Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cesar Millan módszerét kipróbá...

Cesar Millan módszerét kipróbálta már vki etetésnél?

Figyelt kérdés

Egyik részben mutatták,hogy kezével a kutya táljában nyúlkált,amíg a kutya evett. Ezt meg merjem próbálni saját kutyámmal? Vagy ez hülyeség?


Valamint megpróbáltam kutyámtól elvenni a csontot egy seprűvel, de rám morgott, ahogy közelítettem felé.. Elérhető valahogy,hogy a saját kutyámtól visszaveszem a csontot és ő nem morog?


Egyébként mennyire hatásosok Cesar módszerei? Van vmi humbuk,kamu a műsoraiban? Őt hogy nem harapja meg egy agresszív kutya? Tényleg csak az energián múlik?



#kutya #eb #Cesar Millan #kutyákkal suttogó #etetési agresszió #kutya sorozat
2012. jún. 17. 15:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ne próbáld. Ha egyáltalán felmerült benned ez a kérdés, már nem tuti a helyzet. Félsz a saját kutyádtól.

Csodálatos ötlet volt a seprű!!!

2012. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Uram isten, meg ne próbáld, ha már a csont miatt is morog! Ez amúgy nem Cesar módszere, hanem a világon mindenütt működik ha jó a kutya-gazda viszony és a gazdi van vezető pozicióban. Viszont ha ennyire feletted áll a rangsorban a kutyád, akkor semmiképp sem szabad ezzel kezdened. Íratkozz be inkább egy tükör iskolába és ott megtanulhatod a kutyanevelés helyes módját!
2012. jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Szerintem se próbáld meg!! Hát nem pont seprűvel kellett volna közelíteni felé de akkor is az már nem jó hogy morog.

A kérdésedből tényleg úgy tűnik mintha félnél a kutyádtól.

Ha jól tudom azért jó ha bármikor el tudod venni a tálját mert azzal is mutatod hogy te vagy a falkavezér. Ezt azzal is megmutathatod neki ha megtanítod neki hogy addig nem ehet amég te meg nem engeded neki.

Szerintem nincs benne semmi kamu bár nem tudom. Nem csak az energián múlik szerintem hanem azon is hogy Cesar már elég tapasztalt és az is számít.

Azt majd elfelejtettem: mikor én is láttam hogy ezt csinálja üsse kavics én is megpróbáltam és gond nélkül el tudom tőle venni a tálját, simogathatom miközben eszik és ha rászólok hogy "Demi hagyd" leül a tálja előtt és nem eszik tovább. Szerintem azért hasznos hogy kontrolálni tudd a kutyádat etetésnél mert ha nem tudod akkor később nagyobb baj is lehet belőle.

2012. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%

Egyértelműen kiderül az írásodból, hogy félsz a saját kutyádtól és nem tudod, hogy hogyan reagálna dolgokra! Azzal, hogy rád morgott amikor el akartad venni tőle a csontot kiderült, hogy nem te vagy a főnök hanem ő. És azzal, hogy ezt annyiban hagytad megerősítetted benne, hogy valóban ő a főnök. Ha te volnál akkor a kutya nem morgott volna rád mivel a főnökre nem morgunk. A vezérnem egy alatta álló falkatag oda adja az ételt.


Szerintem Cesar módszerei jók. Én is az alapján neveltem a kutyáimat. Nem jártam velük kutyasuliba de mind nagyon jól viselkedő kutya és nincsen semmilyen viselkedési problémájuk.

Én is nyúltam már bele a kutyáim táljába míg ők ettek. El is vehetem előlük az ételt és simogatni is lehet őket közben.

A csontot stb.. bármikor elvehetem tőlük a szájukból is ki vehetem.

És nem csak a Tacskónkal hanem a Rotinkal is ugyan úgy meg tudom csinálni. Nem csak én hanem a gyerekek is. Bár szerintem az a normális ha a gazda azaz itt jelen esetben a falka vezért bármikor vissza veheti az ételt amit adott... Hizsen te döntöd el, hogy a kutya mikor ehet és mikor nem.


Én pl. mindig leültetem a kutyákat és úgy teszem eléjük a kaját, de addig nem ehetnek amíg engedéjt nem adok rá. Nálunk ez a parancs az "ehet!". Míg ezt nem hallják addig csak ülnek és várják a parancsot.

2012. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ha nincs rutinod meg szaktudásod, egyedül ne próbálkozz. Kérj segítséget szakértőtől. Én is használok ezt-azt a módszereiből, mert logikus és működik, de mögöttem van tíz év kutyás rutin. Ha rosszul értelmezel valamit, simán megharaphat a kutyád, azt meg ne akard.

Amúgy nyilván működnek a módszerei, azért lett sikeres. A kutyás szakmában nehéz felemelkedni úgy, hogy nem értesz hozzá. Marketinggel ki lehet erőszakolni valamennyi ismertséget, de ennyit nem. Vagy elégedettek vele a gazdák, vagy nem, nem lehet meggyőzni őket arról, hogy megjavult a kutya, mikor látják, hogy nem...

2012. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

El se tudom képzelni, hogy a kutyáim ne engedjék, hogy a kajájukban turkáljak. Ennek szerintem alapnak kéne lennie.

Ne próbálj belenyúlni a kajájába, mert nálatok nem túl jó a helyzet. Ha változtatni szeretnél a kapcsolatotokon, akkor keress fel egy kutyaiskolát, vagy hívj házhoz kiképzőt.

2012. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%
Szégyen az, hogy a saját kutyád egy darab kakinak néz. Mert ha morog rád az ennek a jele. Én ha a kutya táljába akarok nyúlni félre húzódik, abba hagyja az evést. Ha valami el akarok tőle venni és oda nyúlok akkor feláll és ott hagyja azt a dolgot. Ez kérem a tisztelet. Amikor a kutya átadja gazdájának a kajáját. Ha nem akkor olyan fölösleges vagy a számára. A kutya birtokol téged. És igen hatásos, hiszen ha kisgyerek nyúlkál a kutya táljába nem haraphatja meg, csak mert a gazdája hülye volt hozzászoktatni a kutyád ehhez. Ha ki akarsz venni a táljából mondjuk egy csontot, mert eszedbe jutott, hogy hopáá mégse kellett volna oda adni mert csöves főtt csont, akkor mit csinálsz? Seprűvel közelítesz a saját kutyád felé? Na ne röhögtess. Ha plusz kaját akarsz még neki oda adni mert maradt egy kis maradék a vacsorából azt is oda kell neki adnod. Már kölyök korban hozzá kell szoktatni a kutyákat erre. Ha rám morogna a kutyám bármikor is, az lenne élete legrosszabb döntése (és most sokan a brutális agyonverésre gondolnak de nem, hanem arányosan fogom neki visszaadni.)
2012. jún. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nekem tök alap, hogy bármit bármikor elvehetek a (nagytestű)kutyáimtól vagy odanyúlhatok és nincs morgás (kivétel ha játszunk, de az játékos morgás). Erre soha nem tanítottam őket.
2012. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ha seprűvel próbálom tőle elszedni a csontot, vagy a játékot az baj? A seprű láttán még agresszívebbé válik?

Leakarom szoktatni erről a morgásról,hogy bármit bármikor eltudjak tőle venni,de kezdetben nem akarom,hogy a kezemet harapja meg,inkább a seprűt. Vagy milyen módszereket ajánlotok,hogy erősítsem a falkavezéri szerepet?

2012. jún. 17. 17:12
 10/24 anonim ***** válasza:
29%

Semmivel ne próbáld elvenni tőle, amíg nem tudod, mit csinálsz és miért.

A falkavezéri szerepről olvashatsz könyvekben,. illetve a Cerberos kutyaiskola weboldalán az "Ebnevelde" menüpont alatt. Linkelném, de már megint törölgetik a cerbis linkes válaszokat, úgyhogy inkább nem, hátha így megmarad az utókornak is :)

2012. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!