megy hozzátok, aakor add oda neki mielőtt találkozik a kutyussal és utána oda adja neki. Meg simogassák meg, egy kicsit játszanak vele, így a kutya egy idő után inkább barátkét fogja kezelni az idegeneket.
2012. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!