Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bántják a kutyák a...

Miért bántják a kutyák a kisebb állatokat?

Figyelt kérdés
Én utálom,ha a nagyobb bántja a kisebbet,ezért a nagytestű kutyákat is utálom!

2012. jún. 20. 15:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Én is szeretném látni!!! :)


Nálunk 50-50%-ban múlik a nyuszimon is és a kutyán is. Ha a nyuszim az ölemben van, Joey odajön és nyalogatja, bökdösi az orrával. Ha mindketten a földön vannak, lefektetem Joeyt, onnan figyeli Lilust, közelebb merészkedik, van hogy már csak fél méter van közöttük, de közelebb nem jön, fél tőle. Amint felveszi a nyúlcipőt, Joey egyből felpattanna és menne játszani vele.

Van róluk egy videóm, még nagyon kölyök volt Joey, nagyjából így nézne ki most is a helyzet, ha hagynám :)


[link]

2012. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Egy jól nevelt nagy kutya nem bántja a kisebbet. Nevelni kell ennyi az egész! De van olyan is mikor a kicsi szekálja a nagyot és nagy egy idő után begurul.


Nekem 2 kistestű kutyám van. A környékünkön van olyan nagy testű kutya aki jól el tud játszani az enyéimmel és van olyan amelyik nem tudja, hogy egy kisebb testű kutyával hogyan játsszon (elég durván játszik velük) de egyszerű a megoldás amelyik tudom, hogy ilyen ahhoz a kutyához nem engedem oda, és kész.


Szóval nincsen benne a nagyobb kutyákban, hogy bántság a kisebb állatokat csak meg kell őket nevelni!

2012. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
M.-H. Alexandra nagyon aranyos a kutyád és a nyulad is!!
2012. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2012. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Barátom. Abszolút ne vedd sértésnek, inkább jó tanácsként fogadd: menj el egy pszichológushoz!
2012. jún. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Írtam,hogy NEM mindegyik kutya ilyen!De egy közeli ismerősöm kutyája olyan volt.
2012. jún. 20. 20:30
 27/38 anonim ***** válasza:

Hadd találjam ki! Ha nagy leszel, lesz egy kis autód, és egy, azaz egy darab terepjárós beléd hajt, akkor onnantól kezdve utálni fogod a terepjárókat. Mert hogy azok milyen szemetek. Vagy esetleg minden sofőrt aki azt vezet. Bár ezt kétlem, mert most sem az antiszoc nagytestű kutyák gazdáira pikkelsz, hanem a nagytestű kutyákra.

Nekem ugyan nincs olyan hű de nagy kutyám, de vannak az enyémnél kisebbek. A kisebbek rendszeresen belekötnek. Ő mit csinál ilyenkor ha kisebb állat támadja meg? Semmit. Szó szerint. Áll és néz, hogy most mi a tököm van. Ha hasonló méretű kutya esik neki, akkor harcba száll, de ha látja hogy a másik nem az ő súlycsoportja, akkor még csak rá sem morog. Nekem kell rendszeresen levakarnom róla a yorkiekat. Ugyanez a helyzet a szomszéd német dogjával is. Valami megtámadja, akkor vagy elfut, vagy nem tesz semmit. És itt a környéken MINDEN nagy testű kutya ilyen. Kóbor kutyák meg szerencsére nincsenek. Azok gyakran félősebbek, könnyebben támadnak félelemből. Fájdalom hogy egyetlen esetből általánosítasz.

2012. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

De,ha a fajtársát nem is támadja meg,attól még előszeretettel megfojthatja a tyukot,a nyulat vagy a macskát.

Amúgy én nem utálom a nagy autókat,sőt szeretem a teherautókat,főleg a KrAZ-t.:)

2012. jún. 20. 21:11
 29/38 anonim ***** válasza:
Hát a pásztorkutyák (amik közül jó néhány az óriás fajták közé tartozik) nem bántják a rájuk bízott haszonállatokat. Úgyhogy máris megdölt az elméleted.
2012. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Azt tudtad, hogy a kutya amúgy ragadozó eredetileg? A kicsik is, nem csak a nagyok! Ha nincs úgy megnevelve, akkor a kicsi is rá fog menni a nyúlra vagy a macskára. Vagy a tengeri malacra. Vagy hörcsögre. Méretéhez igazodva.
2012. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!