Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egy 3 éves gyerekne...

Miért kell egy 3 éves gyereknek kutyát venni?

Figyelt kérdés
Ma átmentem barátnőmhöz. Van egy 3 és fél éves kisfia, és a gyerek kapott a szülinapjára (augusztusban lesz 4 éves) elő szülinap gyanánt egy palotapincsi szerű kiskutyát. Na, most ugyebár milyen egy gyerek? Húzza-vonja szerencsétlent, nem győz menekülni a kutya. Mivel az anyja nem szólt rá a gyerekre, én kaptam el a grabancát, hogy rászóljak. Nem voltam sem erőszakos, sem durva, csak megfogtam a gyerek kezét, és elmagyaráztam neki, hogy ezt nem szabad. Erre a gyerek azt mondja nekem: Anya nem szól érte, akkor lehet. Na itt felment a pumpám, és elmagyaráztam barátnőmnek, hogy ennek rossz vége lesz. A kutya meg fogja elégelni a folyamatos cibálást, és meg fogja marni a gyereket. És akkor ki lesz a hibás? Hát nem a kutya...És még neki áll feljebb. Ilyet szól, hogy nekem nincs gyerekem, én nem tudom, hogyan kell nevelni őket, úgyhogy ne szóljak bele. Én csak annyit mondtam neki, hogy lehet nekem nincs gyerekem, de aki nem tud bánni egy kutyával, annak gyerek sem való. Annyira ideges vagyok. Szívem szerint elhoznám azt a kutyát onnan. Miért van ennyi felelőtlen ember? Komolyan, némelyik agy nélkül született...
2012. jún. 20. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
üzenem a bnődnek hogy jól megtépném a gyerekkel együtt:D
2012. jún. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az országban az ilyen "felelős", "tudatos" állattartók vannak többségben, és a kutya sínyli meg előbb, vagy utóbb.. :(


Én egyébként biztos, hogy sikeres tanfolyam elvégzése/intelligencia teszt után engedném, hogy valaki élő állatot vállalhasson.

2012. jún. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Természetesen neked is igazad van, de részben próbáld meg az ő helyzetét is átélni.


Nem tudsz mindig a gyerekre, és a kutyára figyelni, amikor """játszanak""". Lehet eleinte rá szólt de egy 4 éves gyerek ha """neveletlen""" akkor hiába is mondog neki. A gyerek a szülőről vesz példát, hogyan viselkedjen, így nem a gyerek a hibás hanem az anyja.


Viszont ha egy kiskutyát akarsz össze szoktatni egy kiscicával, az a kutya a kiscicát ugyanúgy nyüstöli. Megrágja, rátaposs a fejére, megnyúzza picit, de egy kutya is a szájában fogdossa körbe a világot. Ha pedig megkarmolják az orrát megtanulja, hogy ilyet többet nem szabad.


Nekem jelent pillanatban egy 5 hónapos németjuhászon van és egy 9 hetes kiscicás, s szoktatási fázisban vannak.

A kutya bántaná is meg nem is. Játszana vele meg nem is, de mikor megkarmolta az orrát egy darabig békén hagyta.


Eléggé idegesítő lehet elviselni azt, hogy látod hogyan bánik a kutyával, de először az anyjával kéne megbeszélni ezt, vagy egy darabig ne menyj át hozzájuk.

2012. jún. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

üzenem a bnődnek hogy jól megtépném a gyerekkel együtt:D


Átadom! :) De lehet komolyan meg is tépem!

2012. jún. 20. 17:08
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló! Teljesen egyet értek veled!


Kedves 3. válaszoló.


Próbáltam én vele beszélni, de ahogy le is írtam, elküldött a búsba. Ha meg tudja, hogy neveletlen a gyereke és nem lesz ideje figyelni arra, hogy a kutyának ne legyen baja, akkor ne vegyen kutyát!!!!!!!!!!

2012. jún. 20. 17:12
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

nem értem,hogy értelmes embernek miért vannak ilyen barátnői :)

az ilyenek azt hiszik,hogy nekik gyerekük van és már mindent tudnak a világról.

2012. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ilyen. Tudtommal szereti a kutyákat. Én elhiszem, hogy fáradt, sok a gond a kicsivel, de akkor miért vesz a nyakába még egy gondot? Ennyire nem tud gondolkozni?
2012. jún. 20. 17:26
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

A 3 éves gyerekének kutyát vesz, de gondolom egy kisebb gyereket már nem bízna rá ugyanerre a gyerekre, mert féltené. Annyi ilyen önző, felelőtlen ember van. Mintha az állatok eldobható, lélektelen tárgyak lennének, ami ha "elromlik" majd vesznek másikat.

Egy állatnak is ugyanolyanok az alapvető igényei, mint egy embernek (az ember is állat). Egyikük sem szereti, ha húzzák, csavarják valamelyik végtagját, dobálják, nyomorgatják....és ugyanúgy éreznek fájdalmat is mint mi!

Meg lehet próbálni elmagyarázni ezt nekik, de valószínűleg úgyis csak kioktatásnak vennék. Azt is megemlíteném nekik, hogy amit a kutyával tesznek az büntetendő, úgyhogy ha nem neveli meg a kölyköt, akkor egy "névtelen" bejelentés is becsúszhat. Rühellem az ilyeneket! Szegény kutya!

2012. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy a kutya szerinte csak egy állat. Én úgy tekintek a kutyámra, mintha a gyerekem lenne. Ha ő is ilyen lenne, akkor nem hagyná ezt. De mit lehet tenni? Még ha tennék is bejelentést, nem hinném, hogy foglalkoznának vele. :(
2012. jún. 20. 17:54
 10/15 anonim ***** válasza:
Kénytelenek foglalkozni vele, törvény írja elő.
2012. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!