Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldön élő magyarok!...

Külföldön élő magyarok! Milyen nyelven beszéljek a kutyámhoz?

Figyelt kérdés
hollandiában élünk, használok, angolt ott kint az utcán, barátom holland vele otthon angol és hollandul beszélünk vegyesen (még tanulom a hollandot),saját vállalkozásom van sokat beszélek német emberekkel otthon , kutyust mindenhova viszem, de nagyon sokat telefonálok magyarul, meg magyarul káromkodok pl ha ideges vagyok..sokat járunk haza m.o-ra kutyust is hozzuk mindig, szóval nemtudom..2hónapja kaptam, és félek hogy megzavarodik szegény :S
2012. jún. 24. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj hozzá magyarul, legalább felismernek külföldi magyarok... Meg legalább mondjuk betörnek hozzád Hollandiában, akkor nem fog hallgatni a betörőre (volt már ilyenre példa)
2012. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

:D:D


A kutya nem a nyelvet, nem a szavakat érti, hanem a hagsúlyt, a testbeszédet, és az arcmimikát!


Figyeld meg, hogy mindíg a szemedet keresi a tekintetével a mimikai jelek miatt.


És próbáld ki, hogy ha pl kajáért kuncsorog akkor rámorogsz mosolyogva, és rámorogsz simán nem mosolyogva.


A másodikat fogja komolyabban venni!



Viszonta kutya tényleg megbolondulna ha mondjuk európából ázsiába kerülne, mert ott aztán totál más a hanghordozás, bár a földön mindenhol egyformán mosolyognak (még).

2012. jún. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
:D Én is 3 nyelven beszélek hozzá. Mivel ő a párom kutyája, aki nem magyar, így a parancsszavakat az "anyanyelvén" mondom, de ha csak beszélek hozzá, akkor mindhárom nyelvet használom. Utálja ha magyarul káromkodom :D
2012. jún. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az anyanyelveden beszélj hozzá. mert az általában ugyanaz a hanglejtés.
2012. jún. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én két nyelven beszélek hozzájuk,az idősebb kutyám is már jó pár parancsot megért olaszul is,de azért többször használom a magyart.Páromnak meg jó tanulás ha magyarul kell beszélnie a kutyákkal :)
2012. jún. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hazardteam ***** válasza:
Ez tökre vicces:)
2012. jún. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 nyelven...Éppen ami a számra jön.
2012. jún. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én magyarul, mert az jön jobban a számra. De a leendő sógornőm szlovákul beszél a kutyájához, mert ez a nyelv áll közelebb hozzá. De a hanglejtés, hangszín fontosabb, mint a szavak.
2012. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!