Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy vannak kutyák,...

Igaz, hogy vannak kutyák, amik azonnal megeszik a gyereket, ahogy az elesik és a földre kerül? Malamut? Egyéb?

Figyelt kérdés

Például a malamutról mondják, főleg róla hallottam rengeteget, hogy azonnal széttépi a gyereket, akivel egy perce még játszott, ha az elesik.


Két kérésem van: most ne hordjanak le a malamut tulajdonosok, mert én csak feltettem egy kérdést, nem állítottam semmit. A másik, ha van egy 14 éves fiad, aki 160 centi, akkor nem ugyanarra gondolunk. Hanem, ha például van egy 6 éves gyerek, aki játszik egy kutyával. Én még tinédzser vagyok, szóval nem gyerek mellé keresek kutyát, vagy ilyesmi, csak érdekel, hogy ezek igazak-e.


Milyen más fajtára igaz még, feltéve, hogy igaz?


2012. jún. 23. 22:17
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Szerintem a Kárpáti juhászkutyára gondolsz de ő nem találkozott grizzlyikkel maximum barna medvékkel illetve farkasokkal hiúzokkal de ezt se úgy kell elképzelni, hogy egy kutya nekiment egy medvének. De természete hasonlít a többi juhászkutyáéhoz szóval biztos hogy nem támadna kisgyerekre
2012. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Eredeti környezetében minden fajta találkozott gyerekekkel ezért elvárás volt, hogy ne támadjon emberre. Régen egyszerűen elpusztították azt a kutyák, aki a saját családjára támadt, vagy akár csak nem engedelmeskedett. Emellett a kutyákat arra használták, amire kitenyésztették őket és ideális, nekik megfelelő környezetben tartották őket. A mészáros tartotta a rottweilert, a juhász a kuvaszt, a kaukázusit és a pulit, a vadász a vizslát stb. Mindenki tudta, hogy az általa tartott fajtával hogy kell bánni, a kutyák felesleges energiái le voltak vezetve a munka során, nem volt velük probléma. A bajok nagyjából akkor kezdődtek, amikor az emberek a kutyáikat elkezdték természetellenes életmódra kényszeríteni. Vegyük például a pulit. Régen a pulik az egész napjukat a legelőn töltötték a nyáj mellett dolgozva, ma pedig sokszor még a kertet sem hagyhatják el egész életükben. Vagy ott a kaukázusi. Régen hatalmas területeken őrködhetett, ma jobb esetben szabadon van egy kisméretű kertben, rosszabb esetben meg is kötik ezt a szabadsághoz, nagy terekhez szokott kutyát. Viszont miközben ezek a kutyák semmittevésre vannak kényszerítve, az őseiktől örökölt hatalmas energia és munkakedv többé-kevésbé még mindig bennük van, csak nem tudják elvezetni, nincs mivel. Ezért pótcselekvésként jönnek a különböző viselkedési problémák, ami szélsőséges esetben agresszivitás is lehet. A bajt pedig csak tetézi, hogy manapság olyan emberek is tartanak kutyát, akik nem tudnak velük bánni. Úgy lehet megelőzni a problémákat, hogy kutyavásárlás előtt tájékozódunk a kutyák és a választott fajta igényeiről, olyan fajtát választunk, aminek biztosítani tudjuk a megfelelő körülményeket és a lehető legtermészetesebb körülményeket biztosítjuk. Ez pl. egy juhászkutya esetében azt jelenti, hogy ugyan nem tarthat mindenki nyájat, de azt bárki megteheti, hogy minden nap hosszú sétákra viszi, sokat játszik vele és hétvégenként valami kutyás sportra is járatja. Akinek pedig ez nem megy, az ne tartson ilyen kutyát.
2012. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármilyen kutya nevelhetetlen lenne, nem élhetne az emberrel, mert az emberrel gyerekek vannak, ez mindenütt így van. Arról nem is beszélve, hogy a természetben sem lenne hasznos egy olyan falkatag, amelyik gondolkodás nélkül gyilkolászná a társait, vagy bármilyen más élőlényt. Az állatok nem így működnek, egyik sem. A kutya meg pláne, azért tartjuk, mert csodálatos dolgokra nevelhetők, és a legegyszerább háztáji feladatoktól kezdve a súlyosan beteg emberek segítéséig mindenre alkalmasak. Némelyik ember képes belőlük veszéles kutyát nevelni, de a fajták maguk mindig valamilyen célra lettek kitenyésztve, és arra, hogy azt a célt az ember által megszabott kereteken belül töltsék be, tehát irányíthatóak, biztonságosak legyenek. De ha nem lehet a kutyát az ember közelében tartani, mert életveszélyes a gyerekre, akkor máris használhatatlan, tehát ilyet nem hozott létre az ember.
2012. jún. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! van abban valami, amit mondotok! Hogy mi a neve annak a román kutyafajtának, nem tudom, csak meséltek róla, kinézetét nem láttam, hogy pl. rá tudnék keresni.
2012. jún. 23. 23:34
 15/39 anonim ***** válasza:

A malamutról sajnos azért terjedt el ez a baromság, mert évekkel ezelőtt egy lakótelepi lakásban, amikor megszületett a baba, a malamutot kizárták az erkélyre. Pontosan már nem emlékszem, hogy elmentek-e a szülők otthonról, de az lett a vége,a kutya bejutott a gyerekhez és mivel meg akarta fogni, a kicsi nem viselte el a fogás erejét és belehalt. Úgy beszélték , sírhatott a baba és a kutya fel akarta venni az ágyról.

Ennyi a gyerekevő malamutról.

2012. jún. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Ez baromi nagy hülyeség. Főleg az, hogy "megeszi". Max. megöli, de nem eszi meg!

Én azt olvastam, hogy a malamut nehezen fogadja be az új falkatagokat, de természetesen hozzá lehet szoktatni.

2012. jún. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha idáig jutunk, az mát tök mindegy, hogy megesz, vagy megöl. Egyik se kényelmes.
2012. jún. 24. 00:15
 18/39 A kérdező kommentje:
és hol hallottad a malamutos sztorinak ezt a változatát?
2012. jún. 24. 00:15
 19/39 anonim ***** válasza:
Tele volt vele a sajtó, a Tv és minden. Csepeliek voltak.
2012. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, de ha azt hallottam volna, amit te, akkor ismerném az ellenérveket. csepel közel van hozzánk.
2012. jún. 24. 01:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!