Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bántják a kutyák a...

Miért bántják a kutyák a kisebb állatokat?

Figyelt kérdés
Én utálom,ha a nagyobb bántja a kisebbet,ezért a nagytestű kutyákat is utálom!

2012. jún. 20. 15:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
28%
Mert nem tudnak velük játszani (tisztelet a kivételnek). Egy kutyát szoktatni kell ahhoz, hogy hogyan játszon kisebb testűvel.
2012. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%
Én meg az ilyen tudatlan embereket utálom, mint te, mert attól hogy egy kutya nagytestű lehet barátságos (általában a kistestű kutyák a támadóbbak). Amúgy nem a mérettől függ hogy milyen hanem a nevelésen
2012. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden nagytestű bántja a kisebbeket.

Általánosítasz a magad eddigi tapasztalatából.

2012. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok: az én kutyám játszana kissebbekel, de sokszor el küldenek a p.icsába, mert az ő kis kutyijukkal ne játszon egy nagy
2012. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Mert a gazdák nem szocializálják a kutyáikat a kisebb állatokhoz. Az én 32 kg. kutyám nem csak a macskákat nem bántotta soha, de még a hörcsögöket, egereket, göriket sem. Ha akarnám arról is le tudnám tiltani, hogy a legyeket, bogarakat, pillangókat elkapja és megölje.

Enyhén gyerekes hozzáállás, hogy a gazdák hibái vagy nemtörődömségei miatt utálod a nagytestű ebeket.

2012. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
előző előtti
2012. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Az én komondorom (~80cm mar, ~60kg) simán elvan a yorkikkal, francia buldogokkal, stb.. Viszont sok olyan agresszív kiskutya van, amelyik acsarkodik rá messziről. Persze ő rá sem hederít ezekre.

Mindenesetre szocializáció függő.

2012. jún. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Ez annyira gyerekes, hogy a kiskutyások utálják a nagy kutyásokat néhány ember nem törődömsége miatt
2012. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Nem a kutyák méretétől függ, hogy bántják-e a kisebbek állatokat, de azért ti se általánosítsatok már, nem csak a neveléstől függ!!

Vannak, és mindig is voltak, kutyáim és macskáim is. Teljesen ugyanúgy bántunk velük mindig, mégis a kutyák közül (kistestű mind) van olyan, amelyik ki nem állhatja a macskákat (ezek azóta a mamámnál laknak), és van olyan, amelyik teljesen jól eltűri őket, soha nem bántaná őket.

Nagyon függ ez az alaptermészetüktől is.

2012. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Én voltam általános iskolában a legkisebb a fiúk közül.A 2.-odik is fél fejjel magasabb volt.A nagyobbak sokszor löködtek,csapkodtak,ütögettek,széttépték a papíromat,belekókáltak a füzetembe,néha még el is dugták a cuccaimat.A nagyobb lányok is néha szekáltak,hogy kicsi vagyok.

Sok kutya bántani szokta,szét szokta tépni,meg szokta fujtani stb... a kisebb testű állatokat,mert benne van az ösztönében,hogy a kisebbet bántani kell.

Szóval valahogy én magamat látom az ilyen kisebb állatokban.Ezért nem szeretem a nagytestű és farkas/vadászkutyákat.A kiskutyákat viszont szeretem.:)

2012. jún. 20. 15:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!