Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lehet vinni az állatker...

Kutyát lehet vinni az állatkertbe?

Figyelt kérdés
Voltam már párszor az állatkertben, mindig volt olyan, hogy látogatóknál volt kutya pórázon. De nem tudom, hogy van e erre valami szabály. Mondjuk hogy csak 5 kg alatti kutyák mehetnek be, illetve kistestűek, stb. Be lehet vinni kutyát?

2012. jún. 17. 17:51
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Hú, de sokan válaszoltatok, megpróbálok mindenkinek válaszolni akkor.


14-es!

Az én kutyám nagyon nyugodt és barátságos, mindenki elfogult a saját kutyájával szemben, de az enyém übereli Cesar Millan Daddy nevű kutyáját is. Találkozott már tyúkkal, disznóval, lóval, kecskével (haszon állatokkal) és mindig nyugodtan csóválta a farkát, aztán szépen lefeküdt. Olyan is volt, hogy egy 2-3 éves gyerek egy szélrózsával csapkodta a kutyámat, ő meg csak becsukta a szemét (mikor ki akarta ütni a gyerek) és közben csóválta a farkát.


Akumi, mindenben egyet értek, kivéve az egészségügyi részt, erre mondtam, hogy le kellene ellenőrizni az oltási könyvet (meg vannak e kötelező illetve ajánlott oltások), ugyanis nekünk az összes ajánlott oltás megvan, egy csomónak a nevét sem tudom, mert annyi oltása van mindig. A neveletlenséget meg le lehetne ellenőrizni egy egyszerű oklevél bemutatásával, mint például, amit a kutyasuli ad, az engedelmességi tanfolyam végén. Amúgy minden másban egyet értek, nálunk a kutyatartás... hááát...


16-os! Ez a te véleményed, de sokan nem értenének veled egyet. Egy jó barátom dolgozott tescoban, hidd el, hogy egy tisztán tartott, egészséges kutya jobb, mint amikről a vevők nem is tudnak.


18-as! Nem kell mindent értened. Velem jön a kutyám mindenhova, mert én attól érzem magam jól, hogy a kutyám jól érzi magát. Nincs annál jobb érzés, mikor naponta tanítom őt, elviszem hosszú sétákra, kutyás programokra, kirándulásra, és mikor hazaérünk, úgy esik össze a fáradtságtól és alszik egy nagyot. Én szeretem helyesen táplálni, lefárasztani agyilag és fizikailag a kutyámat, és szeretem nézni, mikor jól érzi magát egy érdekes programon. Így pontosan tudom, hogy egy állatkertben is nagyon jól érezné magát, de mindegy, akkor marad a medvepark, oda bemehet, nyilván nem véletlenül, ott a vezetők nyilván tudják, hogy a kutyás vendégek fogadásának semmi akadálya nincs.


19-es! Igazad van, de ez még messze van sajnos.


A többieknek később válaszolok! Az eddigi válaszokat köszönöm.

2012. jún. 18. 11:43
 32/43 Szilvi & Argos ***** válasza:

Akik szerint a kutya nem való rendezvényekre és egyéb zsúfolt helyekre, azoknak üzenném, hogy a kutyák igenis élvezik az ilyen helyzeteket, mert rengeteg inger, új szagok érik őket, ismerkednek más állatokkal, emberekkel, t.i. SZOCIÁLIS ÉLETET ÉLNEK, amire igenis szükségük van. Persze azért meg kell adni a lehetőséget ilyen alkalmakkor is, hogy egy félreesőbb helyen kicsit lemozoghassák magukat! Ugyanis sok kutya tényleg ezerrel zizeg, ha előtte nem tudta kifutni magát.

Még az én képzett, engedelmes kutyám is pörög ezerrel akkor is, ha ki lett mozgatva: pl tegnap a Hajógyári szigeten 3 órát sétált, úszott, és utána fel volt pörögve, fetrengett, emberekkel simogattatta magát, ÉLVEZTE a dolgokat. A nap végén láttam már, hogy agyilag elfáradt, mert pótcselekvést talált: mindenféle bogarakat figyelt, kapkodott utánuk. Ez már tényleg az agyi fáradtság jele, ezért nem is tiltottam ezeket a dolgait.


Azzal részben egyet értek, hogy boltba, ahol polcokon vannak szabadon pékáruk, oda nem engedik be a kutyákat. A szőrük tényleg szállhat, nem a leghigiénikusabb!

Abból is tudom ezt, hogy itthon is akad 1-2 szőrszál a gáztűzhelyen, asztalon :)

Ahol sok-sok kutya megfordul, nyilván több szőr akadhat...és sajnos az is tapasztalat, hogy még rutinos gazdák, akik szintén millió helyre viszik kutyájukat, szóval ők sem mindig figyelnek kellően a kutyára: megszaglászik olyan dolgokat, amiket nem kéne, megjelöl egy-két tárgyat, ami üzletben azért tényleg durva...


Ja, még annyit, hogy a mai kutyasulis tanfolyamok elvégzése után kapott oklevéllel rengeteg gazda kitörölheti a sejhaját, mert a kutyáját nem tudja ingergazdag környezetben kontrollálni! Rengeteg példát tudnék erre hozni...elvégzik az alap és közép tanfolyamokat, de nem tudják rendezvényen fegyelmezett viselkedésre bírni a kutyájukat vagy behívni nagyobb bandából...

2012. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
19%
ráadásul nem mindenki szereti a kutyákat sem. Miért kell rákényszeriteni vadidegen embereket, hogy a közértben elviseljék, ha nem akarják, és miért kéne az anyukáknak megfogni a gyerekek kezét az állatkertben ha ott masirozik egy kutya. gondolom olyan jólneveltek ezek a blökik, hogy éttermeben még véletlenül sem finganának, de ha igen az sem baj, mert a kutya a barátunk az az antiszociális paraszt meg viselje el. Ráadásul ha beviszitek egy gyerekekkel zsufolt állatkertbe, ti vagytok a legjobban felháborodva, hogy az a sok neveletlen hülyegyerek mind megakarja simogatni. Modern kor kutyás gyermekei. ne akarjátok rákényszeriteni mindenkire ,hogy viselje el, és fogadja el a kutyáitokat. Ezek szabályok, és pont. nem mehet, és nem mehet .ennyi. menjél vele Ausztriába, hagy élvezze a kutyuska is a shoppingolást.
2012. jún. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

"ne akarjátok rákényszeriteni mindenkire ,hogy viselje el, és fogadja el a kutyáitokat"

Ez a baj, hogy ezt a magadfajták kényszerként élik meg. Ausztriában miért nem kényszer? Mert ott másként gondolkoznak az emberek. Nem csak a kutyátlanok, hanem a kutyások is. Máris kevesebb a konfliktus. Nálunk mindenki csak önző módon magára godol. Tudod mi a kényszer? Az, amikor az utcán kénytelen vagyok szívni a primitív bagósok füstjét. Na az kényszer! Meg amikor az étteremben a neveletlen kölyök rohangászik körülöttem. Amúgy szerinted az emberek nem szoktak étteremben fingani?


Egyébként meg nem kell szeretni vagy elfogadni a kutyámat, csak férjen el tőlünk az a másik és akkor mi sem zavarjuk őt. Bár nekem még senki sem szólt be amikor kutyával voltam a városban, de talán ez annak köszönhető, hogy nem is adok rá okot.

2012. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
nem élem meg kényszerként. nekem is vannak kutyáim, egész pontosan 8 db. DE. én megvagyok róla győződve, hogy nem érzi jól magát sem egy étteremben, sem egy bevásárlóközpontban egyik sem. Mert mitől érezné. Nem rohangálhat, nem szimatolgathat, pórázon kell mellettem jönnie. Ez valóban nagyon élvezetes. nekem inkább ugy tűnik, hogy a saját akaratotokat akarjátok rákényszeriteni a kutyára. Mert a shoppingolás egy nagyon jó dolog, és igenis kötelező élvezni. a kutyának ez nem jó, és nem természetes. én is viszem őket a városba, sétálni, de az teljesen más dolog. A városi kutyáknak is kell sétálni. Ennek semmi köze sem az állatkerthez, sem a Tesco-hoz. Egyébként bátorkodom megjegyezni, hogy Ausztriában én is voltam egy bevásárlóközpontban, ahol a kulturált gondolkodásu gazdi behozta a kiskutyáját, ő önfeledten szagolgatta a parfümöket, a kutyuska meg a kis nedves orrával szép pacákat szimatolt a fehér nadrágomra. nagyon boldog voltam, mert még pont egy egész napot szándékoztam ott eltölteni.
2012. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Tök jó, akkor te meg vagy győződve róla, hogy nem élvezi, én meg meg vagyok győződve róla, hogy szívesebben van mellettem, mintsem hogy otthon legyen önmagában.
2012. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Én nem mondom, hogy a kutyának dolga van az élelmiszer üzletben. Én azt mondom, hogy ha úgy hozza a sors, hogy magammal kell vigyem, akkor legyen erre is lehetőség. Például egy évvel ezelőtt volt nagyon beteg a kutyám, felügyelet nélkül nem lehetett hagyni, nekem nem segítettek a rokonok és be kellett volna vásárolnom, ami nem jött össze.


Állatkert meg egy jó program, nem csak nekem, hanem a kutyámnak is. A kényszerről meg csak annyit, hogy elég sok mindent el kell viselnünk az embertársainktól, szerintem egy pórázon, láb mellett sétáltatott kutya senkit nem kellene zavarjon. Én éjszakánként arra ébredek, hogy az idi*óta szomszédom száguldozik az utcában a sportkocsijával, vannak, akik szemetet dobálnak be a kertembe, de az sem semmi, mikor megyek a közértbe, egy részeg pasas épp vizel a bokornál, aztán poénból rám is megy "véletlenül" egy kis vizelet, én is elég sokat szívok az igénytelen, rossz indulatú, én központú emberek miatt, akkor meg mások viseljék el, hogy van egy kutyám.

2012. jún. 18. 21:57
 38/43 anonim ***** válasza:
Mivel társadalomban élünk, ezért elkerülhetetlen, hogy valamilyen szinten el kell viselnünk a többi ember "hülyeségét" az élet minden területén. Ebbe a kutyák is bele tartoznak, és nem jó érv az, hogy "miért kellene elviselnem más kutyáját", hiszen pont ezért. Egymagadban a prérin nem kellene elviselned sem más kutyáját, sem bármi más rossz szokását, a nagyvárosi élet viszont a kölcsönös elfogadásról és alkalmazkodásról szól, akkor is, ha nem tetszik amit a másik csinál.
2012. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Tudjátok, hogy mi a nagyon durva? Budapesten a nemzetközi reptéren nyugodtan lehet kutyával jönni-menni úgy, hogy csak egy szál vékony felvezető póráz van rajta. Nemhogy rászólnának ez emberre, de még a rendőrök és a biztosnági őrök is kedvesek, az emberek fényképezik a kutyákat kérdezősködnek. Amint kilépünk onnan, bekerülünk ebbe az elmaradott országba ahol mély sötétség uralkodik az emberek fejében és ahol a huszonötödrangú vacak városi vasútállomáson leáll a biztonsági őr vitatkozni az emberrel, hogy "hogy képzeli, hogy nincs szájkosár" a vérszomjas, emberevő, amúgy engedelmes 8-as vizsgával rendelekező vizsláján, vagy ahol nem mehetek ki a buszállomásra a párom elé a kutyával este, amikor még jóformán forgalom sincs, mert a tahó őr egy nem létező szabályra hivatkozva kizavar. Azt se tudom elfogadni, hogy sok kutyás nem tud megfelelően viselkedni, ugyanis az élet minden más területén ez úgy működik, hogy a szabályoknak eleget tevő embereket békén hagyják és azokat szankcionálják, akik vétenek ezek ellen. Nem kollektívan büntetnek mindenkit mondjuk olyannal, hogy "szereljünk sebesség korlátozó elektronikát minden egyes autóra, mert előfordulnak olyanok, akik gyorshajtásra használják, így a probléma megoldva".


Az állatkertek, üzletek magán területnek minősülnek, a terület kezelője dönthet úgy, hogy nem enged be kutyát. Nyugaton rájöttek, hogy ez egyszerűen rossz üzletpolitika és nem engedhetnek meg maguknak ekkora luxust! Magyarországon is alakulóban van egy olyan, egyre népesebb, főként a fiatalabb korosztályból álló kör, akik a kutyájukat társként kezelik, képezik, nevelik, kutyaiskolába járnak vele és ők pár évtizeden belül akkora tömegbázist fognak képviselni, hogy muszáj lesz az ő igényeiket is kielégíteni!

2012. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Egy biztos, nem megyek az állatkertbe. Legalábbis a fővárosiba nem, inkább gyűjtök egy-két évet és megyek külföldre, majd ott megyek állatkertbe is. Na nem a kutya miatt, hanem már ott tartok, hogy "csak azért sem", ha fizetne a fővárosi állatkert, hogy oda menjek, már akkor sem mennék. Egyébként is úgy tudom, hogy az ausztirai állatkertben sok olyan állatfaj van, ami a mi állatkertünkben nincs (például panda). Jobb, tisztább, érdekesebb, olcsóbb, kutya is mehet velünk... Azt sem értem, miért nem csődölt még be a fővárosi állatkert nálunk.
2012. jún. 19. 15:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!