Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lehet-e nevelni egy kutyábó...

Ki lehet-e nevelni egy kutyából a félelmet?

Figyelt kérdés
A kiskutyám most hat hónapos. Állatotthonból hoztuk el mikor kb 3 hónapos volt. Nagyon aranyos, szófogadó kutyus,viszont mindentől nagyon fél. Valószínű, hogy bánthatták, mert eleinte, mindig maga alá vizelt. Ha idegen jön hozzánk, ez mai napig is előfordul. Ha ismeretlen van nálunk, és mégis odajön, akkor is csak kúszva. Szeretném, ha rendes házörzőt tudnék belőle nevelni, de ha ennyire fél nem vagyok benne biztos, hogy engem vagy a családomat meg tudná védeni! Mit tudok tenni?
2012. jún. 14. 19:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm 10-es, ez jó ötlet! Meg persze mindenkinek, aki válaszolt!
2012. jún. 14. 21:06
 12/19 anonim válasza:
51%

Az előző vagyok, látom kicsit értelmetlenül fogalmaztam, de azért remélem megérted. Azt úgy értettem,h a vendégnek add a jutifalit, h tőle kapja meg a kutya.

A spektrum home-on van egy műsor az a címe, h A póráz két végén, abból sokat tanulhatsz. Van mégegy műsor, a címe A csodálatos kutyadoki. Szerintem a neten is meg tudod őket nézni.

2012. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
igen,igen!
2012. jún. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

És kitartás! Az én kutyám is ilyen volt /yorki/

Egy másik családnál nevelkedett, ahol 2 kisgyerek álandóan kinozta, ezért elég behódoló volt. Ha megsimiztem egyből kifeküdt a hátára. Ő is mindig elbújt, ma meg már megugat mindenkit, néha még az utcára is kifut, ha jön valaki, és jól megugatja. :))

2012. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, mutasd meg neki, hogy a világtól nem kell félni. Viselkedj természetesen mindenféle olyan szituációban, amitől ő fél, mutass neki példát azzal, hogy oda se figyelsz arra, amitől megrettent. Semmiképp se kezdd el nyugtatgatni meg babusgatni, mert ő nem érti a szavakat, úgy fordítja nagyjából az ilyet, hogy "jól van, ügyes vagy, ebben a helyzetben a helyes reakció a félelem, az bizony ott egy nagyon veszélyes dolog". Ezt nem akarhatod közölni vele :)

Ha valami tárgytól fél, akkor sétálj el mellette többször, mindig egyre közelebb, ne állj meg, ha megállna vagy elfutna, oda se figyelj, csak menj tovább, és ne is gondolj arra, hogy "úristen, szegény, hogy félhet", mert nem segít neki, ha rajtad is azt érzi, hogy aggódsz. Állj meg a tárgy mellett, járd körül, de ne fordíts rá figyelmet, csak mintegy mellékesen sétálj el ott negyvenszer :) Ha látja, hogy szerinted ez egy természetes tereptárgy, ami ráadásul egyszer sem támadott, rá fog jönni, hogy nem kell tartani tőle.

Minél több dologgal kapcsolatban oszlatod el a félelmét, annál könnyebben fogja venni az új dolgokat. Az én kutyám úgy kezdte egy éves korában a menhelyen, hogy a simogatásra emelt kéztől kezdve az avarzörgésig mindentől halálra rémült, idegenek nem nyúlhattak hozzá, a nagydarab férfiaktól pedig szabályosan rettegett. Ma meg egy teljesen normális kutya, tömegközlekedik, ismerkedik bárkivel (bár tény, hogy néha nincs szociális napja, és akkor inkább elkerüli az embereket), és hát vérmes házőrző. Szóval ne add fel :)


A maga alá vizelést pedig viszonylag egyszerű megakadályozni azzal, hogy az érkezők (főleg a család) soha ne ugorjon a kutya nyakába, hanem pár percig oda se figyeljetek rá. Ha rögtön nekiestek üdvözölni, azzal csak felizgatjátok, amitől bepisil. Egy kicsit hagyjátok, hogy ő üdvözöljön mindenkit a saját tempójában, és ha lenyugodott, elfeküdt vagy elment mással foglalkozni, akkor lehet odahívni és köszönni neki, de megintcsak nem hevesen, csak szép nyugodtan. Ez amúgy nem annak a jele, hogy bánthatták, hanem egyszerűen annyi, hogy ő egy izgulós, érzékeny kutya. Teljesen normális lelkivilágú kölykök is csinálják :)

2012. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az én véleményem és tapasztalatom az,hogy az ennyire félős kutyákból(maga alá vizelés) soha nem lesz igazi ŐV kutya...Ez a mesterség a bátor kutyáké.A veleszületett bátorság hiányzik.Ugatni esetleg megtaníthatod,de az már nem ŐV,csak jelző.S ha közelíteni fognak felé,ugatva-vonyítva fog elszaladni.Én azt tanácsolom,hogy ne erőltesd rá ezt.Inkább nevelj egy játszó,kocogó,apportírozó stb. társat magadnak belőle,mintsem olyasmit erőltess rá,ami nem passzol a karakteréhez....
2012. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Természetesen nem eröltetek semmit, de én úgy érzem, hogy ketten képesek vagyunk ezen túljutni, inkább a módszerekre voltam kiváncsi és nagyon sok hasznos tanácsot kaptam! Egyébként rengeteget tanult már, alapvető parancsok mennek, a másik kutyával játszanak, az öreg tanítja verekedni, ugatni ugat magától is, pórázon is biztosabban közlekedik, már nem húzódik el más kutyáktól...lehet nem lesz belőle tökéletes házörző, de én akkor is nagyon nagyon büszke vagyok rá!!!! :) Amit még elfelejtettem, hogy az öreg kutya eddig mindig el akarta venni a kajáját,( persze nem engedtük) de tegnapelőtt, nem adta neki oda a csontot, hanem rámordult! Szerintem ezek nagyon jó jelek...
2012. jún. 14. 22:11
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát szerintem is :)

Csak aztán nehogy a végén meg vérengző legyen :DDDDDD

2012. jún. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:11

A rámordulást viszont ne engedd.

Azért, mert hátrányos helyzetű, vannak szabályok, amelyek rá is vonatkoznak. Megérzi, ha kivételes a helyzete, és nagyon könnyen a maga javára fordíthatja.

2012. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!