Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatás. El lehet érni...

Sétáltatás. El lehet érni hogy szépen, nyugodtan sétáljanak? (bocsi hosszú lett)

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Van egy 4éves kuvasz keverék kutyánk és egy 2éves bernáthegyi- golden retriever keverékünk. Mind a ketten jó erőben vannak nagyon. Egyedül szinte sétáltatni sem tudom őket mert egyszerűen a pórázt sem tudom rájuk rakni. A helyzet minden alkalommal egyre rosszabb. Ha rájuk akarom tenni a pórázt kinyitom a kennel ajtaját vagyis elég résnyire a bernát-golden keverék már kint is van. Amikor rárakom a pórázt teljesen kijön és akkor jön a dolog neheze: a kuvasz keverék. Nagyon-nagyon jó erőben van és egyszerűen ki tör a helyéről. Ez azért nem jó mert most már egyre jobban kergeti a tyúkokat, kacsát. Alig lehet megfékezni és amint rákerül a póráz ember legyen a talpán aki megállítja őket. Húz és hiába próbálom vissza tartani csak megy és megy, furcsán veszi a levegőt. Egyszerűen nem áll meg csak ha rácsapok egyet. Ez az egyetlen amitől egy kicsit megáll. Néha úgy érzem magam mint a 101 kiskutyába mikor Rogert húzza Pongó a biciklin.

Két kapun kell kimenni hogy kiérjünk a kertbe (nincs elkerítve), majd egy rétre ahol szaladgálnak egy kicsit (nem mindig oda megyünk). Nah az egyik kapun rémálom kimenni, a másikon már nem annyira mert arra tanítom őket hogy le kell ülniük amíg ki nem nyitom és el nem indulok kifelé rajta. Utána már kicsit jobb a helyzet. Mivel falun vannak a kutyák (nagyszüleimnél) ezért nem sokan sétáltatnak kutyát és hát a réten van egy emberke aki tehenet legeltet. Ezzel még nem is lenne baj ha nem lenne végtermék amit ott hagynak az állatok.:S A kutyák meg leállnak enni. Tudják hogy rosszat csinálnak ezért az egyik már le van nevelve róla de még előfordul. Ha odamegyek akkor tudják hogy gáz van már jönnek is hozzám csóválják a farkukat....mint ha mi sem történt volna. Ez kicsit undorító mert utánna meg jönnek hozzám és nyalogatnak :S. Elengedni az egyiket el merem nem menne el viszont a másik....az sem biztos de én nem bízok benne. Viszek egy plusz karabínert magammal és azt rákattintom a bernát - golden keverék pórázának a másik részére és úgy mehet egy kicsit "magának".

Ezekre a gondokra tudnátok megoldást?

Egyedül már nem merem kivinni őket ne hogy az udvaron az egyik megfogja a tyúkot (mert azért igen csak kapna nagypapámtól) vagy elszökjön vagy valami. Kérlek segítsetek mert én szeretném őket többet kivinni és élvezni a velük kint töltött időt.:(

A válaszokat megköszönném!

13/L


2012. jún. 24. 12:22
1 2
 11/20 anonim válasza:
Írtad, hogy néha fenyíted is őket. Soha ne csapj rájuk, hanem úgy csináld, mint a falkatársai. A falkákban élő kutyák úgy fenyítik egymást(mutatják meg ki a falkavezér), hogy az erősebb, a kutya egy gyenge pontján( a fülénél, a szakállánál...stb.) erősen megfogják, és lehúzzák a földre. Ha ezt csinálod, a kutya nem csak azt fogja érezni, hogy megfélemlíted, hanem hogy te vagy az erősebb, te vagy a falkavezér. Ezt a módszert csak akkor csináld, ha valami nagyon rosszat csinál, akkor ne ha pl. nem teljesíti a parancsot.
2012. jún. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

köszönöm!!

Persze rászánom akár az egész nyarat is csak bent maradjanak a kennelben addig ameddig kell.

Nem én fenyítem őket hanem nagypapám a keménykezű nem totojázik pl.: igen nem bírsz megállni akkor "püff!".

Tőlem csak akkor kapnak ha már nagyon nem bírok velük mert akkor kicsit magukba szállnak.

2012. jún. 24. 14:13
 13/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Amiket a többiek leírták már, nem ismételném, tartsd be őket FELTÉTLENÜL!!!


Milyen sűrűn vagy a kutyáknál? Amikor Te nem vagy ott, akkor állandóan a kennelben vannak ketten, vagy a gazdák ki szokták őket engedni futkosni a kertbe?

Azért kérdezem, mert addig, amíg nincsenek lefárasztva, kielégítve az energiájuk, addig nem lehet elvárni egy kutyától sem, hogy nyugodtan és fegyelmezetten viselkedjen! A leírtakból arra következtetek, hogy a kutyákat soha nem tanította senki, néha idegből rájuk csapnak egyet-kettőt...így nem lehet kutyát nevelni...nem tudják mi a helyes és a helytelen, nem vagytok velük következetesek...

Tényleg kutyaiskola lenne a megoldás...


(Istenem, miért tarthat bárki bármilyen kutyát...:((()

2012. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

most mi bajod van? őszintén?

az lehet hogy nem díjnyertesek de tudnak egyet s mást!

nem engedelmesség bajnokok de akkor is.

Ez az oldal nem arra lett kitalálva hogy kritizáljuk az embereket hanem segítsünk rajta. Nem a kennelben élik le az életüket csak akkor vannak ott ha kint vannak a tyúkok de akkor is inkább az első udvarba jönnek de erre nincs mindig lehetőség. Nagyapám kiviszi őket sétálni minden nap este felé. Minden héten egyszer eljárok velük erdőbe és akár 4-5órát is eltöltök velük az erdőben. Tanítgatom őket amint van lehetőségem csak én nem velük élek. Minden kutyának vannak hibái vagy olyan dolgai amiben kevésbé jól teljesítenek. 13évesen most őszintén mit vársz tőlem??

Amit tudok megveszek nekik: pórázt,nyakörvet,bilétát,jutalom falatot, bolha irtót,kutyakefét. Ezeket mind én veszek meg nekik. MIvel nem vagyok ott minden nap ezért nem tudom mindig tanítani őket meg van egy nagymamám is akit most műtöttek.

Mindig sírok hogy kevés időt töltök velük de nem tehetek mást legalább ilyenkor nyáron többet vagyok velük és amennyit tudok foglalkozok velük.

Ahelyett hogy lehordassz inkább adhatnál tanácsot vagy tudom is én maradj csendben!

2012. jún. 24. 15:18
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rólad van szó, 13 évesen te ne vállalj felelősséget semmilyen élőlényért, mikor érted is a szüleid felelnek. De ugye nagyszüleidé a két kutya, akik nyilvánvalóan nem foglalkoznak velük megfelelően, nem is tudatosult bennük, hogy a kutyának igényei vannak, nem csak bioházőrző, ráadásul komoly nevelésre szorulnak, már csak a méreteik miatt is. Ez a "falusi" hozzáállás sajnos sok kutya veszte lett már.
2012. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nincs semmi bajom :)

Azért kérdeztem a fentieket, hogy mégis mennyit mozognak mert a kérdésből ez nem derült ki...és igen, ha egy kutya nincs mozgatva, akkor nem lehet elvárni, hogy ha kiszabadul, akkor szófogadóan viselkedjen.

Az esti sétákon Nagypapád tudja vinni egyszerre a két kutyát pórázon? El is tudja engedni őket biztonságos helyen futkározni?

Behívásra tuti tanács: kutya otthon nem kap enni, napi adagját elviszitek sétálni :) hosszú póráz a kutyán elengedve, egyszer hangosan hívod, ha nem fordul, rálépsz a pórázra...ha jön, dicséret, marék kaja, ha nem jön, 1 rántás, odaér dicséret kaja...így reflexszerű lesz, hogy hívás=kaja...ezzel párhuzamosan pórázon húzás ellen: amint feszül a póráz, hátraarc, magad után rántva a kutyát, pár lépés után ismét az eredeti irányba mehettek, ha ismét húz, ismét hátraarc...ha huzamosabb ideig szépen megy, mehet a dicséret és a kaja.

Annyit eszik, amennyit dolgozik...ha éhes, fog dolgozni :D

persze a későbbiekben már kaja nélkül is elkell várni ezeket a dolgokat!

2012. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Tudom a nagyszüleim felelősek az egész miatt de a nagymamámnak rossza a lába és ő nem tud velük mit kezdeni nagypapámnak meg igen ez a régi felfogása van: a kutya házőrző. Nem tudok mit kezdeni vele amit tudok megtanítok a kutyáknak és a mieinknek azért nem lesz a veszte mert vigyázunk rájuk.:) Lehet nem úgy mint más gazdi nagypapám ugyan úgy szereti őket és meg tesz értük mindent de ennél többet nem tud. De én nem is igazán bánom mert legalább megedződöm és amikor tényleg igazi gazdája leszek egy kutyának akkor a legjobb nevelést kaphassa tőlem ami kitellik.:) Vagyis hogy a képességeimhez képest a legjobbat kapja.:)
2012. jún. 24. 16:01
 18/20 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!!

Bocsi hogy így leszóltalak de én többet nem tudok értük tenni csak ennyit. Ők már ilyenek lesznek még én nem teszek valamit de ha esetleg nem sikerül teljesen én akkor is szeretni fogom őket és nem zavarnak a hibái hisz az embereknek is van.

A lehető legtöbbet megteszek értük amit tudok!:)

2012. jún. 24. 16:05
 19/20 anonim ***** válasza:

a segítség a kutyasuli !

ott megtanulhatod kezelni!

több pénzért házhoz is mennek a kiképzők!

hogyan jutsz el a kutyasuliba:pl: nyakörv,és halti a kutyára rakva,de még bent a kennelben!

mivel ezekkel tudod majd addig is irányítani!

de te egyedül nem hiszem,hogy ezt meg tudnád oldani:)

2012. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!!

Nem szeretném kutyasuliba vinni őket. Már többször is beszéltünk róla egy évig nyavgattam mamámat de nagyon kölcséges mert 23 000ft egy hónapra és messze van a suli is.

És nem tudom hogy tudnánk e mindig hordani. Biztos nem mennénk bele.

2012. jún. 24. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!