Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiköltözöm Olaszországba...

Kiköltözöm Olaszországba egyedül, ott vagy itt vegyek magamnak kutyát, aki velem élne kinn?

Figyelt kérdés
18 évesen, az egyetem idejére kiköltözöm, és mivel félek egyedül lenni, szeretnék egy kutyust magam mellé. Itt vegyek, és vigyem ki, vagy ott vegyek? :)

2012. jún. 25. 10:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
És ha kiállításra is szeretné elvinni?
2012. jún. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
előző vagyok, na megkaptad a választ lehet, hogy örökbefogad :-)
2012. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
bocsánat, de eszemben sincs kiállításra vinni. felesleges versenyeztetni a kutyákat, macskákat, embereket (!) szépség szerint. plusz nem is értem, egy nem fajtiszta állat, miért ne lehetne egyenrangú.... mindegy, ez már off, de így gondolom.
2012. jún. 25. 11:23
 14/26 anonim ***** válasza:
Ha örökbe fogadnál, akkor inkább itthon tedd! Ne akkor, amikor utazol, hanem egy-két hónappal korábban, hogy összeszokjatok addigra! (Amúgy vásárolni is olcsóbb lenne itthon, mint Olaszországban.)
2012. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%
a kutyák nem versenyeznek feleslegesen, mert azok munkakutyák. Ez az életformájuk. Az, hogy neked ez nem szimpatikus, az a magánügyed. De én viszont megkérdezném, ha nincs pénzed fajtatiszta kutyára, ezért akarsz menhelyről, akkor honnan lesz pénzed orvosra? Ha beteg a kutya nem tesznek különbséget a kutyák között, a kezelés, az kezelés, és ugyanannyi az ára. és Olaszországban nemhogy a fajtatiszta kutya is drágább, de még az orvosok is jóval többet kérnek.
2012. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
fajtatiszta nem fajtiszta.. kis édes drága kérdező
2012. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
69%

Istenem, pont ez a lényege általában. Ne mondjátok már, hogy akinek nincs pénze fajtatiszta kutyára akkor annak már nem is lehet egyáltalán, mert ebből egyenesen az következik, hogy az orvosi költségeket sem tudja kifizetni. 15-ös, azért ne essünk már túlzásokba. Pont ez a lényeg. Akinek nincs pénze, igenis fogadjon örökbe, ha kutyát akar. Nehogy már ez is baj legyen. Attól még lehet pénze az orvosra, hogy magára a kutyára nem tud kifizetni 100e Ft-ot.


A kérdező teljesen normálisan gondolkodó ember, aki a kutyában nem a díszt látja, hanem a társat, a belső értékeket, ahogy a szavaiból kiveszem.

2012. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
26%

persze az oltásokra lehet pénze, de mi van ha műteni kell a kutyát, az is 100 e .-ft-os nagyságrendű, akkor megy vissza az utcára vagy a menhelyre?

Szintén lehet lepontozni!

2012. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

jó, oké, lehet, lenne pénzem rá. de inkább félreteszek az esetleges kezeléseire, ha kell, plusz az egyetem se olcsó, se a kinti élet, és miért adjak ki valamire pénzt, ha olcsóbban/ingyen megkaphatom. amúgy unokatestvérem állatorvos, így a költségek alacsonyabbak, nem kell fizetnem a munkadíjat, csak az oltóanyagot, stb. nem értettem azt a hozzászólást, hogy "fajtiszta nem fajtiszta kis édes, kedves kérdező"... én nem válogatok az alapján, hogy fajtatiszta-e, vagy sem.

és valóban nem dísznek tekintem a kutyát, akit versenyeztetni kell, az emberek szépségét se kell összemérni, minek? mindnek megvannak az értékei, és társat szeretnék csak magam mellé, amíg kinn vagyok, távol az otthontól, ne érezzem magam annyira egyedül. nem tudom, ezzel mi rosszat mondtam. ez a véleményem, minden jogom megvan hozzá. :D

2012. jún. 25. 14:36
 20/26 A kérdező kommentje:
ja, már látom, hogy a leírásába kötöttél bele, hogy "fajtatiszta" és nem "fajtiszta", elsőre félreolvastam. köszönöm a javítást, elnézést, hogy rosszul merészeltem tudni a szót, emberből vagyok, tévedhetek, sajnálom, ha ezzel megsértettelek. :D
2012. jún. 25. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!