Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bántják a kutyák a...

Miért bántják a kutyák a kisebb állatokat?

Figyelt kérdés
Én utálom,ha a nagyobb bántja a kisebbet,ezért a nagytestű kutyákat is utálom!

2012. jún. 20. 15:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy bántják a kisebbet? Ez így ebben a formában egyáltaln nem igaz.
2012. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Az én, békés, barátságos, jólnevelt 80 kilós kutyáimat,kis idegbeteg ölebek szokták megtámadni. Olyanok akiket kb 1 másodperc alatt ölnének meg, ha nem lennének jólneveltek.

Most akkor nekem utálni kéne az összes kistestű kutyát?

nem én csak azokat a gazdikat utálom, akik azt hiszik, hogy azért mert kistestűjük van, azt nem kell engedelmességre nevelni

2012. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Nem mindegyik,de sok igen.Elolvastad,amit írtam?
2012. jún. 20. 15:53
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Engem is sokszor megvertek az iskolába és mégis szeretem a nagytestű ebeket és a vadászkutyákat is sőt azom van pedig sokszor bántottak testileg- lelkileg is
2012. jún. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Az én kutyám és az én nyulam. A kutya 50 kg, a nyúl 2 kg. Én meg azokat utálom, akik ostobaságokat beszélnek!

2012. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Most irigykedem :D

Az én kutyusom játszana nyuszimmal, ő ezt nem díjazza, így külön tartom őket.


Kérdező!

Hány éves vagy? Gondolom most van nyári szüneted...

Nem kicsit provokatív a kérdésed, de most nem húzom fel magam rajta.


Nekem nagytestű kutyám van, nem bántja a kisebb kutyákat, sőt jobbat mondok, a múltkor egy törpeterrorista csivava feszült be az én 40 kg-os bullmasztiffomnak. Szerinted?

2012. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy, kedves kérdező? Mert a válaszaid alapján olyan 7-8-ra tippelek és így persze meg sem próbállak téged meggyőzni.


A lényeg, a kutya és az ember viselkedése merőben eltérő. A fajtársakkal szemben egy kutyában sincs meg a gyilkos ösztön. Ha egy akármilyen kutya megtép, megtámad egy másikat, az bizony azért történik, mert a kutya gazdái nem megfelelően foglalkoztak vele, így őt korlátozzák a gazdája cselekedetei abban, hogy helyesen tudjon kommunikálni más ebekkel és úgy érzi, hogy számára csak az az egyetlen kiút a konfliktusból, ha agresszivitást mutat.

De a kutya támadásoknak jó, ha 10%-a történik nagytestűek miatt, legyen ez ember vagy másik kutya ellen irányuló. Csak ha a kis 3 kg-os Bubi öleb bokán harapja a szomszéd nénit vagy neki megy a hatalmas kuvasznak, azt valahogy nem szokta a sajtó felkapni. Sajnos való igaz, nekem a nagytestű kutyámmal ki kell kerülnöm minden kis elkényeztetett, tönkre tett, idegroncs ölebet (persze akinek nem inge, ne vegye magára, azoktól bocsánat), mert attól kell tartanom, hogy az én kutyámnak fognak neki mennek. Ő pedig addig még csak nem is védekezhet, amíg meg nem engedem neki és mivel sajnos akár egy mozdulattal végezni tudna -persze nem tenné meg- az ilyen kis görcsökkel, inkább tűrnie kellene, hogy őt harapják meg. Én pedig érthető módon nem akarok pl. egy pincsi miatt a dokinál kikötni.

2012. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan fotóm, hogy a komondor fején ül a törpenyúl. :-)
2012. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

A nyuszis vagyok!

Köszi Alexandra! Az én nyuszim nagyon vagány, nem fél semmitől, határtalanul kíváncsi és szemtelen. Néha úgy kell leszedni a kutyáról, mert nem hagyja békén a kutyát, fel-le ugrál a hátáról. A másik 2 kutyámmal nem engedem össze a nyuszit, mert ők nem ilyen türelmesek, mint a képen látható kutyus és lemancsolnák a nyuszit, ha már az agyukra menne.


Van egy örökbe fogadott cicám, rajta azért adtak túl az előző gazdái, mert a yorkijuk terrorizálta a cicát. A kutya kisebb, mint a macska. Tehát nem a méret számít, hanem a jellem és a nevelés.

2012. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
# 18! Tedd fel azt a fotót légyszi!!! :)
2012. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!