Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Masfel honapos kiskutyamat...

Masfel honapos kiskutyamat hogy szoktassam a porazhoz?

Figyelt kérdés

Ma vettem neki nyakorvet meg porazt, de amikor ratettem a nyakorvet, elkezdett vakarozni meg razta a fejet, szemmel lathatoan enm dijazta az ajandekom :)

Megprobaltam porazon vinni, de folyton ul le es huzza magat az ellenkezo iranyba, hiaba hivom. Hogyan lehet konnyen raszoktatni?


2012. máj. 14. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Még nagyon kicsi! Ennyi idősen még ne próbáld sétáltatni! Különben is még az anya mellett lenne a helye!
2012. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

6 hetesen még el sem lehet választani a kölyköt az anyjától! Ezt mégis hogy képzelted?!


És hogy válaszoljak is, esetleg utána kellett volna nézned a dolgoknak, mert kb. ilyenkor kell megkapnia az első parvo-elleni oltását a háromból, és amíg mind a hármat meg nem kapta, nem is lenne szabad utcára vinned őt. Gratulálok, látszik, hogy még egy felelőtlen állattartóval van dolgunk!

2012. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem írta,hogy az utcára vitte. mielőtt le lehet vinni sétálni,azelőtt is lehet szoktatni a pórázhoz lakásban vagy kertben..

6 hetesen még tényleg az anyja mellett a helye. De azt sem mondta,hogy vette a kutyát,lehet hogy befogadta utcáról,menhelyről,elárvult a kiskutya stb. Ennyir enem kell rosszindulatúnak lenni egyből.

Kérdező szerintem 2-3 hetet várj még a nyakörvvel. Utána pedig úgy tudod hozzászoktatni,hogyha éppen nem tépi magáról adod neki a jutifalatot.

Amúgy ha már kimehettek majd sétrálni olyan érdekes lesz neki az "új világ",hogy nem fogja annyira idegesiteni a póráz.

2012. máj. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát mi először úgy tanítottuk meg h az udvaron kutyatáppal gyakoroltunk. Ha eljött vmeddig akkor megjutalmaztuk majd ki mentünk az utcára.
2012. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még az oltásai sincsenek meg. Mennyi idősen került hozzád?
2012. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem kellene rogton tamadni, mert egy szoval sem irtam, hogy el van valasztva az anyjatol, nem kapott oltast vagy az utcara akarom vinni. Az anyja mellett van, az elso oltasat megkapta, holnaphoz egy hetre kapja a masodikat es itthon a kertbe probaltam ratenni a porazt. Koszoni szepen, jol van es semmi jelet nem mutatja, hogy felelotlen gazdi lennek, bar o az elso kisallatom.

A segito valaszokat viszont koszonom szepen :)

2012. máj. 14. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Tedd rá a nyakörvet, és hagyd rajta egy-két napig. Ha azt megszokta, rakj rá egy könnyű pórázt (akár egy darab spárga is megteszi elsőre, vagy bármi, ami nem zavarja nagyon, de érzi, hogy ott van), dobd a földre, és hagyd, had kolbászoljon vele a saját tempójában. Ha nagyon hisztériázik, rakd rá közvetlenül evés előtt, az egyrészt elvonja a figyelmét, másrészt kellemes élmény lesz neki a póráz.

Ha megszokta, hogy lóg utána valami, akkor felveheted a póráz végét és megpróbálhatod vezetni, de eleinte ne feszüljön a póráz, ne huzigáld, csak csald magad után jutalomfalattal, játékkal, bármivel. Ha ügyesen jön, leveheted róla és mehet útjára :) Ne vidd túlzásba, pici kutya még, inkább sokszor keveset gyakorolj vele, mint egyszerre huzamosabb ideig.

2012. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!