Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem van ez a...

Csak szerintem van ez a kutyus nagyon elhízva?

Figyelt kérdés

[link]


A szomszédé. Néha látjuk kint az udvarod, de menni alig bír. És már egy kis mozgás után is liheg, mint aki körbe futott egy focipályát.


Másik kérdésem: Akik sétáltatnak kutyát, ilyen melegben mikor? Mi ősszel és télen hozzá szoktunk a 4 órai sétához, de akkor még nagyon meleg van, viszont a kutyus síni kezd, ha nem visszük, de pár kilométer után már fekszik le mert nem bírja tovább.


2012. jún. 20. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

istenem de imádom az angol bulldogokat,de szegényt rohadtul sajnálom,tényleg nagyon kövér:)

Mi reggel megyünk le,délután rövidebb időre,este meg a leghosszabb séta ilyen 9-10 körül azt élvezik nagyon:)

én alapból 4x szoktam levinni,de most lecsökkentettük 3ra míg hőség van. Plusz sétához vizet viszek mindig.

2012. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jesszusom szegény kutya igencsak elvan hízva.:/

Én hajnalban kelek fel 5kor , akkor egy órás séta és este 9-10 körül megint egy óra. Olyankor már elviselhető az idő.:)

A nap többi részében ki sem teszi a lábát a kertbe, döglődik bent :D

2012. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

A képről annyira nem lehet megállapítani, hogy nagyon el van-e hízva a kutya. Az angol buldog egyébként is erős testalkatú és igen, sajnos ebben a melegben nagyon könnyen kikészülnek egy kevés mozgástól is.

Én este 8 körül szoktam őket elvinni, akkor már annyira nem vészes a meleg. Szerintem mindenképp álljatok át ti is erre, egy-két hét alatt a kutya is megszokja és akkor nem hisztizik majd 4 órakor és nektek is és neki is sokkal kellemesebb lesz.

2012. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem csak te látod kövérnek ezt a kutyát, valóban az. Ez már nagyon egészségtelen, tönkre teszi a keringési rendszerét és a szerveit. És sajnos könnyebben is kap hőgutát ebben a melegben.


Én most úgy oldom meg a sétát, hogy az eddigi 3-4 órás napi túránkat két részre osztom. 7-fél8 felé van az egyik, hűvösebb is van, a kutyám is jobban pörög, ilyenkor veszem elő a frisbeet, majd este 8-fél9 felé pedig beiktatom a második sétát. Előtte csak hideg vízzel lefürdetem, hogy kicsit aktívabb legyen, tudjak is vele valamit kezdeni, ne csak kullogjon mögöttem. A két séta között pedig döglik a hűvös lakásban. Eddig úgy tűnik, hogy hatásos.

2012. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem az én dolgom, de beszéltem a szomszéddal, hogy csinálnia kéne valamit, mert ez így nincs rendben. Erre leordította a fejem, hogy az én kutyám meg girhes. Ha egy normális golden r. kutya számára girhes, akkor ez van. Viszont a kutyust sajnálom nagyon.



Mi napi egyszeri séta és napközben sok játszás, de játszani nem igen akar, de a 4 órai sétát követeli ilyen melegben is. És ha később akarom vinni, akkor órákat képes végig sírni.. :/

2012. jún. 20. 19:17
 6/10 anonim ***** válasza:
ez iszonyat kövér! OMG A másik kérdésre pedig a válasz,hogy estefelé 7 óra után menjetek el a kutyussal sétálni.
2012. jún. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés. :D


Az normális, ha 11 hónapos létére nagyon fél a kutyusoktól? Mármint az idegenektől. Voltunk most kötelező oltáson és a város azon részén lévő kutyák is ott voltak, de nagyon félt. Ami a legviccesebb, hogy legjobban egy pici tacsitól. Pedig nem bántották a kutyák. Én simiztem is őket, de az enyémet az sem hatotta meg, úgy nézett rám, mint aki a halállal pajtizik. Mit lehetne tenni ezért?

2012. jún. 20. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokat kell vinni más kutyák közé. A legjobb lenne, ha napi szinten tudna közvetlenül érintkezni más, jól szocializált ebekkel. De még hatásosabb, ha felkeresel vele egy kutyasulit, ahol a szocializációra komoly hangsúlyt fektetnek.
2012. jún. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ismerősök kutyái még a bogarakkal sem viselkednek szépen.. Kutyasuli pedig a közelben nincs, csak nagyon messzi.
2012. jún. 20. 19:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Jelentsd az állatvédőknek.. ez nem játék
2012. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!