Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell egy 3 éves gyerekne...

Miért kell egy 3 éves gyereknek kutyát venni?

Figyelt kérdés
Ma átmentem barátnőmhöz. Van egy 3 és fél éves kisfia, és a gyerek kapott a szülinapjára (augusztusban lesz 4 éves) elő szülinap gyanánt egy palotapincsi szerű kiskutyát. Na, most ugyebár milyen egy gyerek? Húzza-vonja szerencsétlent, nem győz menekülni a kutya. Mivel az anyja nem szólt rá a gyerekre, én kaptam el a grabancát, hogy rászóljak. Nem voltam sem erőszakos, sem durva, csak megfogtam a gyerek kezét, és elmagyaráztam neki, hogy ezt nem szabad. Erre a gyerek azt mondja nekem: Anya nem szól érte, akkor lehet. Na itt felment a pumpám, és elmagyaráztam barátnőmnek, hogy ennek rossz vége lesz. A kutya meg fogja elégelni a folyamatos cibálást, és meg fogja marni a gyereket. És akkor ki lesz a hibás? Hát nem a kutya...És még neki áll feljebb. Ilyet szól, hogy nekem nincs gyerekem, én nem tudom, hogyan kell nevelni őket, úgyhogy ne szóljak bele. Én csak annyit mondtam neki, hogy lehet nekem nincs gyerekem, de aki nem tud bánni egy kutyával, annak gyerek sem való. Annyira ideges vagyok. Szívem szerint elhoznám azt a kutyát onnan. Miért van ennyi felelőtlen ember? Komolyan, némelyik agy nélkül született...
2012. jún. 20. 16:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Üzenem neki, hogy kutatások szerint a kutyák is egy 3 éves gyerek intelligenciájának a szintjén állnak. Ha a kutyát nem értékeli, azzal a saját gyerekét is lenézi.
2012. jún. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én meg a 2 éves kislányomnak vettem kutyust. Goldent. Jó, persze nem szó szerint az övé, mert mi etetjük, férjem futtatja. Többször rászóltam a gyerekre, hogy ne bántsa, és megtanult vele bánni. Persze "lovagol" rajta, meg nyúzza, de nem úgy, hogy fájjon a kutyának, hanem csak olyan gyerekesen. Ezt csak azért írtam le, mert maga a kérdés eléggé felhúzott.

Amit utána írtál sztoryt, azzal egyet értek. Nem azzal hibáztak, hogy vettek egy kutyát, hanem azzal, hogy nem tanítják meg bánni vele. Ha a szülők (is) foglalkoznának a kutyával, akkor elképzelhetetlen, hogy bántsa a kutya a gyereket. De ehhez nevelni is kell mindkettőt.

2012. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem azokra értettem a kérdést, akik vigyáznak gyerekre és kutyára egyaránt. Hanem azokra, akik kifejezetten a gyereknek veszik a kutyát, hogy az majd milyen jól eljátszik vele. A gyerek meg nem tudja mit szabad és mit nem, ha az anyja-apja nem szól rá. És előbb utóbb az lesz belőle, hogy a kutya megharap valakit, rosszabb esetben a gyereket. És mi következik? Kutya mehet a menhelyre, vagy el lesz altatva. Pedig szerencsétlen nem tehet semmiről. A kérdés nem konkrétan mindenkinek szólt, hanem annak a rétegnek, aki ilyen felelőtlen módon neveli a gyerekét, és tartja a kutyáját. Ne haragudj, hidd el semmi bántó szándékom nem volt, és kérlek ne vedd magadra.
2012. jún. 20. 23:10
 14/15 anonim ***** válasza:

az egyik ismerősöméknél is előfordult hasonló, csak a gyerek már 4-5 éves volt, ha jól emlékszem. Ugyan ezt éreztem, tajtékoztam a dühtől, rossz volt látni, hogy a gyerek rendesen kínozza a kutyát és még én voltam a szemét, hogy szóvá tettem.

Ott szerintem a "jobb" végkifejlet esett, a kislány ahogy nőtt, kezdte felfogni hogy nem jó neki, hogy húzza-nyúzza (2-3 éve kapta), bár még most sem úgy bánik vele, ahogy kéne, és totál neveletlen a kutya, semmi nincs megtanítva neki, de imádja a kislányt, ha suliba megy akkor is sír utána. érdekes kérdés, ha nem egy ilyen behódoló természetű kutya, akkor félő, hogy tényleg megmarja a gyereket és a kutyára lesznek mérgesek, meg őt fogják elaltattatni, mert "vad, kontrollálhatatlan".... :(

2012. jún. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nagyon sajnálom a kiskutyát! Mi is szeretnénk kiskutyát, 3 éves kislányomnak es ez most nagyon elgondolkodtatott. Nagyon szerettem az állatokat, nem tudnám elviselni,ha bántana,természetesen azt sem szeretne,ha választásra kerülne sor.Nem lehet testvére es ezert gondoltunk egy kutyusra.Amúgy aranyos kedves kislány,próbálom a szeretettre nevelni.
2013. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!